MS v hokeji žien do 18 rokov: Slovenky dve tretiny držali tempo so Švédkami, nakoniec prehrali (+VIDEO)

9. 1. 2024 |

Slovenské hokejistky na MS do 18 rokov ešte zápas nevyhrali. V stredu ich čaká domáce Švajčiarsko.

Slovenyk nakoniec prehrali so Švédkami 3?6. Foto - iihf.com

S favoritom šampionátu držali tempo dve tretiny a stiahli nepriaznivý stav zápasu z 1:3 na 3:3. Slovenky napokon prehrali aj svoj druhý zápas na MS hokejistiek do 18 rokov a Švédkam podľahli 3:6.

Prvý gól dala Lopušanová

Prvý gól strelila Nela Lopušanová už v 2. minúte, keď využila presilovku. Z presiloviek potom dvakrát skórovali Švédky - dvakrát to bola Mira Hallinová. Hilda Svenssonová potom v 28. minúte zvýšila na 1:3 a zdalo sa, že je rozhodnuté. Naše hokejistky to však nevzdali a zabojovali.

Tatiana Blichová v 30. minúte vybojovala puk pre Lenku Karkoškovú, ktorej strela prešla cez brankárku Lovisu Lundströmovú - 2:3. O sedem minút už bolo vyrovnané po akcii a zakončení Emy Tóthovej - 3:3. V druhej polovici tretej tretiny totiž Švédky vystupňovali tlak.

V stredu hráme so Švajčarskom

Najprv Anna Brenkleová presne namierila po odrazenom puku - 3:4. Krátko na to dala gól Svenssonová po nešťastnom teči Liany Tomaštíkovej - 3:5. Slovenky sa ešte pokúsili vyrovnať a hrali bez brankárky, ale do prázdnej bránky inkasovali šiesty gól.

Najlepšími hráčkami zápasu boli vyhlásené brankárka Lívia Debnárová (SVK) a Mira Hallinová (SWE).

V stredu čaká naše hokejistky domáce Švajčiarsko (od 16.00 h) a potom štvrťfinále, do ktorého postupujú podľa tohoto formátu všetky družstvá. "Myslím si, že proti nim máme šancu. Naša hra a celý tím sa každým dňom zlepšuje. Myslím si, že vyhráme," povedala Tóthová.

MS v hokeji žien do 18 rokov sa hrá od 6. do 14. januára vo Švajčiarsku, v meste Zug. Doterajšia história svetových hokejových šampionátov žien v kategórii do 18 rokov pozná iba dve vítazky; osemkrát sa z titulu majsteriek sveta tešili Američanky a sedemkrát Kanaďanky.

Dvakrát sa do finále dostali Švédky a bronz dokázali získať ešte Fínky, Rusky a Češky. Slovenky si medzi elitou zahrali prvýkrát v sezóne 2019/2020, no skončili na poslednom ôsmom mieste. Maximom našich tak ostáva šiesta priečka z rokov 2022 a 2023.