Najväčšie talenty na MS U20 2021? Oficiálny server IIHF vybral aj Slováka

6. 1. 2021 |
 

Samuel Kňažko, IIHF, MS u20, MS v hokeji do 20 rokov 2021, hokej, Šimon Latkóczy, Oleksij Myklucha. MS v hokeji do 20 rokov 2021 priniesol po roku opäť plejádu veľkých talentov. Hoci opäť dominovali klasické hokejové veľmoci, medzi top prospekty draftovaných hráčov do NHL sa dostal aj Samuel Kňažko.

Samuel Kňažko (v strede) ako kapitán Slovensko na MS do 20 rokov. FOTO TASR/AP.

Samuel Kňažko, IIHF, MS u20, MS v hokeji do 20 rokov 2021, hokej, Šimon Latkóczy, Oleksij Myklucha. Oficiálny server Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF.com) totiž vyberal najväčšie talenty, ktoré sa tento rok predstavili na šampionáte a prešli v posledných dvoch rokoch draftom NHL.

Medzi 31 najlepších sa dostali väčšinou Kanaďania, Američania, Rusi, Fíni či Švédi. Tento rok však nechýbali v menoslove aj Nemci, ktorí mali na turnaji obrovskú hviezdu a trojku tohtoročného draftu. A nebol ním nik iný ako Tim Stützle.

Podľa IIHF.com však na turnaji zažiaril aj slovenský obranca Samuel Kňažko, ktorého tento rok draftoval Columbus Blue Jackets v 3. kole zo 78 miesta.

Samuel Kňažko hral za Slovensko na MS u20 ako líder

„Fanúšikovia Columbusu sa zamerali na Samuela Kňažka. Slovenský kapitán predvádzal spoľahlivé krátke striedania.“

„Ešte len 18-ročný obranca pomáhal Slovensku ako líder, ktorý strávil v priemere 18:25 minút na ľade. Pre zranenie vynechal iba súboj s Fínskom (0:6) a jeho absencia bola cítiť,“ píše portál IIHF.com.

Okrem neho sa však na turnaji predviedol v dobrom svetle aj brankár Šimon Latkóczy, ktorý bol podľa podľa percentuálnej úspešnosti zákrokov tretí za Kanaďanom Levim a Američanom Spencerom Knightom, keď inkasoval osem gólov zo 102 striel (92,16%).

Jeho krajan Oleksij Myklucha zaznamenal prvenstvo na šampionáte v štatistike vyhratých buly so 73,81-percentnou úspešnosťou (31-krát pri 42 vhadzovaniach).

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo