Marián Gáborík môže prísť o rekord. V Tipos extralige ho chce prekonať supertalent so šancou na NHL

28. 11. 2020 |
 

Marián Gáborík, Tipos extraliga, Ondrej Molnár, HK Nitra, hokej, NHL. Marián Gáborík stále drží rekord najmladšieho strelca extraligy. Podarilo sa mu to v roku 1998, keď skóroval vo veku 16 rokov a 27 dní. Teraz ho môže vyrovnať mladík z Nitry, ktorý debutoval medzi mužmi uplynulý týždeň.

Ondrej Molnár v drese HK Nitra. FOTO TASR.

Marián Gáborík, Tipos extraliga, Ondrej Molnár, HK Nitra, hokej, NHL. V zápase proti Liptovskému Mikulášu sa síce Ondrej Molnár gólovo nepresadil, ale ako 15-ročný sa určite nestratil.

Vo svojom veku bol pritom tretím najmladším hráčom, ktorý debutoval v Tipos extralige. Pred ním to dokázal jeho spoluhráč z Nitry Šimon Nemec a dnes už tréner Zvolena Andrej Podkonický ešte v sezóne 1993/94.

„Tréner nebol nadšený z výkonu tímu, ale mňa pochválil, takže som spokojný. Ja som si zápas užíval. Chlapci z útoku ma tiež pochválili a aj mi počas zápasu radili,“ povedal pre hockeyslovakia.sk Ondrej Molnár, ktorý nastúpil v útoku po boku Adriána Holešinského a Róberta Lantošiho.

Ondrej Molnár na prekonanie rekordu Mariána Gáboríka nemyslí

Na prekonanie rekordu Mariána Gáboríka si však musí ešte počkať. Napriek tomu jednu príležitosť na skórovanie mal, ale v druhej tretine mu puk skĺzol po čepeli a dobrú šancu nedokázal využiť.

„Mohlo to padnúť, no nestalo sa. Ešte sú ďalšie zápasy, takže netreba vešať hlavu a idem ďalej,“ konštatoval talentovaný útočník. Po zápase totiž zistil, že na vyrovnanie bradatého rekordu niekdajšieho hviezdneho hráča NHL mu stačí stretliť gól do 7. marca budúceho roka.

„Vyrátané to nemám, snažím sa na to nemyslieť. Sústredím sa na skvelú hru a pomoc tímu, no snáď príde aj ten gól,“ uvoľnene reagoval a nepripúšťal si tlak mladík, ktorý na ľade strávil takmer 13 minút a na súperovu bránku vyslal dve strely.

Ondrej Molnár hral za HK Nitra už proti HC Slovan Bratislava

V drese Nitry však Ondrej Molnár nastúpil už v októbri, keď jeho tím čelil v tzv. Superpohári HC Slovan Bratislava. Hoci sa popri ňom do zostavy dostali ďalší mladí hráči, Belasých potrápili s výsledkom 4:5.

Ondrej Molnár bol dokonca na konci peknej akcie, po ktorej HK Nitra znižovala na priebežný stav 2:3. "Pár chlapcov v kabíne by mi mohlo byť otcom. A tréner Antonín Stavjaňa? Je dosť prísny, najmä na nás mladých, musíme ísť na 120 percent," priznal pred zápasom pre MY Nitra.

Molnár patrí medzi najväčšie talenty súčasnosti. Podľa renomovanej stránky eliteprospects.com by ho kluby NHL mohli v roku 2023 draftovať v prvom alebo na začiatku druhého kola.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo