Miroslav Šatan hodnotil vystúpenie Slovenska na MS U20: O rok je šanca, že dosiahneme lepšie výsledky, na aké sme zvyknutí

7. 1. 2021 |
 

Miroslav Šatan, MS v hokeji do 20 rokov 2021, Slovensko, MS u20, SZĽH, vystúpenie. Miroslav Šatan ako prezident SZĽH pozitívne hodnotil vystúpenie Slovenska na nedávnych MS v hokeji do 20 rokov. Zároveň si myslí, že o rok dosiahneme ešte lepšie výsledky.

Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan počas tlačového brífingu SZĽH po skončení kongresu.

iroslav Šatan, MS v hokeji do 20 rokov 2021, Slovensko, MS u20, SZĽH, vystúpenie. Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan je spokojný s vystúpením reprezentácie do 20 rokov na juniorských majstrovstvách sveta.

Výber trénera Róberta Petrovického mal pre pandémiu koronavírusu len málo času na prípravu, no v Kanade podľa neho zanechal dobrý dojem a pozitívne prekvapil.

Slovenskí hokejisti obsadili v edmontonskej "bubline" konečnú ôsmu priečku, rovnako ako na predchádzajúcich dvoch MS. Petrovického zverenci splnili základný cieľ postupom do štvrťfinále, v ktorom nestačili na neskorších majstrov z USA (2:5).

Miroslav Šatan o MS v hokeji do 20 rokov: Boli sme organizovaní

V základnej skupine dosiahli jedno víťazstvo na úvod nad Švajčiarskom 1:0, potom prehrali s Kanadou (1:3), Nemeckom (3:4 pp) a Fínskom (0:6). Cez štvrťfinále prenikli Slováci naposledy na bronzovom šampionáte 2015 v Kanade.

"Tréner Petrovický a tím okolo neho svoju úlohu zvládli výborne, napriek tomu, že na prípravu mali málo času. Bolo tam vidieť veľa dobrých vecí a prvkov moderného hokeja.

Boli sme zorganizovaní v obrane, spôsob forčekingu, zmena v hraní oslaboviek a presiloviek, to všetko kopírovalo štýl, ktorý hráme v 'áčku'," uviedol Šatan v rozhovore pre hockeyslovakia.sk.

Šatan ako generálny manažér dotiahol na post trénera A-mužstva reprezentácie Craiga Ramsayho. Cieľom bolo, aby kanadský kouč odovzdal svoje skúsenosti slovenským trénerom a nastavil smerovanie všetkých úrovní reprezentácie.

"Všetky očakávania to prevýšilo. Vždy som tvrdil, že je potrebné, aby sme systémy prepojili, aby sme hráčov začali učiť jednotný moderný systém už v skorých rokoch.

Miroslav Šatan verí, že o rok na MS u20 dosiahneme lepšie umiestnenie

Po tom, čo som videl na majstrovstvách sveta dvadsaťročných, si myslím, že sme tento cieľ splnili. Verím, že sa to postupne prenesie aj do nižších reprezentácií a chlapci budú už v skoršom veku s naším systémom konfrontovaní a do 'dvadsiatky' prídu so systémom v krvi," povedal Šatan.

Slovensko o rok čaká náročná skupina s USA, Švédskom, Ruskom a Švajčiarskom: "Tréneri tento rok zapracovali veľa mladých hráčov. Traja šestnásťroční patrili k tým lepším hráčom v mužstve. Ale aj ostatní mladí, sedemnásťroční sa ukázali. Polovica mužstva môže hrať na budúci rok a využiť skúsenosti, ktoré nadobudli.

Myslím si, že budeme mať šancu prebojovať sa medzi najlepších a zabojovať aj o lepšie umiestnenie, na aké sme zvyknutí." Zatiaľ nie je jasné, či bude pri kormidle pokračovať tréner Petrovický. "Najprv si zhodnotíme túto sezónu, ktorú ma 'dvadsiatka' za sebou a budeme sa v najbližších týždňoch rozprávať aj o budúcnosti," uviedol pre hockeyslovakia.sk Šatan.

Prezident SZĽH bol prekvapený z víťazstva USA na MS u20

Podľa prezidenta SZĽH nie je prekvapenie, že z titulu majstrov sveta sa tešia hráči USA: "To, že majú väčšinu hráčov jednak draftovaných tímami NHL a jednak hrajúcich v univerzitných celkoch NCAA ukazuje, že nároky na hokejistu v 21. storočí si vyžadujú aj vzdelanie a rozšírené obzory.

Títo hráči, sa stávajú ťahúňmi a vzácnym artiklom pre tímy NHL." Podobným smerom by chcel ísť aj na Slovensku, k čomu má pomôcť sieť stredoškolských hokejových akadémií. "Vyrastali by nám hráči, ktorí sú komplexní po všetkých stránkach.

V prípade, že nebudú hrať hokej, budú sa vedieť uplatniť na pracovnom trhu. Na tomto chceme pracovať a verím, že nám pomôžu tí najdôležitejší ľudia, župani, ministerstvo školstva a ďalší. Veríme, že budeme pokračovať v pláne budovania akadémií a stredísk pre našu mládež a začne to naberať reálne kontúry," dodal.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo