MS v hokeji 2021 dáva Slovensku nezvyčajnú príležitosť. Oto Haščák: Môžeme experimentovať

2. 4. 2021 |
 

Slovenská hokejová reprezentácia spoznala program prípravy na MS v hokeji 2021. Počas nej chce dať realizačný tím šancu viacerým talentovaným hráčom.

Slovenská reprezentácia sa pre pandémiu predstavila naposeldy na domácich MS v roku 2019. FOTO: TASR.

Konkrétne sú to hráči zo silného ročníka 2004, ktorí sa ukazujú vo veľmi dobrom svetle vo svojich kluboch. Ide o Juraja Slavkovského, Šimona Nemca či Filipa Mešára. Najmä prvý menovaný má veľkú šancu ukázať sa na budúcoročnom drafte NHL aj v 1. kole.

Kompletný program Slovenska na MS v hokeji 2021 - kliknite

„Pevne tomu verím. Všetci traja majú obrovské kvality. Slavkovský hrá vo Fínsku v Turku a má veľmi dobre nakročené do svetového hokeja, pretože má všetky parametre pre útočníka a silového hráča s dobrým korčuľovaním a je veľmi chytrý,“ povedal v relácii SZĽH Na kávičke s asistent generálneho manažéra reprezentácie Oto Haščák.

Bývalý slovenský reprezentant sa len nedávno pripojil k realizačnému tímu národného mužstva, kde bude zároveň pôsobiť ako skaut, pričom na tejto pozícii bude naďalej pôsobiť aj pre zámorský tím NY Rangers. Aj preto má výborný prehľad o viacerých hráčoch.

„Takisto je na tom aj Šimon Nemec, ktorý hrá už druhý rok slovenskú extraligu. Filip Mešár je tiež veľmi kvalitný, ktorý zastáva v Poprade svoju rolu mladého hráča a musím povedať, že veľmi dobre.“

„Všetci títo hráči, ale nielen oni ukazujú kvalitu a prognózy sú také, že by mohli byť dosť vysoko draftovaní. Budeme veľmi radi, keď sa nám ich podarí vyskúšať v prípravných zápasoch. A nikdy neviete, možno spravia tím,“ priznal Oto Haščák.

Na MS v hokeji 2021 sa nevypadáva

Po nástupe Craiga Ramsayho sa slovenská hokejová reprezentácia diametrálne zmenila. Kanadský kouč začal viac dávať šancu hráčom práve z domácej extraligy a v národnom mužstve sa neraz objavili aj debutanti nad 30 rokov.

Sám Oto Haščák bude chcieť v tomto trende pokračovať a je nevyhnutné dávať príležitosť mladým a zároveň kvalitne hrajúcim hokejistom. Na MS v hokeji 2021 sa naskytá výborná príležitosť nakoľko sa z elitnej kategórie tento rok nevypadáva.

„Musíme sa začať uberať prestavbou mužstva. Nemôžeme to všetko stavať na starých skúsených hráčoch, aj keď aj oni sú pre národný tím veľmi potrební. Tohtoročný šampionát nám však dáva šancu experimentovať, pretože sa nevypadáva. Preto chceme dať príležitosť mladým a neskúseným hráčom,“ povedal skaut NY Rangers.

„Pre mňa je to zároveň obrovská výzva, pretože za 18 rokov, čo robím skauting vidím, že náš mládežnícky hokej pokrivkáva. Nedostávame hráčov na takú úroveň ako by sme chceli.“

„Preto som sa potešil, že hráči ako Šimon Nemec dostávajú v našej extralige šancu a verím, že v tom budú kluby pokračovať,“ dodal na záver nový asistent generálneho manažéra reprezentácie.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo