MS biatlon štafeta ženy ONLINE za Slovensko idú aj sestry Fialkové

20. 2. 2021 |
 

MS v biatlone 2021 pokračujú dnes štafetou žien. Za Slovensko budú dnes bojovať aj Paulína a Ivona Fialková. Sledujte ONLINE prenos od 11:45 hod.

Paulína a Ivona Fialkové. FOTO TASR.

Naše reprezentantky môžu nadviazať na výkony z mixu štafiet, kde sa predstavila aj Pualína Fialková. V najmladšej biatlonovej disciplíne doteraz na MS triumfovali iba Nóri. Pred dvoma rokmi v premiére na MS v Östersunde zvíťazili Johannes Thingnes Bö a Marte Olsbu Röiselandová, rovnaká dvojica triumfovala aj pred rokom v Anterselve.

Celková dĺžka ženskej časti bola 7,5 kilometra, muži absolvovali 6 km. Od úvodu išli veľmi dobre Taliani Dorothea Wiererová a Lukas Hofer, všetko sa však rozhodlo na poslednej streľbe v stoji. Ako prvá prišla na strelnicu Wiererová, ale netrafila tri terče a musela absolvovať trestné kolo.

MS biatlon štafeta ženy ONLINE za Slovensko idú aj sestry Fialkové LIVE

Do posledného kola vybehli naraz Eckhoffová a Simonová, v závere mala viac síl Francúzka a do cieľa prišla s náskokom 2,8 sekundy. Tretí Švédi mali manko 22,6 s.

Hasilla so štartovým číslom 25 zaostal na úvodných 1500 metroch o 19 sekúnd. Strieľal rýchlo a presne, ale piaty výstrel unáhlil. Musel dobíjať a figuroval na 19. priečke. Fialková síce predbehla dve súperky, ale na streľbe dvakrát dobíjala.

Hasilla na treťom úseku už zaostával, na strelnici navyše spotreboval všetky tri náhradné náboje. Pred posledným úsekom odovzdával Fialkovej na 22. mieste, jeho reprezentačná kolegyňa potom posunula štafetu o jedno miesto dopredu. Slováci stratili na víťazné Francúzsko 3:20,1 min, dobíjali celkovo 14-krát.

"Prvý úsek bol celkom dobrý, dobre sa mi bežalo. Potom prišla pauza, postáli sme a aj keď som sa snažil udržať zahriaty, v druhej časti som bol zatvrdnutý. Nohy dnes nefungovali tak, ako mali. Výsledok je sklamanie, čakali sme od toho oveľa viac.

Čas na strelnici bol hrozne slabý, chcelo to menej dobíjať. To nás odsunulo tam, kde sme. S normálnymi dobíjaniami sme mohli byť niekde na úrovni Slovincov, ktorí skončili na 13. mieste," uviedol Hasilla pre portál slovenskybiatlon.sk.

Paulína Fialková priznala, že tempo pretekov bolo rýchle. "Mne sa pri ležke zasekol náboj, takže tam som stratila veľa času. V druhej časti som sa snažila zastrieľať čo najlepšie, ale celkovo som sa na trati necítila dobre. Nemám z toho bežecky dobré pocity. Takéto tempo som naposledy trénovala pred štyrmi mesiacmi pred koronou, čiže tak to aj vyzeralo."

Z najmladšej biatlonovej disciplíny si neodnáša pozitívne dojmy. "Z pohľadu pretekára to nie sú atraktívne preteky, ale uvedomujem si, že pre televíznych divákov to bola zábava a šport sa robí hlavne pre divákov. Celkovo môj názor je, že to nie je klasický biatlon, ktorý robíme a máme radi, ale sú to rôzne vymýšľanice."

Aktualizuj online prenos
časová značka Štafeta žien sa práve skončila!
Cieľ Ešte sa čaká na dojazd zvyšných štafiet, medzičasom vidíme obrovskú radosť v tábore Nórska.
Cieľ Tri reprezentácie boli napokon predbehnuté o jedno kolo: Kórea, Lotyšsko a Slovensko.
Cieľ V cieli pribúdajú ďalšie štafety, prvú desiatku napokon uzatvára Česko.
Cieľ Ďalej nasleduje Bielorusko, Švédsko a Poľsko. Pre poľskú štafetu je to určite vynikajúci výsledok.
Cieľ dôležité Fantastický záver! Predsa len to Preussová nevzdala a krátko pred cieľovou čiarou zdoláva Pidhrušnú, čiže druhé miesto berie Nemecko a tretia je Ukrajina!
Cieľ dôležité Marte Olsbuová Röiselandová je v cieli ako prvá a Nórsko má zlato!
23.1km Nemecko je tretie a vyzerá, že Preussová už zrejme do záverečného boja nezasiahne.
23.1km Nórsko sa drží na prvom mieste s náskokom 7.4 sekundy pred druhou Ukrajinou. Sú tu posledné metre a tie o všetkom rozhodnú.
23.1km dôležité Veronika Machyniaková je stiahnutá z trate! Nestihla tak prísť na poslednú streľbu.
22.8km Nórsko je stále na čele, ale náskok je len 8.9 sekundy, žey tu bol ešte aj boj o zlato? Druhé miesto drží Ukrajina a tretie je teraz Nemecko.
Str8 dôležité Späť na trati je už aj Bielorusko! Vyzerá to už boj o striebro a bronz, zlato by malo patriť Nórsku.
Str8 dôležité Nemecko bez dobíjania, Ukrajina musela dvakrát!
Str8 dôležité Röiselandová musela raz dobíjať a ide na prvé miesto!
Str8 dôležité Je tu posledná strelecká položka a ide do tuhého!
Str7 dôležité Veronika Machyniaková išla na svoju prvú streleckú položku. Napokon z toho bolo jedno dobíjaniu a zatiaľ sme neboli stiahnutý z trate! Zostávame na 21. mieste.
21.1km Nórsky náskok sa zmenšil na 2 sekundy. Ukrajina sa tak drží v tesnom závese, bude to dráma až do konca.
20.8km Na prvé miesto sa už vrátilo Nórsko s náskokom 4 sekúnd pred Ukrajinou. Bielorusko z tretieho miesta stráca už 13 sekúnd, ale ani to ešte nie je nič hrozné.
Str7 Pidhrušná bola zatiaľ jediná s čistou streľbou z popredných štafiet, tento strelecký úsek tak priniesol prekvapenia.
Str7 dôležité Na prvé miesto ide Ukrajina! V tesnom závese je už Nórsko, Röiselandová ten veľký tlak zvládla, ale z pohodlného náskoku veľmi veľa stratila.
Str7 Problémy pre Bielorusko tu sú dva dobíjania.
Str7 dôležité Marte Olsbuová Röiselandová už trikrát zaváhala! Toto je veľká komplikácia pre Nórsko!
Str7 dôležité Je tu siedma strelecká položka pre prvé štafety!
EX3 dôležité Henrieta Horvátová už odovzdala štafetu a na trať sa dostáva Veronika Machyniaková! Zatiaľ figurujeme na 21. mieste a uvidíme, či dnešnú štafetu dokončime.
18.8km Nórsko, Bielorusko a Poľsko je poradie na prvých troch miestach. Veľa nepovie predposledná streľba, ale čakáme dráma to posledného výstrelu a metru.
EX3 Nasleduje Ukrajina, všetko sú to len tesné rozdiely.
EX3 Takmer rovnako odovzdalo naraz Bielorusko a Poľsko.
EX3 dôležité Ako prvé odovzdalo Nórsko s náskokom 9 sekúnd!
17.1km Čoskoro tu bude posledná dnešná odovzdávka. Na čele máme stále Nórsko s náskokom 7 sekúnd pred Bieloruskom a 9 sekúnd pred Poľskom.
Str6 dôležité Henrieta Horvátová musela dvakrát dobíjať na svojej poslednej streleckej položke! Je už späť na trati a s Kazachstanom teraz bojujeme bok po boku.
16.8km Bielorusko a Poľsko sa však drží len v tesnom závese. Ešte to bude teda dráma na poslednom úseku, ako už býva zvykom.
16.8km dôležité Na čele preteku je momentálne Nórsko ale len s tesným náskokom pred Ukrajinou! To je súboj telo na telo!
Str6 Nórsko takisto až dvakrát muselo dobíjať a stratilo tak lídersku pozíciu!
Str6 Bielorusko je napokon na druhom miesto po dvoch dobíjaniach.
Str6 dôležité Čistá streľba len od Ukrajiny a táto štafeta ide na prvé miesto! Solová a Lienová tam stále sú a trápia sa!
Str6 dôležité Je tu šiesta strelecká položka!
15.1km Nórsky náskok je už len 4 sekundy! Bielorusko sa tak výrazne doťahuje a na tretie miesto teraz poskočilo Poľsko. Ešte to bude veľmi zaujímavá štafeta.
Str5 Henrieta Horvátová musela raz dobíjať, čo zvládla a navýši svoj náskok na Kazachstan! Uvidíme, ako sa našej reprezentantke bude dariť ďalej.
14.8km Solová však náskok stále zmenšuje, bežecky má lepšiu formu ako jej nórska súperka. Čoskoro by sa na strelnicu mala dostať tretia naša reprezentantka.
14km Nórsko sa drží na čele s náskokom 8.3 sekundy pred druhým Bieloruskom a pred treťou Ukrajinou je ten náskok dokonca cez 16 sekúnd.
Str5 Na pokraji trestného okruhu bolo Nemecko, ale Herrmannová sa mu napokon vyhla.
Str5 Nasleduje Poľsko a Francúzsko, tu sa takisto muselo raz opravovať.
Str5 Ukrajinka to zvládla s jedným dobíjaním a drží tretie miesto.
Str5 Solová tiež musela raz dobíjať, zrejem sa ten nórsky náskok moc nezmenší.
Str5 dôležité Nórka Lienová musela raz dobíjať a udrží si prvé miesto!
Str5 dôležité Je tu piata strelecká položka!
13.1km Lienová drží svoj náskok na čele, ale Solaová postupne stratu znižuje. Blašková stráca aj naďalej cez 20 sekúnd, ale všetko to je ešte otvorené.
EX2 dôležité Až teraz sa na odovzdávku dostáva Paulína Fialková! Slovensko figuruje na 20. mieste a na trať sa dostáva Henrieta Horvátová! Uvidíme, či vôbec dokončí svoj úsek.
12.8km Prvé reprezentantky sú už na ďalšom medzičase. Nórsko drží náskok 16 sekúnd pred druhým Bieloruskom a Ukrajina je s trocha väčšou stratou na treťom mieste.
EX2 Po prvej odovzdávke bolo na čele Taliansko, ale neskúsená Carraraová to neudržala a momentálne je táto štafeta na 9. mieste.
EX2 Až teraz nasleduje Francúzsko, Nemecko a Švédsko.
EX2 Po prvom polčase preteku je vysoko Poľsko a to na štvrtom mieste.
EX2 Ako druhé odovzdalo Bielorusko a ako tretia Ukrajina.
EX2 dôležité Eckhoffová odovzdala ako štafetu z toho úseku prvá a na trať sa dostáva Lienová!
10.8km Kórea už bola predbehnutá o kolo a je z trate stiahnutá. Zachviľu sa to zrejme stane aj Lotyšsku a čo si budeme klamať, zrejem tento osud potom čaká aj nás...
10.8km Tak sa pozrime ako to zatiaľ vyzerá na čele. Prvé miesto drží Nórsko s náskokom 20 sekúnd pred druhým Francúzskom a Bielorusko drží tretie miesto s takmer rovnakou stratou.
Str4 dôležité Paulína Fialková nezvládla svoju druhú streleckú položku úspešne, musí do jedného trestného okruhu!
Str4 Alimbekavová z Bieloruska predbehla svoju ukrajinskú súperku, pretože strieľala rýchlejšie.
Str4 Francúzsko tiež muselo raz dobíjať a udrží si druhé miesto.
Str4 dôležité Eckhoffová musela raz dobíjať, čo zvládla a udržala si prvé miesto!
Str4 dôležité Je tu štvrtá strelecká položka!
9.1km Eckhoffová navýšila svoj náskok na 11 sekúnd pred druhou Bouchetovou. Džimová drží tretiu priečku so stratou cez 14 sekúnd, rozhodujúca bude ďalšia streľba.
8.8km Poradie na prvých troch miestach sa nič nemení, aj keď Ukrajina začína trocha viacej strácať. Paulína Fialková sa momentálne nachádza na 21. mieste.
8km Na čele je momentálne Nórsko s náskokom 5.8 sekundy pred druhým Francúzskom a tretie miesto patrí Ukrajine, ktorá stráca na lídersku pozíciu 7 sekúnd, čiže to je veľmi tesné.
Str3 dôležité Paulína Fialková musela na svojom prvom úseku raz dobíjať, čo zvládla a drží sa v skupinke okolo 20. miesta!
Str3 Veľké problémy mala Carraraová z Talianska, ktorá musela použiť až tri rezervné náboje. Táto štafeta sa tak z prvého miesta prepadne nižšie.
Str3 Na druhé miesto ide Francúzsko a tretia je Ukrajina, toto boli čisté streľby.
Str3 Eckhoffová musela dvakrát dobíjať a opúšťa strelnicu ako prvá.
Str3 dôležité Je tu tretia strelecká položka!
7.1km Prvé pretekárky sú na ďalšom medzičase. Taliansko je aj naďalej na čele, ale pred Nórskom má náskok už len cez 3 sekundy. Veľmi dôležitá bude ďalšia streľba, ktorá sa už blíži.
6.8km Michela Carraraová z Talianska ešte nie je tak skúsená biatlonistka ako jej kolegyne. Tiril Eckhoffová už stiahla náskok súperky na 7 sekúnd.
EX1 dôležité Ivona Fialková po pokazenej druhej streleckej položke odovzdáva štafetu svojej sestre Paulíne na 20. mieste!
EX1 Odovzdala už aj Ukrajina, Bulharsko, Francúzsko a RBU. Počkáme si, na akom mieste to odovzdá Ivona Fialková.
EX1 Druhé odovzdalo Nórsko a tretie Nemecko. Stále to je otvorené na každej strane.
EX1 dôležité Lisa Vittozziová z Talianska už odovzdala štafetu Carraraovej! Taliansko má výborne rozbehnutú štafetu, ale ešte je dlhá cesta do konca.
5.1km Vittozziová svoj náskok krátko pred odovzdávkou navyšuje. Jej náskok je už cez 20 sekúnd pred Nórskom a tretie miesto stále patrí Nemecku.
4.8km Ivona Fialková musela do dvoch trestných okruhov a predbežne sa Slovensko nachádza na 21. mieste.
4.8km Taliansko má na čele náskok cez 17 sekúnd! To je výborne rozbehnutá štafeta pre túto reprezentáciu, druhé miesto drží Nemecko a tretie je Nórsko.
Str2 Čistá streľba to bola aj pre Francúzsko, ale bolo to pomalšie.
Str2 dôležité Nuž a zlá správa pre Slovensko! Ivona Fialková musí do dvoch trestných okruhov, druhá streľba jej vôbec nevyšla a tak môžme zabudnúť na lepší výsledok z dnešnej štafety!
Str2 Rusko a Nemecko takisto je už preč zo strelnice.
Str2 dôležité Lisa Vittozziová v stojke predviedla parádnu rýchlu a čistú streľbu, opustila už strelnicu a vylepší si tak svoj náskok!
Str2 dôležité Je tu druhá strelecká položka!
3.1km Ivona Fialková sa na tomto úseku nachádza na predbežnom 10. mieste, čoskoro tu bude druhá strelecká položka a ako prvá s menším náskokom tam bude Vittozziová.
3.1km Na čele preteku je stále Taliansko s náskokom 9.4 sekundy pred druhým Nórskom. Tretie sa drží Nemecko so stratou 10 sekúnd, takže to je ešte dosť tesné.
2.8km Po prvej streľbe sa to ešte výraznejšie neroztrhlo, stále sú tu také väčšie skupinky. Uvidíme, ako to bude po druhej streľbe.
2.8km Poradie je zatiaľ nasledovné: Taliansko, Nemecko a RBU. Ivona Fialková sa drží na 9. mieste vďaka čistej streľbe.
Str1 Naopak, raz musela dobíjať reprezentácia Švédska a Ukrajiny.
Str1 Ani jedna z favorizovaných štafiet nezaváhala na prvej položke. Nórsko, Francúzsko, Nemecko a Rusko rovnako s čistou streľbou.
Str1 Vittozziová z Talianska so siedmych pretekárok bola najrýchlejšia a ide na vedúcu pozíciu.
Str1 dôležité Výborne! Ivona Fialková s čistou streľbou na prvom úseku! Čisto strieľalo hneď viacero reprezentácii.
Str1 dôležité Je tu prvá strelecká položka!
1.5km Postupne sa dostávame na prvú streleckú položku. Ešte treba absolvovať pár metrov. Ivona Fialková je stále na 11. mieste, potrebuje rovnako ako ostatné zvládnuť prvú streľbu.
1.1km Stále je to ešte taký väčší balík, ale v popredí sa drží Ingrid Landmark Tandrevoldová z Nórska. Nasleduje Hinzová z Nemecka a Bescondová z Francúzska.
0.8km Po ďalších 400 metroch sa na čele nič nemení. Ivona Fialková je predbežne na 11. mieste, poskočila tak oproti štartovnému číslu vyššie.
0.4km Sme na prvom medzičase. Na vedúcej pozícii sa drží Francúzsko, ďalej nasleduje Nórsko a Nemecko.
Štart Za Slovensko sa ako prvá dostala na trať Ivona Fialková a tak veríme, že odovzdá štafetu svojej sestre na čo najlepšom mieste.
Štart Posledná disciplína tohtoročného svetového šampionátu je už v plnom prúde. Na trať sa dostali prvé reprezentantky.
časová značka Štafeta žien sa práve začala!
Na štarte je už všetko pripravené. Čoskoro sa ženská štafeta môže začať, prajem príjemný športový zážitok!
Prajem príjemné športové dopoludnie všetkým fanúšikom biatlonu a slovenského športu. Čaká nás predposledný deň tohto svetového šampionátu a ten bude patriť tímovým štafetám. V ženskej časti bude našej reprezentácii patriť štartovné číslo 19 a reprezentujú nás v nej Ivona Fialková, Paulina Fialková, Henrieta Horvátová, Veronika Machyniaková. Budeme našim dievčatám držať palce, aby vybojovali čo najlepší výsledok. Zatiaľ si prezrite štartovnú listinu, krátko pred štartom sa znova prihlásime.
Štartovná listina:

1. Nemecko (Vanessa Hinzová, Janina Hettichová, Denise Herrmannová, Franziska Preussová)
2. Francúzsko (Anais Bescondová, Anaïs Chevalierová-Bouchetová, Chloé Chevalierová, Julia Simonová)
3. Švédsko (Johanna Skottheimová, Linn Perssonová, Elvira Öbergová, Hanna Öbergová)
4. RBU (Jevgenija Pavlovová, Tatjana Akimovová, Světlana Mironovová, Uljana Kajševová)
5. Nórsko (Ingrid Landmark Tandrevoldová, Tiril Eckhoffová, Ida Lienová, Marte Olsbuová Röiselandová)
6. Bielorusko (Iryna Krjuková, Dzinara Alimbekavová, Hanna Solaová, Jelena Kručinkinová)
7. Taliansko (Lisa Vittozziová, Michela Carraraová, Federica Sanfilippová, Dorothea Wiererová)
8. Ukrajina (Anastasija Merkušinová, Julija Džimová, Darja Blašková, Olena Pidhrušná)
9. Rakúsko (Dunja Zdoucová, Katharina Innerhoferová, Julia Schwaigerová, Lisa Theresa Hauserová)
10. Česko (Jessica Jislová, Eva Puskarčíková, Markéta Davidová, Lucie Charvátová)
11. Švajčiarsko (Aita Gasparinová, Selina Gasparinová, Elisa Gasparinová, Lena Häckiová)
12. USA (Susan Dunkleeová, Joanne Firesteelová Reidová, Clare Eganová, Deedra Irwinová)
13. Kanada (Nadia Moserová, Emma Lunderová, Megan Bankesová, Sarah Beaudryová)
14. Poľsko (Kinga Zbylutová, Monika Hojniszová-Staręgaová, Kamila Żuková, Anna Mąkaová)
15. Fínsko (Suvi Minkkinenová, Mari Ederová, Erika Jänkäová, Nastasija Kinnunenová)
16. Estónsko (Regina Ojaová, Johanna Talihärmová, Tuuli Tomingasová, Kadri Lehtlaová)
17. Kazachstan (Galina Višněvská-Šeporenková, Ljudmila Achatovová, Jelizaveta Belčenková, Anastassija Kondratěvová)
18. Japonsko (Fujuko Tačizakiová, Sari Maedaová, Jurie Tanakaová, Asuka Hačisuková)
19. Slovensko (Ivona Fialková, Paulina Fialková, Henrieta Horvátová, Veronika Machyniaková)
20. Kórea (Či-hi Mun, Anna Frolinová, Jekatěrina Avvakumovová, Son-su Kim)
21. Bulharsko ( Milena Todorovová, Daniela Kadevová, Marija Zdravkovová, Valentina Dimitrovová)
22. Slovinsko (Polona Klemenčičová, Lena Repincová, Ziva Klemenčičová, Lea Einfaltová)
23. Lotyšsko ( Sanita Bulinaová, Annija Keita Sabuleová, Inese Golubevová, Baiba Bendiková)
Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu z Majstrovstiev sveta v biatlone. Šampionát pokračuje tímovými štafetami, tá ženská sa začína o 11:45.

Tohtoročný svetový šampionát v biatlone sa už čoskoro končí, v nedeľu to celé vyvrcholí hromadným štartom. Ale pred tým sú tu ešte štafety. V tej ženskej nás budú zastupovať: Ivona Fialková – Paulína Fialková – Henrieta Horvátová – Veronika Machyniaková. Budeme našim dievčatám držať palce, aby vybojovali čo najlepší výsledok.

V štafetách sa nám v tomto ročníku vôbec nedarí. Vrcholom v SP bolo 17. miesto, verme že by sa to mohlo konečne zlomiť.

Sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 11:45.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo