MŠK Žilina Apollon Limassol ONLINE dnes Konferenčná liga (predkolo)

29. 7. 2021 |
 

Zápasom MŠK Žilina - Apollon Limassol pokračuje dnešný program Konferenčnej ligy UEFA. Online prenos dnešného zápasu predkola štartuje od 18:45.

Na snímke zľava Matúš Rusnák (MŠK Žilina), Vahan Bičachčjan (MŠK Žilina) a Jakub Paur (MŠK Žilina) sa tešia po premenenej penalte v prvom zápase 1. predkola Európskej konferenčnej ligy medzi MŠK Žilina - FC Dila Gori, 8. júla 2021 v Žiline. FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Zápasom MŠK Žilina - Apollon Limassol pokračuje dnešný program Konferenčnej ligy UEFA. Online prenos dnešného zápasu predkola štartuje od 18:45.

MŠK Žilina Apollon Limassol online dnes Konferenčná liga (predkolo)

Žilinčania minulý štvrtok na Cypre rýchlo skórovali zásluhou Dávida Ďuriša v 5. minúte. Domáci vyrovnali, no gól do šatne Jána Bernáta prevážil misky váh na stranu slovenského tímu a ten istý hráč potom skóroval po prestávke aj druhýkrát.

"Možno to bol aj jeden z najlepších výkonov, aký sme pod mojím vedením predviedli. Nebránili sme výsledok, boli sme ochotní šprintovať dopredu, hoci to stojí veľa síl. Klobúk dole pred chalanmi. Všetko fungovalo, a tak aj striedania prišli trochu neskôr. Všetci však podali skvelé výkony," vyslovil spokojnosť tréner Žiliny Pavol Staňo.

"Žlto-zelení" napriek sľubnému výsledku nemienia  podceniť odvetu, v ktorej ich už môže hnať vpred až päťtisícová návšteva zodpovedajúca polovici kapacity štadióna pod Dubňom.

"Máme to dobre rozohrané, ale kým je lopta v hre, stať sa môže všeličo. Urobíme všetko preto, aby sa odveta hrala tak, ako chceme my," vyhlásil Staňo. V prípade postupu sa MŠK stretne v 3. predkole s lepším zo súboja medzi Hajdukom Split a Tobolom Kostanaj (prvý zápas 2:0).

Úvodné zápasy 3. predkola sú na programe 5. augusta, odvety o týždeň neskôr. Ešte predtým sa v pondelok 2. augusta v Nyone uskutoční žreb play off.

Konferenčná liga UEFA

MŠK Žilina - Apollon Limassol -:-, prvý zápas 3:1, rozhodcovia: Boucaut - Lemaire, Di Vincenzo (všetci Bel.) online dnes od 18.45

 

MŠK Žilina
2 : 2
(1:1)
Apollon Limassol

Góly & zostavy

Góly: 27. Bernát, 80. Jibril – 13. Coll, 51. Jradi. ŽK: 90+3. Slebodník (ZIL) – 55. Kyriakou (APN), 72. Dabo (APN). Rozhodca: Boucaut.. Diváci: 1726..
MŠK Žilina: Petráš – Rusnák, Minárik (C), Kiwior, Anang – Bernát (61. Bichakhchyan), Fazlagić, Gono (88. Myslovič) – Ďuriš (90+2 Goljan), Jibril, Kaprálik (88. Slebodník).
Apollon Limassol: Jovanović – Panagiotou, Katelaris (54. Malekkidis), Wellington, Khammas (64. Mavrias) – Marković (78. Denić), Kyriakou (C), Coll (64. Iliev) – Jradi – Dabo (78. Janga), Pittas.
Aktualizuj online prenos
90+4 časová značka Koniec zápasu.
90+3 zlta karta Žltú kartu dostáva Slebodník (MŠK Žilina).
90+2 dôležité Rusnákov center si chcel spracovať a pripraviť na koncovku striedajúci Goljan! Pred strelou zaznel hvizd rozhodcu kvôli ofsajdovému postaveniu!
90+2 striedanie Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Ďuriš, prichádza Goljan.
90 Druhý polčas sa bude nadstavovať o 4 minúty.
90 Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času. Stav je nerozhodný 2:2, ale Žilina je desiatky sekúnd od postupu.
88 striedanie Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Gono, prichádza Myslovič.
Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Kaprálik, prichádza Slebodník.
87 dôležité Matúš Rusnák sa prezentoval nebojácnou ranou nad zemou, ktorou poštípal rukavice Jovanovića!
87 dôležité Opäť Jibril pri lopte! Neposlal ju do siete, ale do žrde!
86 dôležité Jibril mohol mať pred sebou už len brankára Jovanovića! Trošku to zabrzdila prihrávka Kaprálika! Jibril nakoniec nestrieľal, pretože ho odstavila obrana Apollonu!
85 Šošoni majú dobrých hráčov, ktorí dostávajú dôveru od trénerov. Na domácej strane sme videli iba jedno striedanie.
84 Žilina má pod kontrolou aktuálny herný úsek.
dôležité Dnešný zápas sleduje 1726 divákov!
82 Vahan Bichakhchyan potrebuje rozchodiť faul, ktorý utŕžil v stredovom kruhu.
80 gól Žilina dala gól!
Vynikajúci okamih pre Žilinu. Denić si nedokázal poradiť s Bichakhchyanom, ktorý cez neho odcentroval do šestnástky. Na Jovanovića priletela dobrá strela TAOFIQA JIBRILA a sieť sa rozvlnila. Postupová matematika je o niečo krajšia. Dokopy 5:3.
79 Evidentná nervozita na kopačkách Žilinčanov. Naoko už do konca nechýba veľa, no teraz bude každá minúta predstavovať večnosť.
78 striedanie Striedanie v tíme Apollon Limassol: z ihriska odchádza Marković, prichádza Denić.
Striedanie v tíme Apollon Limassol: z ihriska odchádza Dabo, prichádza Janga.
77 dôležité Pittas telom získal loptu pre Panagiotoua! Petráš z veľkej šance nekapituloval! Veľký žilinský výdych!
75 Do konca odvetného zápasu ostáva ešte štvrťhodina. Žilina do týchto chvíľ je postupujúcim celkom, ale nemá to potvrdené.
73 Rysoval sa prienik Limassolu po ľavej strane. Iliev už nestihol centrovať do nebezpečných miest.
72 zlta karta Žltú kartu dostáva Dabo (Apollon Limassol).
72 dôležité Anang obeťou škaredého zákroku od Daba! Rozhodca vyťahuje žltú kartu pre hosťa! Publikum píska!
71 dôležité Veľká príležitosť Žiliny! Minárik z bezprostrednej blízkosti poslal loptu do žrde!
70 Žilina mala dobre rozpracovanú akciu. Gona zrejme zaskočila presná nahrávka Ďuriša na hranicu šestnástky. Jovanovića nezamestnal ani Kaprálik.
69 Bichakhchyan si menil loptu s Rusnákom. Strelecký pokus v tomto prípade absentoval.
67 Limassol v gólovom súčte prehráva. No vzhľadom na predvedený výkon to bude až do konca poriadne nepríjemný protivník. Už aj domáci kouč Pavol Staňo veľa napovedal výrazom svojej tváre, že nie je spokojný s tým, čo produkujú jeho zverenci.
66 Mavrias zatiahol za ruku Ananga. Nedávno naskočil do hry. Kartu mu však Boucaut neudelil, ale upozornil ho pred podobnou situáciou.
65 Pittas ešte dohral súboj s brankárom Petrášom, pretože nevedel, že to bude mimo hry. Až neskôr bol odpískaný ofsajd.
64 striedanie Striedanie v tíme Apollon Limassol: z ihriska odchádza Coll, prichádza Iliev.
Striedanie v tíme Apollon Limassol: z ihriska odchádza Khammas, prichádza Mavrias.
61 striedanie Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Bernát, prichádza Bichakhchyan.
60 Apollon si vyžadoval jedenástku po obrannom zákroku Rusnáka. Rozhodca to správne posúdil, inak by to bola veľmi prísna penalta. Žilina však stále prehráva 1:2.
58 dôležité Jibril sa pokúšal vtesnať za limassolskú obranu! V čase, keď spracoval nahrávku, pískal sa ofsajd!
57 V tejto chvíli vo vzduchu nevisel iba gól domácich, ale aj Minárik, ktorý išiel do hlavičkového zakončenia, no nedokončil ju ideálne.
57 Spolupráca Gono – Bernát aspoň nositeľom štandardnej situácie pre Žilinu.
56 Ján Bernát zahrával priamy kop. Presne nasmeroval loptu na brankára Jovanovića.
55 zlta karta Žltú kartu dostáva Kyriakou (Apollon Limassol).
54 striedanie Striedanie v tíme Apollon Limassol: z ihriska odchádza Katelaris, prichádza Malekkidis.
53 Rozháraná domáca obrana sa podpísala pod rodiaci sa nebezpečný útok hostí. Tentoraz sa to loptou v bráne Petráša neskončilo.
51 gól Tím Limassol práve strelil gól!
Dabo na seba naviazal viacerých Žilinčanov, ktorí si nepokryli stred šestnástky. Nikým nepokrytý BASSEL JRADI umiestnil strelu k bližšej žrdi.
50 Slovná kontroverzia Fazlagića s Jradim, ktorý rázne dohováral žilinskému mladíkovi. Následne sa dohovoru dočkal aj samotný hosťujúci futbalista od rozhodcu.
49 Žilinčania sa ocitli v ďalšom tlaku. V krátkom slede znova Gono nemal priestor na strelu. Vytlačila ho defenzíva Apollonu.
48 Žilina sa dostala pred bránu Cyperčanov. Bernát centroval z rohu. Lopta padla pred Gona, ktorý si príliš dlho vylepšoval pozíciu na strelu, ale nakoniec nevystrelil.
47 Anang ťahal za kratší koniec v súboji s Dabom. Tomu sa však nepodarilo ohroziť bránu Samuela Petráša.
46 Hosťujúci brankár Jovanović išiel do rizika, ale svojmu tímu nenarobil žiadny problémy.
46 časová značka Začal sa druhý polčas.
Druhý polčas sa začne o 19:46.
Žiadna minúta navyše nebola potrebná. V Žiline je vyrovnané skóre. Slovenské mužstvo muselo doháňať manko Cyperčanov a podarilo sa to takmer po pol hodine súboja Jánovi Bernátovi. Bližšie k postupu sú Žilinčania. Len to ešte musia potvrdiť v druhej časti.
45+1 časová značka Prvý polčas sa skončil.
45 Petráš to nechal zájsť priďaleko a vlastnou vinou sa dostal do komplikácii, ktoré v konečnom dôsledku ustál, no každopádne by nemal takto brnkať vlastným hráčom na nervy.
44 Khammas sa snažil zásobiť spoluhráčov centrovanými loptami. Podarilo sa mu to len raz, pretože loptu až veľmi pretiahol a skončila mimo plochy.
44 Pred Samuelom Petrášom je rušno. Limassol s výhodou rohu.
43 Rýchly pokus Cyperčanov o narážačku. V žilinskej šestnástke vznikala diera, ale šošoni za ňu žiadnym spôsobom nezaplatili.
42 Jibril zahral proti pravidlám. Súperovi sa potľapkaním po hlave ospravedlnil, no ešte chcel s ním hodiť reč rozhodca Boucaut.
41 Takmer z ničoho mohlo zahrmieť pred bránkou Apollonu. Bernátovi ale chýbal väčší krok, aby loptu dostihol a mohol sa do nej oprieť.
40 Dabo sa zaplietol do svojich kľučiek. Už sa blížil k Minárikovi, no nakoniec mu lopta unikla, ktorú hneď zovrel v náručí Petráš.
39 Anang už nemal šancu niečo lepšie vymyslieť. Musel voliť prenesenie hry späť do vlastných zadných radov.
37 Po tom, ako sa šošoni márne dožadovali jedenástky za ruku hostí, prišla zo strany Cyperčanov zaujímavá kontra, ktorá zapotila Petráša. Ten musel hasiť šancu z kopačky Pittasa.
37 Kaprálik si zase zasekol Wellingtona, nad ktorým má jasnú nadvládu. Výsledkom jeho snahy je štandardná situácia.
36 Rusnák ukázal, prečo je pre Žilinu platný. Čistým spôsobom uzemnil protivníka pri čiare v súboji o loptu. Petráš je pripravený vykopávať.
35 dôležité Jakub Kiwior mohol nakloniť misky váh na stranu Žiliny! Nedokázal však pretaviť výbornú hlavičku Minárika na vedúci gól! Jovanović strelu po tráve zneškodnil!
34 dôležité Anang vyprodukoval výbornú akciu! Dlhým centrom až do útočného priestoru našiel Jibril! Jovanović mu chcel čo najskôr uchmatnúť loptu, no tá sa dostala na roh!
33 Fazlagić to dobre myslel na Bernáta, ale svojou kolmicou našiel iba súperovho brankára Jovanovića, ktorý po zachytení lopty sa ihneď pustil do rozohrávky.
32 Marković fauloval prenikajúceho Kaprálika, ktorý trielil dopredu zo svojej polovice. Lopta pre slovenského zástupcu.
31 Petráš si organizuje spoluhráčov. Limassol zahrával rohový kop. Potenciálne nebezpečenstvo odvrátil Jakub Kiwior.
30 Tridsiata minúta ukončená. Živý futbal. To nám ponúkajú protagonisti na štadióne v Žiline. Aktuálny stav 1:1 naplno odzrkadľuje dianie na ihrisku.
