Milan Škriniar vyhral anketu Futbalista roka 2020: Nie je to len moja zásluha

30. 3. 2021 |
 

Milan Škriniar sa stal po roku najlepším futbalistom Slovenska. V ankete Futbalista roka 2020 tak obhájil prvenstvo spred roka.

Najlepším futbalistom Slovenska za rok 2020 sa stal obranca Milan Škriniar. FOTO: TASR.

Milan Škriniar po roku obhájil prvenstvo v ankete Futbalista roka a ešte dve trofeje potrebuje k tomu, aby sa v počte víťazstiev vyrovnal ďalšiemu reprezentačnému obrancovi Martinovi Škrtelovi. Dvadsaťšesťročný stopér chce však v prvom rade uspieť s reprezentáciou v kvalifikácii MS 2022 a  aj na klubovej úrovni s Interom Miláno.

V tohtoročnej ankete zdolal Škriniar druhého Juraja Kucku o 45 bodov. "Veľmi ma teší, že sa mi to podarilo obhájiť. Nie je to len moja zásluha, bez spoluhráčov na klubovej úrovni či v reprezentácii by som to nedokázal. Som im vďačný a pre mňa je to ďalšia motivácia. Musím aj naďalej pracovať a napredovať," uviedol po vyhlásení výsledkov.

Škriniar patril medzi favoritov na celkové víťazstvo, jeho triumf bol očakávaný. "Myslel som si, že budem v prvej trojke. Sezóna bola dobrá, ale nie ideálna. Teší ma, že som vyhral," dodal.

Najlepší futbalista 2020

1. Milan Škriniar (Inter Miláno) 292 bodov,

2. Juraj Kucka (FC Parma) 247,

3. Marek Hamšík (Pro Ta-lien) 239,

4. Peter Pekarík (Hertha Berlín) 210,

5. Martin Dúbravka (Newcastle United) 192,

6. Ondrej Duda (Hertha Berlín) 127,

7. Marek Rodák (FC Fulham) 117,

8. Martin Škrtel (Basaksehir Istanbul) 98,

9. Martin Valjent (RCD Mallorca) 55,

10. Patrik Hrošovský (KRC Genk) 50

Vlani v lete sa v súvislosti so Škriniarom skloňoval jeho odchod z Milána. V Interi po dlhom čase stratil miesto v základnej zostave trénera Antonia Conteho. V októbri sa mu narodila dcéra a potom postupne si opäť vybojoval miesto v základe.

Milan Škriniar vyhral anketu Futbalista roka 2020

"Pomohlo mi, že sa mi narodila dcéra, prišiel som na iné myšlienky. V Interi som si získal miesto a verím, že si ho budem držať aj ďalej."

Od roku 1993 sa v histórii tradičnej ankety objavilo na prvom mieste 12 obrancov, z nich má najviac trofejí Martin Škrtel. Škriniar nad prekonaním jeho štyroch triumfov nepremýšľa: "Nad takýmito métami nerozmýšľam. Ja chcem v prvom rade žať úspechy s Interom a s reprezentáciou a chcem byť prospešný pre tím."

Tradičný galavečer sa konal v Senci deň po prvom zápase kvalifikácie MS 2022 a slovenských futbalistov v sobotu čaká ďalšia prekážka. V súboji proti Malte chcú odčiniť nevýrazný výkon z Cypru, kde uhrali len bezgólovú remízu.

"Už aj po ceste z Cypru sme sa o najbližšom súperovi rozprávali, rozoberali sme nielen to, čo nám povedali tréneri. Povedali sme si niečo aj my hráči, proti Malte chceme podať lepší výkon.

Nikto už nie je ľahký súper. Cyperčania boli veľmi organizovaní, to sme nečakali. Aj s Maltou nás čaká podobný zápas, ale musíme to zvládnuť. Tri body sú absolútna povinnosť a niečo musíme uhrať aj s Rusmi," povedal Škriniar.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo