Zápas Mike Tyson vs. Roy Jones jr skončil remízou, „Železný Mike“ však rozdával bomby (VIDEO)

29. 11. 2020 |
 

Mike Tyson vs. Roy Jones jr., box, „Želežný Mike“, KO, remíza, zápas. Zápas Mike Tyson vs. Roy Jones skončil remízou. Dlhoočakávaný návrat do ringu „Želežného Mika“ mal však exhibičný nádych. Napriek tomu bol 54 boxer vo skvelej forme.

Dlho očakávaný exhibičný zápas bývalých boxerských šampiónov v superťažkej váhe sa skončil bez víťaza. Päťdesiatštyriročný Mike Tyson sa vrátil do ringu po pätnástich rokoch a hoci sa zdalo, že proti 51-ročnému Royovi Jonesovi juniorovi mal navrch, rozhodcovia sa nepriklonili ani na jednu stranu a vyhlásili remízu.

Mike Tyson vs. Roy Jones jr zápas

Zápas nemal oficiálny charakter, pravidlá stanovili osem kôl po dvoch minútach. Pre pandémiu koronavírusu bolo Staples Center v Los Angeles prázdne a diváci si mohli pozrieť návrat "železného Mikea" iba prostredníctvom služby pay-per-view. "Niekedy som mal pocit, že tie dve minúty sa natiahli aspoň na tri. Som však rád, že som to zvládol a teším sa, že si to zopakujem," povedal Tyson podľa agentúry AFP.

Dosiaľ najmladší šampión v superťažkej váhe čakal do svojich 54 rokov na prvú remízu. V profesionálnom ringu stál 58-krát, pripísal si 50 víťazstiev (44 pred časovým limitom), šesť prehier a dvakrát duel anulovali. "Remíza je dobrá. Chcel som vyhrať, ale som spokojný," skonštatoval Tyson.

Aj pre Jonesa to bol prvý nerozhodný výsledok. V profiringu odboxoval 75 duelov, 66-krát uspel (47 KO) a deväťkrát prehral. "Nikdy som nechcel remizovať, taký výsledok neberiem. Chcel som zvíťaziť," uviedol Jones, ktorý priznal, že súboj s Tysonom je výnimočný zážitok: "Všetci milujú Mikea a ja tiež. Keď vás však trafí, cítite to a stojí to za to. Ja som však bojovník a idem vždy do konca."

Zápas Mike Tyson vs. Roy Jones jr

Tyson počas kariéry vyvolal viacero kontroverzií, v roku 1997 odhryzol Evanderovi Holyfieldovi kus ucha počas zápasu, dokonca má trestný záznam za znásilnenie. Po búrlivých rokoch sa však upokojil a už pred zápasom s Jonesom sľúbil, že väčšinu z desiatich miliónov dolárov, ktoré zinkasoval, venuje charite: "Toto bolo väčšie ako titulový zápas. Chceli sme pomôcť ľuďom a to je najdôležitejšie."

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo