V Mönchengladbachu mali pozitívne testy na koronavírus. Hrá tam aj Bénes

5. 5. 2020 |
 

Pozitívne testy odhalila prvá vlna testovania v nemeckom futbale, ktorú vykonali predtým, ako môže riadiaci orgán Nemecká futbalová liga (DFL) znovu obnoviť prerušené súťaže, no bez prítomnosti divákov. 

Futbalista Mönchengladbachu Slovák László Bénes. Foto- TASR

Jeden hráč a jeden fyzioterapeut nemeckého futbalového klubu Borussia Mönchengladbach mali pozitívne testy na nový koronavírus. V tíme pôsobí aj slovenský reprezentant László Bénes.

 

Bundesliga: Nakazených je desať ľudí

 Obaja nakazení sú už v karanténe a patria k desiatke hráčov, trénerov a fyzioterapeutov z 36 klubov I. a II. bundesligy, ktorí sa nakazili koronavírusom SARS-CoV-2. Odhalila to prvá vlna testovania v nemeckom futbale, ktorú vykonali predtým, ako môže riadiaci orgán Nemecká futbalová liga (DFL) znovu obnoviť prerušené súťaže, no bez prítomnosti divákov.

🛒 [Tisíce produktov s dopravou domov  Hej.sk - kliknite tu:] 

Druhá vlna testovania

 O pozitívnych testoch v Mönchengladbachu informoval denník Rheinischen Post. Klub sa k informáciám nechcel v utorok vyjadriť a odkázal, že tak urobí až po druhej vlne testovania. Tá by mala prebehnúť počas tohto týždňa.

Z desiatich nakazených ľudí v kluboch I. a II. bundesligy zatiaľ potvrdili trojicu v 1. FC Kolín a po jednom prípade majú v druholigových tímoch Erzgebirge Aue a Dynamo Drážďany. V Nemecku evidovali v utorok o 18.00 SELČ celkovo 166.424 prípadov ochorenia COVID-19, po nákaze novým koronavírusom SARS-CoV-2 tam zomrelo 6993 ľudí.

 

 Celosvetovo je v 212 krajinách/územiach potvrdených už vyše 3,6 milióna prípadov nákazy novým koronavírusom, podľahlo mu vyše 253.000 osôb.