MŠK Žilina FC Tobol Kostanaj ONLINE dnes LIVE Konferenčná liga

12. 8. 2021 |

MŠK Žilina vs FC Tobol Kostanaj. Online prenos dnešného zápasu Konferenčnej ligy štartuje live od 18:45.

Futbalisti MŠK Žilina.  Foto - TASR

Dvaja slovenskí zástupcovia majú šancu vo štvrtok zabojovať o účasť v play off Európskej konferenčnej ligy UEFA 2021/2022. Bližšie k postupu je MŠK Žilina, ktorý si priviezol z pôdy kazašského Tobolu Kostanaj nádejné víťazstvo 1:0.

"Žlto-zelení" v Kazachstane uspeli zásluhou gólu Miroslava Gona, no domáci v zápase ukázali kvalitu. Osemkrát trafili priestor bránky, na rohy zvíťazili 8:1 a na priame kopy 9:2. Nedokázali však skórovať. "Výhru si vážime, pretože na konci zápasu mal súper veľkú šancu na vyrovnanie. Za nami je iba polčas, eufóriu treba krotiť. Verím, že v domácej odvete fanúšikovia spravia opäť atmosféru, ktorá nás poženie za postupom," vyhlásil tréner Žiliny Pavol Staňo.

Žilinčania sa na súboj naladili víťazstvom 3:1 nad Pohroním v 3. kole Fortuna ligy. Súboj proti Tobolu má výkop o 18.45 a rozhoduje ho Škót John Beaton.

MŠK Žilina
5 : 0
(2:0)
FC Tobol Kostanaj

Góly: 14. Ďuriš, 41. Rusnák, 64. Bichakhchyan, 81. Slebodník, 90+2. Bichakhchyan. ŽK: 16. Anang (ZIL), 55. Kaprálik (ZIL) – 53. Valiullin (KST), 77. Jovančić (KST), 90. Maily (KST). Rozhodca: John Beaton – Daniel McFarlane, Alan Mulvanny – Greg Aitken (všetci Škótsko). Diváci: 2227.
MŠK Žilina: Petráš – Rusnák, Minárik (C), Kiwior, Anang – Gono, Fazlagić, Bichakhchyan – Kaprálik, Jibril, Ďuriš
FC Tobol Kostanaj: Mokin – Maily, Marochkin, Amanovic – Kairov, Tagybergen (C), Jovančić, Valiullin – Z. Tošić, Brígido, Sergeev
90+3 časová značka Koniec zápasu.
90+2 gól Žilina dala gól!

Né pětku né! Táto pesnička hrá teraz na štadióne v Žiline, pretože domáci sa znova usadili na útočnej polovici, spoza pokutového územia napriahol k presnej strele VAHAN BICHAKHCHYAN a Mokin sa len pozeral, ako lopta doplávala presne k tyčke – 5:0!
90+1 dôležité Žilina zahrávala priamy kop z veľmi dobrej pozície, k lopte sa postavil Bichakhchyan a jeho pokus do horného rohu brány brankár Mokin výborným zákrokom vyrazil do bezpečia!
90 V druhom polčase sa nadstavujú 2 minúty!
90 zlta karta Žltú kartu dostáva Maily (FC Tobol Kostanaj).
89 Žilina dlho kombinovala pred pokutovým územím, center napokon Kostanaj odvrátil do bezpečia. Domáci sú však stále v útoku.
88 Zakončenie zo strednej vzdialenosti bránu hostí neohrozilo, rozohrávať loptu od nej bude brankár Mokin.
87 Hosťom sa po získaní lopty nedarí v prechode do útoku. Žilina dnes ukazuje že vie hrať futbal oboma smermi.
86 Určite sa však ešte hrá v tomto závere o čisté konto domácich. Zatiaľ to vyzerá, že sa Kostanaj nepresadí gólovo ani v odvete.
85 Sme už v záverečnej časti tohto stretnutia. Už len záverečné minúty delia Žilinu od spečatenia postupu.
84 striedanie Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Gono, prichádza F. Mráz.
83 Pekný prechod Žiliny do útoku, z uhla skúšal pri pokutovom území zakončovať Goljan, jeho pokus však míňa priestor hosťujúcej brány.
82 Domáci sa teda ešte bavia futbalom. Diváci to oceňujú a ešte by chceli vidieť ďalší pekný futbalový moment.
81 gól Žilina dala gól!

