Paríž Nice cyklistika 2. etapa ONLINE Peter Sagan dnes

9. 3. 2020 |
 

Paríž Nice, cyklistika, 2. etapa, online prenos, Peter Sagan, dnes. Online prenos dnešnej 2. etapy cyklistických pretekov Paríž Nice s Petrom Saganom štartuje od 14:00.

Slovenský cyklista Peter Sagan sa raduje z víťazstva v 2. etape 105. ročníka cyklistických pretekov Tour de France z Mouilleron-Saint-Germain do Roche-sur-Yon 8. júla 2018. FOTO TASR/AP

Paríž Nice, cyklistika, 2. etapa, online prenos, Peter Sagan, dnes. Online prenos dnešnej 2. etapy cyklistických pretekov Paríž Nice s Petrom Saganom štartuje od 14:00.

Paríž Nice cyklistika 2. etapa online prenos Peter Sagan dnes od 14:00

Paríž Nice, cyklistika, 2. etapa, online prenos, Peter Sagan. Cyklistické preteky Paríž - Nice pokračujú dnes 2. etapou v ktorej sa opäť predstaví aj slovenský cyklista Peter Sagan.

Nemecký cyklista Maximilian Schachmann triumfoval v nedeľu v 1. etape cyklistických pretekov Paríž - Nice. Jazdec tímu Bora–Hansgrohe sa na 154 km dlhej trati so štartom i cieľom v meste Plaisir presadil v záverečnom špurte štvorčlennej skupinky pred Belgičanmi Dylanom Teunsom (Team Bahrain) a Tiesomj Benootom (Sunweb). Slovenský cyklista Peter Sagan z Bory sa do boja o prvenstvo nezapojil a obsadil 30. priečku s mankom 30 sekúnd.

Peter Sagan sa mal pôvodne predstaviť na talianskych klasikách Strade Bianche a Miláno – San Remo, ale po ich zrušení sa spolu s bratom Jurajom dostali do nominácie na Paríž - Nice. Preteky vo Francúzsku ale z obáv pred koronavírusom vynechali viaceré profitímy - Ineos, Movistar, Astana, CCC, Jumbo-Visma, UAE Team i Mitchelton-Scott.

Cyklisti v prvej etape absolvovali dva okruhy v okolí Plaisiru. Vo veternom a upršanom počasí sa do úniku najskôr dostalo francúzske duo Romain Combaud a Jonathan Hivert, ktorí mali k dobru už päť minút. Na zväčša rovinatej trati boli tri stúpania tretej kategórie, bočný vietor trhal pelotón na skupiny, ale náskok dvoch lídrov postupne klesal a v polovici itinerára aj skončil.

Pád mali potom Romain Bardet a Warren Barguil a približne 60 km pred cieľom sa vpredu sformovala 16-členná skupina, Peter Sagan bol až za ňou v druhej skupine. Do úniku sa asi 30 km pred cieľom dostali Tiesj Benoot a Julian Alaphilippe. Krátko pred cieľom museli jazdci zdolať kopec Côte de Neauphle le Château, záverečná pasáž už bola na kockách a k dvojici na čele sa pridali Schachmann s Teunsom, ktorí mali napokon v závere najviac síl.

Peter Sagan v záverečných kilometroch bol až na konci hlavnej skupiny a o víťazstvo nezabojoval. Bardet s Richiem Portem stratili na najlepších takmer tri minúty. Juraj Sagan prišiel do cieľa so stratou 9:33 min až na 102. pozícii. V pondelok je na programe druhá etapa z Chevreuse do Chalette-sur-Loing, rovinatá trať meria 166,5 km.

Paríž Nice 2020

Peter Sagan dnes cyklistika 2. etapa Paríž Nice od 14:00

Výsledky 1. etapy (Plaisir - Plaisir, 154 km): 1. Maximilian Schachmann (Nem./Bora-Hansgrohe) 3:32:19 h, 2. Dylan Teuns (Belg./ Bahrain-McLaren) rovn. čas, 3. Tiesj Benoot (Belg./Team Sunweb) +3, 4. Julian Alaphilippe (Fr./Deceuninck-Quick-Step) +3, 5. Cees Bol (Hol./Team Sunweb) +15, 6. Nils Politt (Nem./Israel Start-Up Nation) +15, 7. Giacomo Nizzolo (Tal./NTT Pro Cycling Team) +15, 8. Sergio Andres Higuita Garcia (Kol./EF Pro Cycling) +15, 9. Felix Grossschartner (Rak./Bora-Hansgrohe) +15, 10. Yves Lampaert (Belg./Deceuninck-Quick-Step) +15,... 30. Peter SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe) +30, 102. Juraj SAGAN  (SR/Bora-Hansgrohe) +9:33

Poradie po 1. etape: 1. Schachmann 3:32:09 h, 2. Benoot +2, 3. Teuns +4, 4. Alaphilippe +7, 5. Pello Bilbao (Šp./Bahrain-McLaren) +24. 6. Rudy Molard (Fr./Groupama-FDJ) +25,... 30. P. SAGAN +40, 102. J. SAGAN +9:43

Aktualizuj online prenos
dôležité Na treťom mieste konči belgický cyklista Jasper Stuyven.
dôležité GIACOMO NIZZOLO v špurte prekvapivo poráža Pasckala Ackermanna, napriek prevahe tímu Bora-Hansgrohe.
1 km Ackermann sa drží v závese za Saganom.
2 km Máme pred sebou záverečné dva kilometre!
3,5 km Na čele prvej skupiny je Mads Pedersen a všetko sa pomaly chystá na záverečný špurt.
5 km Maximilian Schachmann tak dnes výrazne navýši náskok v boji o žltý dres.
6,5 km Je v nej z tímu Bory držiteľ žltého trička Schachmann, Ackermann a aj náš Peter Sagan.
8 km V prvej skupine sa nachádza už len možno okolo 10 jazdcov.
9,4 dôležité Stráca už aj Elia Viviani, takže ten dnes o víťazstvo nezabojuje!
10,8 dôležité No a ďalšia selekcia hlavnej skupiny, teraz stráca Pinot aj Bardet. Peter Sagan sa stále drží na čele.
12 km V prvej skupine je z tímu Bory aj Pascal Ackermann. Takže bude zaujímavé sledovať, či prioritou bude v závere Sagan alebo Ackermann.
14 km Manko skupiny Quintanu a Alaphilippa je už vyše jednej minúty.
15 km Cieľová páska sa pomaly blíži, nervozita narastá.
16,5 V skupine na čele pretekov sa nachádza náš Peter Sagan, takže kľudne môže zabojovať o triumf v dnešnej etape. Konkurencia je však obrovská, ako napríklad Matthews alebo Viviani.
18 km Skupina v ktorej sa nachádza Quintana a Alaphilippe stráca už 45 sekúnd na prvú skupinu.
22 km Takže dnešná etapa, ktorá mala byť kľudná, nám priniesla zaujímavé veci v boji o žlté tričko. Straty dnes naberie Quintana a Alaphilippe.
23,5 Quintana stráca na čelo pretekov 25 sekúnd a zrejme to bude len narastať, takže smola pre ďalšieho favorita na celkový triumf.
25 km dôležité Nairo Quintana aj Roman Kreuziger sa po páde ocitli na zemi, takže ďalšie veľké problémy pre týchto cyklistov.
28 km Strata francúzskeho favorita narastá a aj keď už má vymenené koleso, nachádza sa v druhej skupine, ktorý na prvú skupinu stráca niekoľko sekúnd.
29,7 dôležité Nečakané problémy s defektom na kolese má aj favorit na celkový triumf Julian Alaphilippe, takže to sú veľké veci, čo sa teraz dejú.
30,5 Ďalšia selekcia pelotónu a niekoľko jazdcov už výrazne stráca, takže bočný vietor robí veľké veci.
33 km Štybar je už späť v pelotóne, takže žiadne problémy pre českého cyklistu.
35 km dôležité Zdeněk Štybar má problémy s defektom, ktorý bude musieť vymeniť. Uvidíme, či sa dokáže ešte pred cieľom vrátiť do pelotónu.
37 km Veľa favoritov na triumf v dnešnej etape sa nachádza v hlavnom balíku, takže záver bude určite zaujímavý.
39,4 Jonathan Hivert, ktorý dnes bol v dlhom úniku, pomaly stráca kontakt s pelotónom.
40,5 Priemerná rýchlosť pelotónu je v tejto chvíli 53 km/h a je tu ešte pokus tímu FDJ trochu rozdeliť pelotón pred cieľom.
42 km Na čele pelotónu momentálne pracujú tímy Groupama-FDJ a Bora-Hansgrohe.
45 km V pelotóne je situácia pokojná a zatiaľ nikto sa neodvážil k nejakému ďalšiemu pokusu o únik. Takže možno sa už viacerí cyklisti koncentrujú na záver etapy a špurt.
47,5 Takže Peter Sagan si dnes tiež pripisuje aspoň jeden bodík v boji o zelený dres. Jeho hlavnou úlohou však bolo pomôcť získať 3 bonifikačné sekundy tímovému kolegovi a lídrovi týchto pretekov Maximilianovi Schachmannovi, čo sa mu aj podarilo.
50,6 dôležité Druhú horskú prémiu vyhral celkový líder so žltým tričkom Maximilian Schachmann a získal 3 body. Druhé miesto obsadil Sergio Higuita a zaznamenal dva body. Na treťom mieste skončil náš Peter Sagan s jedným bodom.
51,5 O chvíľu nás čaká druhá šprintérska prémia tejto etapy, o víťazstvo na nej sa pobije celý pelotón.
54 km Jazdci prechádzajú po veľmi dlhej rovine, ale momentálne ich kryjú aspoň stromy, takže bočný vietor až tak necítia.
58 km Hlavný balík je už opäť pokope a na jeho čele sa nachádzajú také hviezdy ako Nairo Quintana alebo Caleb Ewan.
60 km Pelotón sa nám rozdelil na dve časti, ale zatiaľ má druhá skupina tú pred sebou na dohľad.
61,8 Hlavný balík práve v tejto chvíli pohltil únik a uvidíme, čo sa bude diať teraz.
64 km Koniec Hiverta a Diaza v úniku sa pomaly blíži, ich náskok je momentálne len 15 sekúnd.
66 km Tempo pelotónu je naozaj vysoké, rozostup sa zmenšil o ďalších desať sekúnd.
67 km Konečne vyšlo slnko, aspoň na chvíľu po zatiaľ upršanej etape a náskok úniku je už len 55 sekúnd.
71 km Jonathan Hivert je už v dnešnej etape oblečený v bodkovanom drese a dnes si pripísal do boja o bodkovaný dres maximálny počet 12 bodov, takže si jasne upevnil lídersku pozíciu vo vrchárskej súťaži.
dôležité Takže malá radosť na Slovensko, keďže Juraj Sagan si dnes pripísal aspoň jeden bodík v boji o bodkovaný dres. Samozrejme, až tak mu to vo vrchárskej súťaži nepomôže, ale minimálne potešil slovenských fanúšikov.
dôležité Tretia a posledná horská prémia dnešnej etapy. 3. kategória Cote du Pressoir, poradie:
1. Jonathan Hivert 4 body
2. Jose Manuel Diaz 2 body
3. Juraj Sagan 1 bod
83 km Máme za sebou presne polovicu druhej etapy a náskok Hiverta s Diazom sa opäť o čosi znížil, jeho hodnota je 1:25. Priemerná rýchlosť pelotónu sa postupne zväčšuje, preto logicky náskok úniku klesá.
dôležité Druhá horská prémia 3. kategórie Cote de Bouville, poradie:
1. Jonathan Hivert 4 body
2. Jose Manuel Diaz 2 body
3. Felix Gossschartner 1 bod
dôležité Prvú šprintérsku prémiu Marchais ovládol Diaz, ktorý získal 3 body. Druhý Hivert si pripísal 2 body a tretí Ivan Garcia Cortina si pripísal jeden bod v boji o zelený dres.
dôležité Prvú horskú prémiu 3. kategórie na Cote des Loges, ktorá sa uskutočnila po prejdených 22,5 km, vyhral Jonathan Hivert a získal 4 body. Druhý bol jeho kolega v úniku Diaz a ten získal 2 body, tretí skončil Nico Denz s jedným bodom.
96 km Dnes sa očakáva v Chalette-Sur-Loing hromadný dojazd pravdepodobne celého pelotónu vzhľadom na profil etapy. Uvidíme, či sa tak naozaj stane a či si tímy situáciu postrážia, aby ich lídri mohli zabojovať o triumf v špurte.
98 km Peter Sagan by sa mal nachádzať aj s bratom Jurajom v hlavnom pelotóne, ktorý postupne sťahuje náskok na vedúcu dvojicu, lebo sa stenčil už len na jednu minútu a 45 sekúnd.
105 km Cyklisti už prešli 61 kilometrov z druhej etapy, pričom v úniku sa nachádza dvojica cyklistov: Francúz Jonathan Hivert a Španiel Jose Manuel Diaz. Ich náskok na pelotón sa pohybuje okolo dvoch minút a desiatich sekúnd.
dôležité Druhá etapa oficiálne začala o 12:35, takže jazdci sú už na trati približne hodinu a pol, vpredu sa nám už vytvoril dvojčlenný únik, ktorý si bližšie predstavíme.
Vážení dámy a páni, vítam Vás pri sledovaní 2. etapy cyklistických pretekov Paríž-Nice, ktorých sa zúčastňuje aj Peter Sagan s bratom Jurajom za tím Bora-Hansgrohe. Jedná sa o vôbec prvé európske etapové preteky v tejto sezóne, ktoré sú zaradené do kalendára World Tour.

2. etapa: Etapa meria 166 kilometrov a jej profil je rovinatý, čo dáva šancu špurtérom zabojovať o triumf, takže medzi favoritov sa radí aj Tourminátor. Začína sa v Chevreuse a cieľová páska sa nachádza v Chalette-Sur-Loing. Cyklistov čakajú dve šprintérske prémie, kde budú môcť získať body v boji o zelený dres a tri vrchárske prémie tretej kategórie, kde môžu získať body v boji o bodkovaný dres. My samozrejme dúfame, že Peter Sagan sa v závere zapojí do súboja o celkový etapový triumf.

Poradie po 1. etape:
1. Maximilian Schachmann (Nem./Bora-Hansgrohe) 3:32:09
2. Tiesj Benoot (Belg./Team Sunweb) +2 sekundy
3. Dylan Teuns (Belg./ Bahrain-McLaren) +4 sekundy
4. Julian Alaphilippe (Fr./Deceuninck-Quick-Step) +7 sekúnd
5. Pello Bilbao (Šp./Bahrain-McLaren) +24 sekúnd
6. Rudy Molard (Fr./Groupama-FDJ) +25 sekúnd
...
30. Peter SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe) +30 sekúnd
102. Juraj SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe) +9:33 sekúnd

Na čele celkovej klasifikácie a v žltom drese je po úvodnej etape tímový kolega Petra a Juraja Sagana, nemecký cyklista Maximilian Schachmann.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 14:00.