Maxim Čajkovič skončil v príprave na MS do 20 rokov, tréneri ho vylúčili z tímu pre nešportové správanie

5. 12. 2020 |
 

Maxim Čajkovič, MS do 20 rokov, Zvolen, vylúčený. Maxim Čajkovič skončil v príprave na MS do 20 rokov. Slovenského útočníka vylúčili z tímu pre nešportové správanie. 

Maxim Čajkovič. FOTO TASR.

Maxim Čajkovič, MS do 20 rokov, Zvolen, vylúčený. Útočník Maxim Čajkovič nebude reprezentovať Slovensko na MS hráčov do 20 rokov v Kanade. Vedenie tímu ho pre hrubé porušenie športových a ľudských hodnôt vylúčilo z prípravy na juniorský šampionát.

V piatok večer preto opustil kemp národného tímu vo Zvolene, informoval oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) hockeyslovakia.sk.

MS v hokeji do 20 rokov 2021. Všetky novinky o MS U20 - kliknite >>

"Celý realizačný tím sa jednohlasne uzniesol, že správanie Maxima Čajkoviča nekorešponduje s hodnotami, ktoré sú od predsezónneho obdobia nastavené trénermi a hráčmi vrátane neho.

Maxim Čajkovič skončil v príprave na MS do 20 rokov

V piatkovom prípravnom zápase reprezentantov medzi sebou sa viackrát prezentoval neférovým a nešportovým správaním, ktoré vyvrcholilo tvrdými zákrokmi na spoluhráčov hrajúcich proti nemu výrazne za hranicou únosnosti.

Realizačný tím sa zhodol, že takéto správanie hráčov nebude tolerovať. Maxima Čajkoviča preto vylúčil z prípravy na majstrovstvá sveta," uviedol v stanovisku realizačný tím juniorskej reprezentácie. V spomínanom prípravnom dueli dal Čajkovič dva góly "bieleho" tímu, ktorý prehral s "modrými" 3:5.

"Mrzí ma, čo sa stalo. Uvedomujem si, že moje správanie nebolo vhodné a nesiem zaň následky. Rozhodnutie realizačného tímu rešpektujem," povedal v reakcii Čajkovič.

Ten je kmeňový hráč tímu Val-d'Or Foreurs z kanadskej juniorskej QMJHL, ktorý pred štartom zámorskej sezóny hosťuje v tíme medzinárodnej IHL iClinic Bratislava Capitals.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo