Nitra i Miškovec vymenili trénera. V Nitre skončil Bažány, v Miškovci Rodman

22. 1. 2020 |
 

Nitra i Miškovec vymenili trénera. V Nitre skončil Marián Bažány, v Miškovci Marcel Rodman. V Nitre už nástupcov majú, Miškovec s náhradníkom rokuje.

Na snímke v pozadí vpravo tréner Nitry Marián Bažány a vľavo jeho asistent Dušan Milo počas 36. kola hokejovej Tipsport ligy Slovan Bratislava - HK Nitra 30. decembra 2019 v Bratislave. FOTO TASR - Pavel Neubauer

Nitra i Miškovec vymenili trénera. V Nitre skončil Marián Bažány, v Miškovci Marcel Rodman. V Nitre už nástupcov majú, Miškovec s náhradníkom rokuje.

Nitra vymenila trénera. Bažány  skončil

Marián Bažány už nie je tréner hokejistov HK Nitra. Vedenie klubu ho odvolalo po utorňajšej prehre v 42. kole Tipsport Ligy na ľade Nových Zámkov 2:4. Jeho nástupcami sú  Tomáš Chrenko a Miroslav Kováčik.

"S trénerom Mariánom Bažánym sme ukončili k dnešnému dňu našu spoluprácu. Trénermi tímu sa stanú Tomáš Chrenko a Miroslav Kováčik, asistentom zostáva Dušan Milo a trénerom brankárov bude naďalej Stanislav Petrík. Ide o trénerské riešenie do konca sezóny," informoval v stredu klub na svojej oficiálnej stránke.

Bažány prevzal mužstvo iba v októbri minulého roka po Andrejovi Kmečovi. Ten rezignoval po zápase 7. kola Tipsport Ligy, keď Nitra na vlastnom ľade utrpela debakel od Košíc 0:9.

Nitre aktuálne patrí v tabuľke najvyššej súťaže až 9. priečka, aj preto sa funkcionári rozhodli pre zmenu. "Trénerovi Bažánymu sa chceme veľmi pekne poďakovať za služby, ktoré v Nitre odviedol. Dával do toho viac ako sto percent svojho úsilia, ale život niekedy prinesie aj situácie, keď napriek enormnej snahe veci nevyjdú podľa predstáv. V ďalšej trénerskej kariére prajeme pánovi Bažánymu veľa úspechov a vydarený nový angažmán," uviedol prezident HK Nitra Miroslav Kováčik.

Šéf klubu sa vyjadril aj k aktuálnej finančnej situácii v HK Nitra: "K dnešnému dňu máme vyplatené všetky peniaze pre hráčov, trénerov aj dodávateľov. Takže naša slabšia forma nie je vôbec otázkou financií. Pracujeme s približne rovnakým rozpočtom na A-tím ako v minulých sezónach, rozdiel je iba ten, že zatiaľ sa nám v sezóne výsledkovo nedarí. Chceme to však určite zmeniť."

DVTK Jegesmedvék Miškovec vymenil trénera, Rodman skončil

Účastník hokejovej Tipsport Ligy DVTK Jegesmedvék Miškovec odvolal z funkcie trénera Marcela Rodmana. Maďarský klub v predchádzajúcich siedmich dueloch šesťkrát prehral a klesol na ôsmu priečku v tabuľke.

Právomoci Rodmana dočasne prevzali asistenti Hunor Strenk a Tamás Farkas. "Urobili sme ťažké rozhodnutie, ale keďže náš cieľ je dostať sa do play off, museli sme," vysvetlil riaditeľ DVTK István Egri.

"Zažili sme pod jeho vedením veľmi pekné obdobia, ale aj slabšie s hlbokými výkyvmi. Stále máme pred sebou deväť zápasov základnej časti a ďalšie v nadstavbe, takže je tu priestor na zlepšenie. Rokovania s novým trénerom prebiehajú. Chceme si nájsť niekoho, kto zobudí tím a povzbudí ho podávať vyváženejšie výkony," dodal podľa oficiálnej stránky klubu Egri.