Všetko mohlo byť inak. Slovensko strelilo proti Nemecku gól z jasného ofsajdu (VIDEO)

29. 12. 2020 |

Slovensko, Nemecko, MS u20, MS v hokeji do 20 rokov, Michal Mrázik, ofsajd, gól. Slovensko si po prehre 3:4 v predĺžení zabezpečilo postup medzi osem najlepších tímov MS v hokeji do 20 rokov. Lenže nemuselo to tak vôbec byť. Úvodný gól našich v zápase s Nemeckom totiž nemal platiť.

Slovensko, Nemecko, MS u20, Ms v hokeji do 20 rokov, Michal Mrázik, ofsajd, gól. Ten strelil v 11. minúte Michal Mrázik dokonca v oslabení.

Mrázik sa totiž dostal po prihrávke Nemca do ofsajdovej situácie, ktorú však rozhodcovia nepostrehli. šikovne obkorčuľoval dvojicu hráčov Nemecka a bekhendom prekonal brankára Bugla.

Mrázik následne posielal gól do gestom do nebies, čo mal byť pozdrav pre jeho nedávno zosnulého starého otca.

"Bol to pozdrav do neba pre môjho starkého, lebo odišiel niekoľko týždňov dozadu. Jednoducho som chcel ten gól streliť preňho," povedal Michal Mrázik pre hockeyslovakia.sk.

Slováci tak aj vďaka tomuto gólu získali dôležitý bod, ktorý im zabezpečil postup do štvrťfinále. Pokiaľ by však boli rozhodcovia pozornejší, mohol sa zápas vyvíjať inak.