NHL: Zápas pri jazere Tahoe prerušili na 8 hodín, Pastrňák dal hetrik

22. 2. 2021 |

Takmer o osem hodín museli posunúť začiatok druhej tretiny pod holým nebom medzi Coloradom Avalanche a Vegas Golden Knights v rezorte pri jazere Tahoe.

Prvá tretina zápasu Colorado Avalanche a Vegas Golden Knights, ktorý potom na osem hodín prerušili.  Foto - TASR/AP

Rozhodcovia po prvej dvadsaťminútovke, ktorú Colorado Avalanche vyhralo nad Vegas Golden Knights 1:0, zápas prerušili. Dôvodom boli vysoké teploty, v dôsledku ktorých bol ľad neregulárny a mohol spôsobiť zranenie aktérom.

Problém s ľadom

Do akcie sa hráči vrátili až pred šiestou hodinou ráno stredoeurópskeho času a Colorado napokon vyhralo 3:2. Pri všetkých góloch "lavín" bol  Nathan MacKinnom, ktorý ku gólu pridal dve asistencie. Góly obrancov Samuela Girarda z prvej tretiny a Aleca Martineza z druhej delilo deväť hodín.

Zápas Boston Bruins proti Philadelphia Flyers.  Foto - TASR/AP

"Usporiadali sme 30 zápasov pod holým nebom a nikdy sme nemali problém ako dnes. Bol tam dážď, či sneh a vždy sme to zvládli. Slnko je však našim nepriateľom, pretože sa topí ľad," povedal pre NBC komisár NHL Gary Bettman.

Hokejisti mali priamo z ľadu nádherný výhľad priamo na jazero a zasnežené kopce v pozadí. Pre pandémiu sa nemohli zúčastniť fanúšikovia, no niektorí sa priplavili po jazere až ku klzisku.

Pastrňák dosiahol hetrik

V druhom zápase pod holým nebom zvíťazili hokejisti Bostonu nad Philadelphiou 7:3. Hlavnou postavou duelu v rezorte pri jazere Tahoe v Nevade bol český útočník David Pastrňák, ktorý dosiahol hetrik. Slovenský brankár v drese Bruins Jaroslav Halák kryl na striedačke chrbát Fínovi Tuukkovi Raskovi. Pastrňák si pripísal svoj desiaty hetrik v kariére, keď sa presadil v úvodoch prvých dvoch tretín a v závere duelu.

"Medveďom" sa v tejto sezóne proti Flyers darí, keď uspeli aj v piatej vzájomnej konfrontácii. Tentoraz to však mali jednoduchšie, keďže Philadelphii opäť chýbalo až šesť hráčov, ktorí figurovali na covidovej listine. Medzi nimi aj Jakub Voráček či kapitán Claude Giroux.