MS v hokeji žien do 18 rokov: Slovenky porazili domáce Švajčiarky (+VIDEO)

10. 1. 2024 |

Slovenské hokejistky prvý raz vyhrali na MS v hokeji žien do 18 rokov. Pri oboch góloch bola Nela Lopušanová.

Nela Lopušanová.  Foto - archiv LK

Slovenské hokejistky prvý raz vyhrali na MS v hokeji žien do 18 rokov, keď v predĺžení porazili domáce Švajčiarsko 2:1. Pri oboch góloch bola Nela Lopušanová.

Skóre otvorila Nela Lopušanová

Prvý gól strelili slovenské hokejistky, keď puk na pravom krídle získala Juríková, ktorá vytvorila prečíslenie dvoch proti jednej. Prihrala Nele Lopušanovej a jej forhendový blafák skončil v sieti. V druhej tretine Švajčiarsko vyrovnalo, keď využilo presilovku. Balzerová posunula puk na modrú čiaru na Leibundgutovú, ktorá prihrala Sonje Inkampovej a tá skórovala.

Rozhodla akcia v predĺžení

V predĺžení potom potiahla Nela Lopušanová akciu po pravom krídle, našla pred bránou Hanu Krákorovú, ktorá prekonala brankárku Bendererovú strelou po ľade.

Naším hokejistkám sa doteraz na šampionáte nedarilo vyhrať. Proti USA zverenkyne trénerky Sabolovej prehrali vysoko 1:7. Následne podľahli aj favorizovaným severankám zo Švédska 3:6. Slovenské hokejistky teraz čaká štvrťfinále.