29 dôležité Ďalší pekný futbalový moment! Kapitán Žiliny Minárik si toto zaváhanie rozhodne nestrčí za klobúk, no zachránil ho gólman Petráš, ktorý strelu Pittasa z uhla pokryl!
28 Z hľadiska dosiahnutých presných zásahov v rámci predkola je to opäť lepšie pre Žilinčanov. Samozrejme, nesmú zaspať na vavrínoch a bojovať do poslednej chvíle.
27 gól Žilina dala gól!
Toto bola pastva pre oči. Veľkú pochvalu si zaslúži obranca Anang. Výborne pripravil pozíciu JÁNOVI BERNÁTOVI. Jeho zakončenie všetkým vyrazilo dych. Krásnym oblúčikom rozvlnil sieť za Jovanovićom. Pod Dubňom začíname odznova.
26 Na druhej strane mal prácu Samuel Petráš. Z väčšej vzdialenosti však iba nastavil rukavice proti strele Pittasa.
25 Žilinčania nepochodili ani z rohového kopu. Navyše po centri do pokutového územia nemohol prísť pokus s priamym ohrozením kvôli útočnému faulu.
25 Žilina má prevahu v útočnom pásme, len sa snaží lepšie si to nachystať.
23 dôležité Jovanović v tejto chvíli vymazal šancu Ďuriša! Domáci mladík strieľal po zemi k pravej žrdi!
22 Kiwior zahral veľmi takticky pri vlastnej bránkovej čiare. K lopte za žiadnu cenu nepustil dobiedzajúceho Daba.
19 dôležité Jibril je pri chuti! Miroslav Gono mohol byť zakončujúcim hráčom, ale loptu minul! Vylepšiť to mohol a chcel prvý menovaný, no napálil to do bočnej siete!
19 Limassol sa prezentoval ďalšou nakopávanou loptou do domácej šestnástky. Loptu dostal do bezpečného miesta Kiwior.
18 dôležité Jibril vyslal zaujímavý pokus! Svoj projektil namieril na vzdialenejšiu tyč!
17 Bernát sa dostal do miernych problémov, keď sa nedokázal lepšie uvoľniť a vypáliť na Jovanovića.
16 dôležité Šošoni siahali po góle na 1:1! Kaprálik po druhý raz vycvičil Wellingtona! Presunul loptu na Gona v pokutovom území, no delovka z jeho kopačky bola zastavená pätou brániaceho Katelarisa!
15 Štvrťhodina hry vyznela viac v prospech Cyperčanov. Žilinu ženie dopredu hľadisko, ale to sa zatiaľ ukazuje ako nedostatočné. Okrem toho Limassol týmto gólom mierne zdramatizoval súčet gólov.
13 gól Tím Limassol práve strelil gól!
Apollon trpezlivo čakal na šancu skúsiť presadiť sa a tá v tomto momente prichádza. Žilinská obrana prakticky žiadnym spôsobom neobmedzila protihráča, ktorý pripravil parketu pre ISRAELA COLLA a pri jeho zakončení bol Petráš bezmocný.
12 Nepresný nakop hostí ukoristil Kiwior.
11 Limassol prišiel na deliacu čiaru. S jej výraznejším prekročením má v tejto chvíli problémy, pretože slovenský tím je dobre rozostavený.
10 Kaprálik odviedol výbornú prácu pre šošonov. V pokutovom území sa jednoducho zbavil Wellingtona a spätnou prihrávkou dovnútra našiel Bernáta. Ten však potreboval dlhší čas na lepšie spracovanie náročnej nahrávky, a to mu súper neumožnil.
9 dôležité Bernát možno mal na nohe prvý gól dôležitého odvetného súboja! Za Limassol sa blysol brankár Jovanović!
9 Matúš Rusnák sa pustil do individuálneho prieniku, ktorý mu obranným zákrokom hostia ukončili pri šestnástke. Žilinský útok ešte môže pokračovať.
8 Kyriakou si nebol istý svojím spracovaním. Na chrbát mu dýchal domáci Jibril.
7 Žilinčania sú na svojej strane a postupnými krokmi chcú zdolať defenzívu hostí. Kaprálik zakončoval po predchádzajúcej akcii. Od gólu to mal ale ďalej, no vyslúžili si ovácie riedko zaplneného hľadiska.
6 Rusnák sa dostal pod tlak Jradiho. Podarilo sa mu adresovať spätnú nahrávku do vlastného obranného pásma na pripraveného Kiwiora.
5 Bernát na úzkom priestore dokázal pretlačiť loptu Gonovi. Domáceho stredopoliara však protihráči dostatočne pokryli.
4 dôležité Apollon pohrozil zo štandardnej situácie! Najskôr lopta preletela cez žilinskú šestnástku! Následne za hranicou pokutového územia operoval Khammas a centrom našiel naskočeného Wellingtona! Pokus z jeho hlavy míňa pravú žrď Petrášovej brány!
3 Hosťujúci hráči od začiatku ešte ani raz neprenechali loptu domácim. Khammas získal priestor na dobre mierený center pred bránku súpera. Tam zapracoval Fazlagić.
2 Cyperčania stále zvierajú Žilinčanov na ich polovici a dokonca si vybojovali aj úvodný aut.
1 Limassol sa ocitol v prvom ťahu na žilinskú bránku. Markovićovu loptu zachytil pozorný Anang.
1 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