Štvrtý obrovský výbuch radosti v Žiline je tu ďalší gól v sieti Mokina! Krásna kombinácia domácich mladíkov pred pokutovým územím, na jej konci stál TIBOR SLEBODNÍK a krásnou, priam výstavnou strelou do horného rohu bránu upravuje na 4:0!
80 Približne desať minút zostáva do konca druhého polčasu bez nadstaveného času. Žilina kontroluje hru a ešte skúša niečo pekné vymyslieť.
79 To by sa už zrejme musel stať obrovský zázrak, aby toto Kostanaj nejako pri tejto hre ešte celé otočil. Môžeme už teda hovoriť o žilinskom postupe, ktorý je jednoznačne zaslúžení.
78 striedanie Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Jibril, prichádza Jambor.
77 zlta karta Žltú kartu dostáva Jovančić (FC Tobol Kostanaj).
76 Žilina teraz trocha poľavila v útoku, necháva hrať hostí, ale v defenzíve sú domáci stále stopercentní.
75 Dnešné stretnutie sleduje 2227 divákov.
74 dôležité Mohlo to byť 4:0! Bichakhchyan poslal presnú prihrávku do behu na Ďuriša, ten sa dostal do pokutového územia, ale dostal sa trocha z uhla a jeho zakončenie smeruje vedľa hosťujúcej brány.
73 Sergeev zakončoval spoza pokutového územia, brankár Petráš si pripisuje ďalší úspešný zákrok. Zatiaľ to vyzerá na ďalšie čisté konto.
72 Nepresná prihrávka domácich, loptu má na kopačkách Kostanaj, ale hosťom sa v prechode do útoku stále nedarí.
71 striedanie Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Anang, prichádza Sluka.
71 striedanie Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Fazlagić, prichádza Slebodník.
71 striedanie Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Kaprálik, prichádza Goljan.
70 Hostia museli zastavovať ďalší útočný výpad domácich, stihli to akurát pred pokutovým územím.
69 Tréner hostí využil ďalšie striedania. Domáci tréner Pavol Staňo zatiaľ k výmene nepristúpil.
68 striedanie Striedanie v tíme FC Tobol Kostanaj: z ihriska odchádza Tagybergen, prichádza Manzorro.
68 striedanie Striedanie v tíme FC Tobol Kostanaj: z ihriska odchádza Kairov, prichádza Miroshnichenko.
67 Práve brankár domácich si pohodlne poradil so zblokovaným zakončením. Kostanaj doma gól nedal v prvom zápase a zatiaľ neskóroval ani v odvete.
66 Kostanaj po dlhšej dobe v útoku, ale domáca defenzíva je pozorná a chce si dnes na čele s brankárom Petrášom udržať čisté konto.
65 Môžeme teda konštatovať, že Žilina v súčte oboch zápasov vyhráva 4:0 a smeruje do baráže o Európsku konfederačnú ligu.
64 gól Žilina dala gól!

Ako by som to privolal! Žilina ubránila útok súpera, z vlastného pokutového územia založili domáci rýchly brejk v prečíslení, presná prihrávka sa dostala k VAHANOVI BICHAKHCHYANOVI a ten následne spoza pokutového územia namieril presne k tyčke – 3:0!
63 Vyzerá to, že tlak domácich znova narastá. Uvidíme, či sa ešte dočkáme ďalšieho presného zásahu, tretí gól Žiliny by už znamenal definitívu.
62 Brankár hostí Mokin musel zasahovať pri strele od Jibrila, ale poradil si a loptu vyrazil pred seba a obrancovia ju následne upratali do bezpečia.
61 V druhom polčase zatiaľ čakáme na prvý zaujímavejší moment. Žiline to však určite nijak neprekáža, všetko sa vyvíja v prospech domáceho tímu.
60 Hodina z tohto odvetného stretnutia je už minulosťou. Slovenský zástupca MŠK Žilina vyhráva v súčte oboch zápasov 3:0 a ak hostia rýchlo niečo nevymyslia, ich púť pohárovou Európou sa skončí.
59 Domáci mladíci však ukazujú, že keď treba, tak rýchlo vedia prepnúť aj do defenzívy. Teraz však už musel zasahovať brankár Petráš, strela od Jovančića z dobrej pozície však smerovala len do miest, kde bol Samuel Petráš.
58 Žilina sa postupne snaží o ďalší prechod na útočnú polovicu. Domáci futbalisti sa nemusia nikam ponáhľať, postupne sa približujú k postupu do baráže.
57 Po zblokovanom zakončí od Bichakhchyana v pokutovom území zahrávali domáci rohový kop. Centrovanú loptu však hostia upratali do bezpečia a brankár domácich Petráš sa opäť zapája do kombinácie Žiliny.
56 Teraz je tu faul aj zo strany domácich a to pri vysokom napádaní súperovej rozohrávky. Kostanaju sa stále nedarí v prechode do útoku.
55 zlta karta Žltú kartu dostáva Kaprálik (MŠK Žilina).
54 striedanie Striedanie v tíme FC Tobol Kostanaj: z ihriska odchádza Brígido, prichádza Muzhikov.
53 zlta karta Žltú kartu dostáva Valiullin (FC Tobol Kostanaj).
52 Centrovanú loptu pred bránu hostí musel brankár Mokin vyboxovať do bezpečia, domáci si po loptu idú na svoju polovicu.
51 Ďalší faul zo strany hostí, domáci tak zostávajú na útočnej polovici aj naďalej. Tento priamy kop by už mohol znamenať aj center do pokutového územia.
50 Fazlagić bol faulovaný, domáci rozohrali priamy kop nakrátko a pokračujú v útočnej kombinácii.
49 Aj naďalej je lopta na strane domácich, mladíci v drese MŠK postupne kombinujú a hostí k ničomu nepúšťajú. My však veríme, že ešte predvedú aj nejaký pekný futbalový moment.
48 Do kombinácie domáceho celku sa teraz zapája aj brankár Petráš. Ten má zatiaľ na svojom konte len jeden ľahší zákrok.
47 Rýchly prechod hostí na útočnú polovicu nebol úspešný, lopta je tak už na domácich kopačkách. Žilina sa nemá kam ponáhľať, skúša postupný prienik.
46 Druhý polčas tohto stretnutia je už v plnom prúde, výkop mali hostia. Ani jeden z trénerov nestriedal.
46 časová značka Začal sa druhý polčas.
Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!
Úvodné dejstvo tohto odvetného stretnutia v Žiline je už minulosťou, domáci sú nadmieru spokojní. Slovenský zástupca vyhráva po góloch Ďuriša a Rusnáka 2:0, v súčte oboch zápasov to je 3:0 a Žilina smeruje za postupom do baráže, delí ju už od neho len jeden polčas, ktorý veríme že mladíci v drese Žiliny zvládnu.

Druhý polčas sa začne približne o 19:46.
45+2 časová značka Prvý polčas sa skončil.
45 V prvom polčase sa nadstavuje 1 minúta!
44 Čoskoro sa naplní riadny hrací čas prvého polčasu. Čakáme na údaj o nadstavenom čase.
43 Aj domáci fanúšikovia sú pochopiteľne spokojní, neustále povzbudzujú svoj celok a mladíci sa im za to odmeňujú peknou hrou.
42 V súčte oboch zápasov je to už 3:0 a Žilina už výrazne búcha na barážové dvere Európskej konfederačnej ligy.
41 gól Žilina dala gól!

Tak prvý polčas dopadne pre domácich výborne! Žilina dáva svoj druhý gól v tomto zápase, keď sa k lopte dostal MATÚŠ RUSNÁK, krásne si zasekol obrancu súpera a krížnou strelou k tyčke upravuje na 2:0!
40 Ešte približne päť minút zostáva dohrať v prvom polčase. Zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že úvodné dejstvo by malo pre Žilinu dopadnúť dobre.
39 Žilina teraz pohodlne kombinuje na svojej polovici ihriska a snaží sa o postupný prienik na polovici súpera. Kostanaj sa snaží o vysoké napádanie.
38 Pomaly sa dostávame do záverečnej časti prvého polčasu. Žilina stále vyhráva v súčte oboch zápasov 2:0, mohlo to však už byť aj viac.
37 Nasledoval ešte rohový kop Žiliny, ale ten sa končí útočným faulom. Hostia majú obrovské šťastie, že neprehrávajú vyšším gólovým rozdielom.
36 dôležité Obrovská šanca pre domácich navýšiť svoje vedenie! Žilina ubránila útok súpera a zrodil sa rýchly brejk Kaprálika, ktorý sám postupoval na brankára Mokina, ale toho sa mu prekonať nepodarilo!
35 Je tu druhý strelecký pokus hostí v tomto zápase. Tošićove zakončenie však bránu Petráša nijak neohrozilo.
34 Kostanaj teraz už kombinuje na útočnej polovici, ale domáci futbalisti ihneď napádajú súperovu rozohrávku.
33 Uvidíme, čo nám ponúkne zvyšok prvého polčasu, hostia ešte v ofenzíve nič poriadneho neukázali.
32 Tento pokus hostí založiť rýchly brejk bol neúspešný, lopta sa vracia na žilinské kopačky a domáci sa nemusia nikam ponáhľať.
31 Domáci celok drží loptu na kopačkách, sledujeme postupný prechod Žiliny na útočnú polovicu. Hostia budú mať čo v druhom polčase zlepšovať.
30 Polhodina z tohto odvetného stretnutia je už minulosťou. Žilina zatiaľ predvádza výborný futbal a vyhráva 1:0, v súčte oboch zápasov to je 2:0 v prospech slovenského zástupcu.
29 Aj tento center od rohovej zástavky však hostia odvrátili do bezpečia. ŽIlina však ešte zostáva usadená na útočnej polovici.
28 Rýchly brejk domácich, v pokutovom území zakončoval autor otváracieho gólu Ďuriš, jeho pokus je zblokovaný na druhý rohový kop v tomto zápase.
27 Hostia zblokovali prihrávku do svojho pokutového územia a nasledoval prvý rohový kop v tomto zápase. Centrovanú loptu však hostia dokázali upratať do bezpečia.
26 Žilina po strate lopty vysoko napáda súperovu rozohrávku. Teraz až tak atraktívny futbal nevidíme, ale pre domácich je podstatný výsledok, ktorý ich zatiaľ bezpečne posúva do baráže.
25 Vyzerá to, že už začína ožívaj aj Kostanaj, ale zatiaľ hostia nič zaujímavého nevymysleli a domáci môžu ukázať, že aj v defenzíve to zatiaľ funguje výborne.
24 Domáci Rusnák bol nepríjemne zasiahnutý, ale našťastie je v poriadku a zostáva v hre. Žilina má loptu na kopačkách a skúša prejsť do útoku.
23 Po dlhšej dobe tu bol prechod do útoku zo strany hostí, ale domáca defenzíva zapracovala úspešne a bude to odkop od brány Samuela Petráša.
22 Sme približne v druhej polovici prvého polčasu. Určite môžu byť domáci s doterajším priebehom spokojní, ale ešte je do konca ďaleká cesta.
21 Zatiaľ sa na obraze hry nič nemení, pri lopte je Žilina a za veľkého povzbudzovania fanúšikov sa snaží opäť vymyslieť niečo zaujímavé v ofenzíve.
20 Hra sa teraz prerušila, hosťujúci futbalista Sergeev zostal ležať na trávniku. Následne sa postavil, išiel za postrannú čiaru kde bol ošetrený a vracia sa späť do hry.
19 Z lavičky sa už musel postaviť aj hosťujúci tréner a výrazne dohovoriť svojim zverencom. Kostanaj je od úvodných minút veľmi nevýrazný a za Žilinou proste nestíha.
18 Lopta sa vracia späť na domáce kopačky, hostia sa musia stiahnuť späť na svoju polovicu ihriska. Žilina sa nebojí znova zaútočiť, všetko je to však postupné.
17 Svoj prvý zákrok v tomto zápase si pripisuje aj domáci brankár Petráš, strelu od Brígida dokázal vyraziť do bezpečia a vyslúžil si pochvalu od svojich spoluhráčov.
16 zlta karta Žltú kartu dostáva Anang (MŠK Žilina).
15 Aktivita domáceho celku pokračuje, diváci na štadióne sú spokojní a krásne predstavenie mladíkov Žiliny môže pokračovať ďalej. Netreba však zaspať na vavrínoch.
14 gól Žilina dala gól!

Je tu otvárací gól tohto stretnutia! To, že ho dávajú domáci je bez debaty zaslúžené, ešte pred týmto gólom tu bola jedna veľká šanca, Žilina zostala na útočnej polovici, spoza pokutového územia sa oprel do lopty DÁVID ĎURIŠ a lopta končí v hornom rohu brány – 1:0!
13 Anang predĺžil loptu na Rusnáka, ale tomu sa už nepodarilo prejsť cez obranu súpera a lopta končí mimo ihriska. Späť ju svojou rozohrávkou od brány vráti do hry brankár Mokin.
12 Žilina presúva kombináciu na útočnú polovicu, hostia na nič nečakajú a okamžite sa snažia o vysoké napádanie súperovej rozohrávky.
11 Diváci na tribúnach nespia, stále počuť potlesk a hlasité povzbudzovanie. Veríme, že aj toto pomôže domácim mladíkom, aby dnešné odvetné stretnutie zvládli a postúpili ďalej.
10 Úvodná desaťminútovka priniesla veľkú aktivitu domáceho celku. Strela od Jibrila skončila na tyčke a pri Bichakhchyanovom zakončení musel vážny zákrok vytiahnuť Mokin.
9 Stále môžeme konštatovať, že častejšie je pri lopte Žilina. Hosťujúci Kostanaj sa musí len brániť, presne toto domácim vyhovuje. Pripomínam, že v súčte oboch zápasov Žilina vyhráva 1:0.
8 Dlhý nákop až pred pokutové územie sa snažil dobehnúť domáci Ďuriš, ale to sa mu nepodarilo a loptu bude od svojej brány rozohrávať brankár Mokin.
7 Žilina pokračuje vo výbornom nástupe do tohto stretnutia. Diváci na štadióne naďalej vytvárajú výbornú kulisu, čakáme už len na prvý strelený gól.
6 dôležité Vynikajúci zákrok od brankára Mokina! Skúsený veterán v bránke hostí musel vytiahnuť svoj prvý veľký zákrok v tomto zápase, strelu od Bichakhchyan spoza pokutového územia smerujúcu k tyčke výborný vyrazil do bezpečia!
5 Aj naďalej sledujeme presnú kombináciu Žiliny, ale hosťujúca defenzíva zatiaľ úspešne vzdoruje. Diváci na štadióne sa snažia mladíkov v žltých dresoch povzbudiť potleskom.
4 Zakrátko sa znova dostáva k lopte domáci celok, Žilina rozbieha svoju postupnú kombináciu. Slovenský zástupca vstúpil zatiaľ do stretnutia veľmi dobre.
3 Hosťujúci Amanovic bol faulovaný domácim Jibrilom, hra sa na malú chvíľu prerušila. Futbalista Kostanaju je však v poriadku a bude môcť pokračovať v zápase ďalej.
2 dôležité Veľká šanca domácich hneď v úvode! Zrodil sa rýchly brejk Kaprálika, ktorý sa dostal až do pokutového územia, tam našiel presnou prihrávkou Jibrila a jeho strelu zastavila tyčka!
1 Prvý polčas tohto stretnutia je už v plnom prúde, výkop mala domáca Žilina v žltých dresoch, hosťujúci Kostanaj nastúpil v bielych dresoch.
1 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne!
Prajem príjemný futbalový večer! Dnes sú na programe odvety tretieho predkola Európskej konfederačnej ligy a v hre sú ešte aj dve slovenské mužstvá. O 18:45 sa na štadióne v Žiline uskutoční stretnutie domáceho celku proti kazašskému Tobol Kostanaj. Prvé stretnutie v Kazachstane dokázal vyhrať slovenský zástupca 1:0, ale čaká ho ešte veľmi náročná zostava. Zatiaľ si prezrite zostavy oboch celkov, krátko pred úvodným výkopom sa znova prihlásime.

Náhradníci: Teplan, Belko – Nemčík, Kopas, Suľa, Sluka, F. Mráz, Slebodník, Goljan, Jambor

Náhradníci: Bussurmanov, Tsuprikov – Asrankulov, Semchenkov, Miroshnichenko, Muzhikov, Manzorro, Nurgaliyev, Zharinbetov, Zhumashev, Abilgazy

Rozhodca: John Beaton – Daniel McFarlane, Alan Mulvanny – Greg Aitken (všetci Škótsko)
Vítam všetkých fanúšikov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá MŠK Žilina a FC Tobol Kostanaj. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 18:45.

Cez týždeň opäť pokračujú európske futbalové súťaže, vo štvrtok sú na programe odvetné stretnutia 3. predkola Európskej konfederačnej ligy a to aj so slovenskou účasťou. Do boja o baráž tejto európskej súťaže zasiahne Žilina a Trnava.

O trištvrte hodinu skôr pred Trnavou sa doma predstaví Žilina, ktorá si domov z Kazachstanu priviezla víťazstvo 1:0 po góle Gona z 27. minúty a tak má doba vyhliadky za postupom. Kostanaj sa však určite chce pobiť o postup a výsledok 1:0 stále nič neznamená obzvlášť pritom, keď bolo zrušené pravidlo o strelení gólu na ihrisku súpera. My však veríme, že Žilina a Trnava svoje odvetné zápasy zvládnu a postúpia do baráže o túto súťaž.