Novým trénerom DAC Dunajská Streda bude Nemec

15. 5. 2020 |
 

V DAC prišlo k trénerskej zmene už v zime, keď Nemca Petra Hyballu vystriedal Hélde. Podľa portálu sporza.be bol Storck bol v hľadáčiku Dunajskej Stredy už v zime, ale vedenie si zvolilo mládežníckeho trénera Benficy Lisabon.

Tréner maďarskej futbalovej reprezentácie Nemec Bernd Storck rozdáva divákom podpisy na Námestí hrdinov v Budapešti po návrate maďarských futbalistov z ME vo futbale vo Francúzsku 27. júna 2016. Maďari vypadli v osemfinále po prehre 0:4 proti Belgicku. Foto TASR /AP 

Novým trénerom slovenského futbalového fortunaligistu DAC Dunajská Streda sa má stať od novej sezóny Nemec Bernd Storck, informovali v piatok maďarské aj belgické médiá. Na poste má údajne nahradiť Marina Rodriguesa Cristóvaoa Hélder z Portugalska.

Storck sa vraj už dohodol s DAC

Podľa belgických portálov nieuwsblad.be a sporza.be sa 57-ročný Storck už dohodol s vedením DAC. Maďarský portál www.nemzetisport.hu zasa tvrdí, že po reštarte slovenskej ligy po pandémii koronavírusu sa Helder na Žitný ostrov už nevráti a mužstvo do konca sezóny povedie Michal Kuruc.

 

🛒[Tisíce produktov so zľavou a dopravou domov, aj šport a outdoor na Hej.sk - kliknite tu:]

Storck od októbra 2019 viedol Cercle Bruggy a pomohol mu k záchrane medzi elitou. Po vypršaní zmluvy však pri tíme nezostal, ale hľadal si nového zamestnávateľa. V DAC prišlo k trénerskej zmene už v zime, keď Nemca Petra Hyballu vystriedal Hélde. Podľa portálu sporza.be bol Storck bol v hľadáčiku Dunajskej Stredy už v zime, ale vedenie si zvolilo mládežníckeho trénera Benficy Lisabon.

Storck viedol reprezentáciu v Kazachstane 

Nemzeti Sportu uviedol, že Storck bol v predbežnom kontakte aj francúzskym AS Monaco, belgickým Royal Antverpy a maďarským Honvédom Budapešť.

Storck ako hlavný tréner pôsobil v minulosti aj Kazachstane, viedol tamojšiu reprezentáciu aj výber do 21 rokov. Od roku 2015 viedol maďarské národné mužstvo, s ktorým si vybojoval účasť na EURO 2016 vo Francúzsku. Ako asistent pôsobil v Herthe Berlín, Borussii Dortmund, VfL Wolfsburg či Partizane Belehrad.