Paulína Fialková a jej sestra Ivona prerušili sezónu. Dôvodom je zdravie

11. 1. 2021 |
 

Paulína Fialková a jej sestra Ivona prerušujú sezónu. Dôvodom sú pretrvávajúce zdravotné problémy spôsobené prekonaním ochorenia Covid-19.

Ivona Fialková. FOTO TASR/AP.

Slovenské biatlonistky Paulína a Ivona Fialková prerušili sezónu. Dôvodom sú pretrvávajúce zdravotné problémy spôsobené prekonaním ochorenia Covid-19.

Paulína Fialková a Ivona Fialková prerušili sezónu

Obe sestry vynechali úvodné dve kolá Svetového pohára vo fínskom Kontiolahti, kam ani nevycestovali, keďže sa počas prípravy vo Švédsku objavil v ich tíme pozitívny test na koronavírus.

Doteraz nebolo známe, kto sa nakazil, no ako sestry Fialkové prezradili v pondelok na sociálnej sieti, obe si prešli ochorením Covid-19 a práve to môže byť za ich slabšími výkonmi v tejto sezóne.

Fialkové sa cez uplynulý víkend predstavili na pretekoch 5. kola SP v Oberhofe, kde Ivona v šprinte získala pre slovenské farby prvé body do hodnotenia seriálu v tejto sezóne.

"Drahí priatelia a športoví fanúšikovia, moje zdravotné problémy spôsobené novembrovým Covid-om stále pretrvávajú. Je potrebné absolvovať dodatočné vyšetrenia, a preto sa na ďalšom kole Svetového pohára v Oberhofe nezúčastním. Zdravie je teraz na prvom mieste," napísala Paulína Fialková na facebooku.

Covid spôsobuje stále problémy

Rovnaké posolstvo odkázala fanúšikom aj jej sestra Ivona: "Chcela by som vám oznámiť, že zdravotné problémy spojené s novembrovým prekonaním covidu stále pretrvávajú a sú momentálne nezlučiteľné s vrcholovým športom. Rozhodli sme sa absolvovať podrobnejšie vyšetrenia a preto dnes cestujeme domov na Slovensko. Budem vás informovať o ďalšom postupe po konzultácii s odborníkmi."

Počas 6. kola SP v Oberhofe tak zostali v ženskom tíme len Veronika Machyniaková s Anetou Smerčiakovou. Ako informuje portál slovenskybiatlon.sk, reprezentačný tréner Lukáš Daubner povolal do dejiska SP Henrietu Horvátovú a Júliu Machyniakovú. Obe sa predstavili už na pretekoch v Kontiolahti pri prvej absencii Fialkových. Tím bude viesť Anna Murínová, ktorá so sestrami Fialkovými domov necestovala.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo