Nórsky hokejista Mats Hildisch po náraze do bránky ochrnul, má len 18 rokov

22. 10. 2020 |
 

Mats Hildisch, hokej, ochrnul, hokejista. V nórskej juniorskej súťaži utrpel vážny úraz 18-ročný hokejista Mats Hildisch. V zápase juniorských tímov Frisk Asker a Lörenskog narazil mládežnícky reprezentant Nórska hlavou do konštrukcie bránky a utrpel trvalé poškodenie miechy.

Na snímke viacúčelová športová hala Tüskecsarnok počas zápasu 1. kola hokejovej Tipsport ligy MAC Budapešť - MHC Nové Zámky v Budapešti 14. septembra 2018. FOTO TASR 

Mats Hildisch, hokej, ochrnul, hokejista. Mladého hokejistu operovali v nemocnici Ulleval a po dôkladných vyšetreniach mu oznámili, že zostane navždy ochrnutý. Mladý hokejista však ukázal veľkú mentálnu silu, keď po prebudení z narkózy uverejnil na svojom Instagramovom profile silný odkaz:

"Ako mnohí viete, utrpel som vážne zranenie krčného stavca a poranenie miechy. V pondelok ma prevezú do rehabilitačného centra a som pripravený pracovať viac ako nikdy predtým. Ďakujem za vašu podporu, veľmi mi pomáha," napísal rodák z Askeru.

Z celého incidentu sú veľmi smutní aj v jeho tíme Frisk Asker. "My v klube súcitíme s Matsom a jeho rodinou a urobíme všetko pre ich podporu. Najdôležitejšou vecou pre Matsa je, aby si teraz mohol oddýchnuť a aby mohol využiť všetku svoju silu a energiu počas náročného rehabilitačného obdobia, ktoré je pred ním," uviedol klub na svojom webe.

Nepríjemnú správu sa dozvedeli aj známi nórski hokejisti, ktorí ihneď vyjadrili prostredníctvom sociálnych sietí súcit s talentovaným hráčom. Podporu dostal mladík od legendy nórskeho hokeja Patricka Thoresena či hviezdy NHL Matsa Zuccarella.

Obaja zverejnili na svojich účtoch Twittru odkaz, ktorý vyjadroval podporu v neľahkej situácii klubu a jeho hráčovi.

Najmä hviezdny hráč Minnesoty Wild zanechal dojemný odkaz:  „Hokejová rodina stojí za tebou! Všetci jsme v tvojom tíme v nejdôležitejšom zápase, akému teraz čelíš Mats!“

Podobne tak urobil aj bývalý nórsky reprezentačný brankár Var Wold, ktorý na Twittri zverejnil fotografiu s dresom postihnutého hráča na štadióne Firsk Askeru.

Vo vlaňajšej sezóne Hildisch odohral za juniorku Frisk Askeru 27 zápasov s bilanciou 4 góly a 12 asistencií. Dres Nórska vlani obliekol na MS do 18 rokov, v piatich zápasoch na šampionáte nazbieral tri asistencie.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo