MŠK Žilina DAC Dunajská Streda futbal ONLINE dnes LIVE Fortuna liga

1. 3. 2020 |

MŠK Žilina, DAC Dunajská Streda, futbal, online prenos, dnes, live, Fortuna liga. Online prenos dnešného zápasu MŠK Žilina - DAC Dunajská Streda štartuje rovnako ako samotný zápas od 15:30.

Na snímke vpravo Miroslav Káčer (MŠK Žilina) a Esmerald Aluku (FK DAC 1904 Dunajská Streda) počas 16. kola Fortuna ligy MŠK Žilina - FK DAC 1904 Dunajská Streda 18. novembra 2017 v Žiline. FOTO TASR - Erika Ďurčová

MŠK Žilina DAC Dunajská Streda futbal ONLINE dnes LIVE Fortuna liga dnes od 15:30

MŠK Žilina, DAC Dunajská Streda, futbal. Fortuna liga pokračuje dnes od 15:30 aj šlágrom dnešného dňa MŠK Žilina - DAC Dunajská Streda.

Maďarský futbalový krídelník Kristopher Vida prestúpil z DAC Dunajská Streda do Piastu Gliwice. Po úspešnom absolvovaní zdravotných testov podpísal 3,5-ročnú zmluvu. V šatni úradujúceho poľského majstra sa opäť stretne s bývalým spoluhráčom z DAC Tomášom Hukom.

"Som nesmierne vďačný klubu, spoluhráčom, všetkým piatim doterajším trénerom a samozrejme aj fantastickým fanúšikom. Spoločne sme prežívali ten krásny prerod, ktorým DAC prechádzal. Keď som sem prišiel, nemali sme štadión, v akadémii boli len dve ihriská a ani výsledky nevyzerali najlepšie.

Teraz je všetko dané, aby klub naďalej rástol. Napĺňa ma hrdosťou, že som sa mohol zlepšovať v tomto prostredí a dostal som príležitosť odohrať tu vyše sto zápasov. Obdobie v Dunajskej Strede zostane navždy v mojom srdci. Nadišiel však čas urobiť ďalší krok v kariére. Ďakujem za všetko a držím palce," citoval oficiálny web klubu 24-ročného hráča.

[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte

Najlepší strelec DAC-u v minulej aj aktuálnej sezóne prišiel na Žitný ostrov v lete 2016 z holandského klubu De Graafschap. Postupne sa vypracoval medzi opory mužstva a dostal sa aj do širšieho kádra maďarskej reprezentácie. Za tri a pol roka nastúpil v drese DAC na 106 prvoligových stretnutí, skóroval 29-krát. V Európskej lige pridal ďalších 8 zápasov a 2 góly, v Slovnaft Cupe má bilanciu 12/2.

FC DAC Dunajská Streda

Góly: 49. Balaj (Kurminowski), 58. Balaj (Kurminowski) – 17. Ramírez (Divković), 32. Ramírez (Fábry). ŽK: 23. Davis (DUN). Rozhodca: Kráľovič – Somoláni, Hrčka. Diváci: 2797.
MŠK Žilina: Holec – Kaša, Králik, Minárik – Anang (46. Vallo), Káčer (C), Fazlagić, Demiri – Kurminowski, Balaj (78. Iľko), Ďuriš (90. Bichakhchyan).
FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Rodolfo, Kružliak, Šimić, Davis – A. Balić (90. Lalatovič), M. Vida (55. Phillips, 82. Bednár), Kalmár (C) – Fábry, Ramírez, Divković.
90+2 časová značka Koniec zápasu.
90+2 Rohový kop nezahrali domáci úplne dobre, navyše pred Jedličkom ostáva ležať na tráve jeden z hráčov hostí.
90+1 Žilina azda v poslednej ofenzívnej akcii zápasu. Domáci budú zahrávať rohový kop z pravej strany.
90 Nadstavený čas druhého polčasu minimálne 2 minúty.
90 striedanie Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Andrija Balić, prichádza Dušan Lalatovič.
90 striedanie Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Dávid Ďuriš, prichádza Vahan Bichakhchyan.
88 Do hry príde v drese Žilina Arménčan Vahan Bičachčjan.
87 Snaha o rýchly útok v podaní MŠK nebola teraz úspešná, pretože Dávid Ďuriš inkasoval nepríjemný zásah loptou do hlavy.
85 Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času, hostia sa stiahli do defenzívy.
84 Besir Demiri centrom z ľavej strany našiel Dávida Ďuriša, ktorý však v náročnej pozícii mieril nad bránku hostí.
83 Domáci futbalisti obetavo bojujú o každú jednu loptu a snažia sa ešte zvrátiť stav zápasu vo svoj prospech.
82 striedanie Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Ricardo Phillips, prichádza Martin Bednár.
82 dôležité Miroslav Káčer poslal výborný center pred Jedličku, do vzduchu sa zavesil Ján Minárik, ale minul bránku hostí!
81 Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 10 minút, stav zápasu je 2:2 a domáci budú zahrávať rohový kop z ľavej strany.
80 Hostia chystajú druhé dnešné striedanie, do hry príde Martin Bednár.
79 Oba tímy dnes ale poctivo bojujú a každú jednu lopta, zápas bude napínavý do posledných sekúnd.
78 striedanie Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Filip Balaj, prichádza Patrik Iľko.
77 dôležité Obrovská šanca hostí! Po ľavej strane sa za chrbát žilinskej obrany dostal Marko Divković, ktorý však opečiatkoval len pravú tyč Holecovej bránky! Nuž a až následne mu bola odpískaná hra rukou.
76 Hostia v týchto momentoch kombinujú na polovici Žiliny, domáca obrana je ale podstatne pozornejšia než v prvom polčase.
75 Rýchla akcia hostí stredom, lopta však končí v moci pozorného Holeca, ktorý výborne čítal hru.
74 Niekoľko nepresností na strane Žiliny, Besir Demiri je z toho poriadne frustrovaný a dáva to i najavo.
73 Domáci vysoký útočník Filip Balaj sa snažil predrať po ľavej strane, popri šikovnom Panamčanovi Césarovi Blackmanovi však nemal nárok.
72 Zsolt Kalmár vymyslel famóznu prihrávku stredom pre Ramíreza, no útočník DAC namiesto ťahu na bránku ešte volil prihrávku do ľavej strany a celú akciu hostí tak prakticky zastavil.
71 Hra je v týchto momentoch pomerne vyrovnaná, aktivita je ale jednoznačne na strane domáceho tímu.
70 Parádna akcia Žiliny na jeden dotyk! Káčer našiel Ďuriša, ktorý hľadal okamžite Kurminowskeho, no poľskému útočníkovi v službách Žiliny chýbalo azda pol kroku ku spracovaniu lopty.
69 Z následného rohového kopu už domáci nič zaujímavé nevymysleli a dopredu tak idú futbalisti zo Žitného ostrova.
68 Rýchla akcia Žiliny, po centri z ľavej strany si dezorientovaný Lorenco Šimić takmer dal vlastný gól! Na jeho šťastie však tesne minul vlastnú bránku!
67 Do šestnástky Žiliny letel dobrý center, domáca obrana však loptu odvrátila. Tá skončila na kopačke Šimića, ktorý ju z prvej napálil do brániaceho Káčera.
66 Faul domácich pri vlastnom pokutovom území, hostia budú zahrávať priamy kop z pravej strany.
65 Miroslav Káčer tvrdo zabojoval o loptu v šestnástke hostí, jeho prízemný center ale končí len v rukaviciach pozorného Jedličku.
64 Striedajúci Ricardo Phillips sa snažil prebiť cez troch hráčov Žiliny, dostal sa aj k strele, ale minul pravý horný roh Holecovej bránky!
63 Hostia v týchto momentoch napádali rozohrávku MŠK aj s trojicou hráčov, Králik si v náročnej pozícii pomohol prihrávkou na Holeca.
62 Kapitán DAC Zsolt Kalmár skúsil priamo ohroziť Dominika Holeca, jeho strela však letela vysoko nad žilinskú bránku.
61 Hostia majú výhodu priameho kopu zo zaujímavej pozície.
60 Dnešné stretnutie sleduje 2797 divákov.
59 Nuž a domácim tento gól doslova vlial energiu do žíl a na bránku hostí sa valí útok za útokom.
58 gól Žilina dala gól!
Tak toto je neuveriteľné! Dawid Kurminowski si v šestnástke hostí pripravil pozíciu, no jeho strelu ešte Jedlička vyrazil. K odrazenej lopta sa však dostal FILIP BALAJ a delovkou ju upratal pod brvno bránky hostí!
56 Tempo zápasu nám v týchto momentoch trošku opadlo, fanúšikovia však ženú svoje tímy dopredu.
55 striedanie Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Máté Vida, prichádza Ricardo Phillips.
54 Hostia chystajú prvé dnešné striedanie, do hry príde Ricardo Phillips Hinds.
53 Po faule v strede poľa bude ošetrovaný jeden z hráčov DAC, hrať sa teda chvíľu nebude. Obaja tréneri okamžite rozdávajú taktické pokyny svojim hráčom.
52 V týchto chvíľa vidíme viacero nepresností na oboch stranách.
51 Hosťujúci gólman Jedlička vykopáva loptu od svojej bránky ďaleko na polovicu Žiliny, domáci ju ale získali a rútia sa dopredu.
50 Máme za sebou 50 minút zápasu, domácim sa podarilo dať kontaktný gól a zápasu to dodáva nový náboj.
49 gól Žilina dala gól!
Domáci sa predrali do útoku, prvú strelu Kurminowskeho ešte obrana hostí zblokovala, ale odrazenú loptu hlavičkou upratal do siete hostí vysoký FILIP BALAJ!
48 Žilina po príchode Kristiána Valla trošku preskupila defenzívne a ofenzívne rady, badateľný rozdiel to však zatiaľ nie je.
47 Do rozohrávky DAC sa zapája aj Martin Jedlička, nuž, aspoň takto sa gólman hostí zahreje.
46 Úvodný výkop druhého polčasu patril futbalistom DAC, tí v týchto momentoch kombinujú na svojej polovici trávnika.
46 striedanie Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Benson Anang, prichádza Kristián Vallo.
46 časová značka Začal sa druhý polčas.
Nuž a domáci klub počas prestávky ukázal mimoriadne gesto. Azda najvernejší fanúšik všetkých žilinských klubov, Ján Kerecman, ktorý napriek svojmu zdravotnému postihnutiu nevynechá žiaden zápas, dostal od klubu doživotnú permanentku na všetky zápasy MŠK a dres s číslom 50. Naozaj krásne gesto vedenia.
Po prvom polčase vedie Dunajská Streda v Žiline 2:0, o oba góly sa postaral Eric Ramírez. Druhý polčas sa začne približne o 16:31.
45 časová značka Prvý polčas sa skončil.
45 V samom závere prvého polčasu ešte rohový kop Žiliny. Loptu do šestnástky hostí zatočil kapitán Miroslav Káčer, no Martin Jedlička ju pohodlne stiahol zo vzduchu do svojej náruče.
44 Jedlička si výborne diriguje svojim obrancov, zdá sa, že prvý polčas sa skončí dvojgólovým vedením Dunajskej Stredy.
43 Hra sa prelieva zo strany na stranu, ani jeden z brankárov však v týchto momentoch nemusel zasahovať. Navyše, brankár hostí v prvom polčase nemusel zasahovať prakticky vôbec.
42 Dunajskostredčania hrajú v prvom polčase mimoriadne pozorne v defenzívne, sú koncentrovaní na každú jednu loptu a Žilinčanom to robí obrovské problémy.
41 Kapitán MŠK Káčer vhodil dlhý loptu od postrannej čiary, obrana DAC ju však získala a hostia sa okamžite rútia dopredu.
40 Do konca prvého polčasu ostáva necelých 5 minút, Žilina trošku prekvapujúco prehráva na domácom trávniku s Dunajskou Stredou 0:2.
38 Domáci majú výhodu priameho kopu. Center našiel Ďuriša, ktorý ešte z pravej strany skúšal prihrávať pred Jedličku, ale lopta nenašla žiadneho hráča v drese MŠK.
37 Nuž a znovu si oba fanúšikovské tábory odkazujú pomerne nevyberané slová, škoda tejto škvrny na inak zaujímavom zápase.
35 Domáci fanklub stále ženie svoj tím dopredu, domáci sú však zaskočení, povedal by som, že až šokovaní vývojom zápasu.
34 Žilinčanom sa nedá uprieť obrovská snaha, ale chýba tomu nápad a moment prekvapenia.
33 Domáca obrana je momentálne absolútne mimo hry, kapitán hostí Zsolt Kalmár sa bez problémov dostal po pravej strane až ku Holecovi, ale nemieril presne.
32 gól Dunajská Streda dala gól!
ERIC RAMÍREZ sa predral po ľavej strane do zakončenia, Dominik Holec síce proti nemu vybehol so snahou zmenšiť mu strelecký uhol, ale útočník hostí si brankára Žiliny šikovne obhodil a zvýšil vedenie hostí na rozdiel dvoch gólov! Nuž a stopér Žiliny Martin Králik si už môže po pase Andreja Fábryho len spytovať svedomie.
31 Žilinčania sa veľmi snažia, ale cez prehustenú obranu DAC to majú v prvom polčase nesmierne komplikované.
30 dôležité Znovu nenápadná akcia hostí, z pomerne úctivej vzdialenosti pálil Marko Divković, ale s jeho pokusom nemal Holec vážnejší problém.
30 Máme za sebou úvodnú polhodinu zápasu, Žilina prehráva na domácej pôde s DAC Dunajská Streda zatiaľ 0:1.
29 DAC opäť na polovici Žiliny, v akcii je znovu aktívny Marko Divković, ktorý sa ale tentoraz k centru nedostal.
28 Miroslav Káčer znovu faulovaný v strede poľa, tentoraz to však karta pre hráča hostí nebude.
27 Trošku hluché minúty na oboch stranách, Žilina sa márne snaží dostať na dostrel bránky hostí.
26 Futbalisti Žiliny sa snažia kombinovať v strede poľa, stále však majú velký problém dostať sa k bránke Martina Jedličku.
25 Oba fanúšikovské tábory ženú svoje tímy dopredu, konečne aj v rámci slušnosti.
24 dôležité Po centri Miroslava Káčera do šestnástky hostí sa do vzduchu zavesil domáci stopér Martin Králik, no jeho hlavička letela nad brvno Jedličkovej bránky!
23 Po faule Davisa na Káčera majú domáci výhodu priameho kopu zo vcelku zaujímavej pozície.
23 zlta karta Žltú kartu dostáva Erick Davis (FC DAC Dunajská Streda).
22 Domáci futbalisti márne dobýjajú obranné valy hostí, tí sú skalopevne zoradení pred Martinom Jedličkom.
21 Rýchla akcia Žiliny, Dávid Ďuriš potiahol loptu po pravej strane, jeho prízemný center však v pokutovom území hostí nenašiel adresáta.
20 Na oboch stranách fanúšikovských táborov už sa ozývajú rôzne nacionalistické pokriky, veľká škoda.
19 Ďalšia rýchla akcia hostí po pravej strane, center Marka Divkovića tentoraz nenašiel adresáta.
18 Hostia sú v týchto momentoch pri chuti a kombinujú na polovici Žiliny.
17 gól Dunajská Streda dala gól!
Rýchla akcia hostí po ľavej strane, prízemný center dostal ideálne na kopačku ERIC RAMIREZ a otvára skóre zápasu!
17 Jedlička dobre čítal hru a lopta po akcii MŠK končí v jeho rukách.
16 Dlhý center pre Bensona Ananga na pravú stranu, mladý Afričan je síce rýchly, ale túto loptu by nedobehol ani Usain Bolt.
15 Nuž a ani domácim zatiaľ nejdú rohové kopy podľa predstáv, napriek tomu ostávajú pri lopte a kombinujú v strede poľa.
14 Dávid Ďuriš na ľavej strany žilinskej zálohy vyzvŕtal obrancu hostí, vyťažil však len rohový kop pre svoj tím.
13 Tentoraz kombinujú v strede poľa hráči DAC, domáca obrana je ale pozorná.
12 Žilina vzápätí kontrovala rýchlou akciou stredom poľa, strela kapitána Káčera z otočky bola ale zblokovaná.
11 Prvá strela v zápase patrí hosťom, k odrazenej lopte sa na hranici šestnástky MŠK dostal Eric Davis, ale jeho strelu do stredu bránky kryl bez problémov Dominik Holec.
10 Nuž ale roh hostí z pravej strany nebol vôbec dobre zahraný, ba práve naopak.
9 Kalmárov priamy kop obrana Žiliny odvrátila, následný center Davisa končí ako rohový kop pre DAC.
8 Úvod zápasu patrí domácim Žilinčanom, tí sa snažia nájsť cestu k bráne Martina Jedličku, zatiaľ však neúspešne.
7 Výhodu priameho kopu mali aj domáci Šošoni, po centri kapitána Miroslava Káčera im bol však odpískaný útočný faul.
6 Žilinčania znovu kombinujú v strede poľa a snažia sa nájsť voľný priestor v obrane DAC.
5 Defenzíva Žiliny tentoraz zastavila aktívneho kapitána hostí Zsolta Kalmára, ktorý sa individuálne snažil prebiť pred Dominika Holeca.
4 Maté Vidá zatočil z priameho kopu do šestnástky Žiliny dobrý center, loptu však nedokázal nikto z jeho spoluhráčov zasiahnúť.
3 Akcia hostí zastavená faulom približne 23 metrov od bránky Dominika Holeca. Hostia majú výhodu priameho kopu zo zaujímavej pozície.
2 Z rohu Žilinčania síce Jedličku neohrozili, napriek tomu však majú loptu vo svojej moci a kombinujú na polovici svojho súpera.
1 Prvá akcia domácich v zápase končí rohovým kopom MŠK z ľavej strany.
1 Úvodný výkop zápasu patrí futbalistom MŠK Žilina.
1 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Oba tímy nastupujú na trávnik štadióna v Žiline, kde vládne od úvodu búrlivá atmosféra.
Úvodné zostavy:

MŠK Žilina: Holec – Kaša, Králik, Minárik – Anang, Káčer (C), Fazlagić, Demiri – Kurminowski, Balaj, Ďuriš.
Náhradníci: Volešák – Gono, Bichakhchyan, Kiwior, Vallo, Iľko, Sluka.

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Rodolfo, Kružliak, Šimić, Davis – A. Balić, M. Vida, Kalmár (C) – Fábry, Ramírez, Divković.
Náhradníci: Slančík – Lalatovič, Malý, Bednár, Phillips, Németh, Sharani.

Rozhodca: Kráľovič – Somoláni, Hrčka.
Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 20.kola futbalovej Fortuna ligy, v ktorom futbalisti MŠK Žilina privítajú na svojom štadióne hráčov FC DAC Dunajská Streda. Zápas sa pod Dubňom začína o 15:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žilina začala jarnú časť sezóny výborne, Šošonom po vedením nového trénera Pavla Staňa patrí v tabuľke priebežné druhé miesto so ziskom 41 bodov. V poslednom doterajšom zápase Žilinčania vyhrali nad nováčikom súťaže Pohroním na jeho štadióne 1:0 (gól MŠK Kurminowski). Najlepším strelcom tímu v doterajšom priebehu súťaže je mladý stredopoliar Ján Bernát, ktorý má na svojom konte 7 presných zásahov.

DAC v zime taktiež vymenilo lodivoda, Nemec Peter Hyballa nečakane skončil a jeho miesto zaujal portugalský lodivod Helder Cristovao. Jarná časť však futbalistom zo Žitného ostrova nevychádza podľa predstáv, v tabuľke Fortuna ligy je DAC na treťom mieste so ziskom 37 bodov. V poslednom doterajšom zápase Dunajská Streda remizovala v Ružomberku 0:0. Najlepším strelcom tímu je Kristopher Vida, ktorý má na svojom konte 7 gólov. Aktuálne však počas tohto týždňa prestúpil do Piastu Gliwice. Novým hráčom DAC je maďarský útočník Krisztián Németh.

Zápas sa v Žiline začína o 15:30, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.