MŠK Žilina: Petráš – Rusnák, Minárik (C), Kiwior, Anang – Bernát, Fazlagić, Gono – Ďuriš, Jibril, Kaprálik.
Náhradníci: Belko, Sluka, Kopas, Nemčík, Suľa, Myslovič, Slebodník, Bichakhchyan, Goljan, T. Jambor.

Apollon Limassol: Jovanović – Panagiotou, Katelaris, Wellington, Khammas – Marković, Kyriakou (C), Coll – Jradi – Dabo, Pittas.
Náhradníci: Denić, Djurin, Iliev, Injgia, Janga, Malekkidis, Mavrias, Papunašvili, Spoljarić.

Rozhodca: Boucaut..
Dobrý deň, vážení futbaloví fanúšikovia. Vítam vás pri sledovaní odvetného zápasu 2. predkola Európskej konferenčnej ligy medzi Žilinou a Limassolom.

Žilina má po prvej bitke na Cypre fantastickú východiskovú pozíciu, avšak ani zďaleka ešte nemá nič vyhraté. Žilinčania pred týždňom vyhrali 3:1. O víťazstvo sa postarali dvomi gólmi Bernát a jedným Ďuriš. Zverenci trénera Pavla Staňa berú s plnou vážnosťou domácu odvetu. Na stretnutie môže prísť 5000 divákov. Do dnešného dňa je vypredaná presná polovica vstupeniek.

Limassol bol poriadne nahnevaný na nezvládnutý domáci duel so slovenským klubom. Cyperčania pôjdu do odvety s veľkou vervou, čo aj prezentovali v médiách. Štvrtkový večer pod Dubňom rozhodne o postupujúcom.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:45.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo