Manchester United Villarreal, ONLINE prenos, dnes, finále Európskej ligy

26. 5. 2021 |

Villarreal a Manchester United dnes hrajú finále Európskej ligy. Sledujte s nami online prenos, ktorý sa začína o 21:00 hod.

Fanúšikovia Manchestru. Foto - TASR/AP

Štyri roky čakajú futbalisti Manchestru United na trofej, dnes ich čaká finále Európskej ligy a môžu zopakovať sezónu 2016/2017. Vtedy zdolali Ajax Amsterdam a triumfovali v druhej najprestížnejšej európskej súťaži. Tentoraz im bude v Gdansku stáť v ceste Villarreal, pre ktorý to bude v prípade víťazstva najväčší úspech v histórii klubu.

United sa v uplynulých rokoch hľadajú, po odchode trénera Alexa Fergusona čakajú na prenikavejší úspech. Za predchádzajúcich sedem rokov okrem triumfu v EL vyhrali iba Pohár FA a Ligový pohár.

"Bude to špeciálny zápas. Musíme byť hrdí na to, že sme sa dostali do finále. Bola to fantastická cesta, ako hovoríme my Nóri - cesta je cieľ. Spravili sme ďalší krok k návratu Manchestru späť na vrchol," uviedol na webe Európskej futbalovej únie (UEFA) tréner Ole Gunnar Solskjaer.

"Červení diabli" majú za sebou dobrú sezónu, v lige skončili druhí a majú istú účasť v budúcosezónnej edícii Ligy majstrov, no úspešnému ročníku chýba koruna v podobe trofeje. "Je to pre nás veľmi dôležitý zápas, sme blízko k tomu, aby nás považovali za tím schopný vyhrávať trofeje. Možno práve tento triumf nás k priblíži k tomu, aby sa s nami začalo počítať," povedal útočník Marcus Rashford.

Manchester začal cestu do finále EL v Lige majstrov. V H-skupine obsadil v konkurencii Paríža St. Germain, Lipska a Basaksehiru Istanbul 3. miesto. V EL postupne prešiel cez San Sebastian, AC Miláno, Granadu a AS Rím.

Kým Angličania sa snažia obnoviť zašlú slávu, Villarreal má skromnejšie ambície a hráčov teší, že konečne prekročili vlastný tieň. "Žltá ponorka" dosiaľ v európskych súťažiach vždy zašla najďalej do semifinále, v sezóne 2005/2006 v Lige majstrov, v ročníkoch 2003/2004, 2010/2011 a 20152016 v Pohári UEFA alebo Európskej lige.

"Villarreal premárnil mnoho semifinálových šancí, ale konečne sme to dokázali. Musíme sa čo najlepšie pripraviť, pretože máme jedinečnú príležitosť," vyhlásil obranca španielskeho tímu Pau Torres. Villarreal v porovnaní s Manchestrom nemá v tíme hviezdy, podľa Daniho Pareja ich sila spočíva v súdržnosti: "Stojí proti nám skvelý tím a bude favoritom. My však budeme pokračovať v tom, čo sme začali, budeme sami sebou a stavíme na tímový výkon."

Villarreal postúpil do vyraďovacej časti suverénne z prvej priečky I-skupiny. V play off si poradil postupne so Salzburgom, Dynamom Kyjev, Dinamom Záhreb a londýnskym Arsenalom. Aj túto sezónu poznačila pandémia koronavírusu, väčšina zápasov sa odohrala bez diváckej kulisy.

Poľská vláda však uvoľnila štvrtinu kapacity štadióna v Gdansku, oba tímy dostali po 2000 vstupeniek, celkovo bude na tribúne 9500 ľudí. United bude povzbudzovať aj Alex Ferguson, ktorý v pondelok odletel na sever Poľska spolu s výpravou Manchestru. Zápas sa začne o 21.00 h, povedie ho francúzsky rozhodca Clément Turpin, na čiarach mu budú asistovať krajania Nicolas Danos a Cyril Gringore.

Finále Európskej ligy 2021

Manchester United Villarreal -:-, online prenos dnešného zápasu finále Európskej ligy live od 21:00

Villarreal CF
1 : 1
(1:0)
[ po s.n. 11 : 10 ]
Manchester United

Góly: 29. G. Moreno – 55. Cavani. ŽK: 54. Capoue (VLR), 84. Foyth (VLR) – 82. Bailly (MAN), 113. Cavani (MAN). Rozhodca: Turpin – Danos, Gringore (vš. FRA).
Villarreal CF: Rulli – Foyth (88. M. Gaspar), Albiol (C), P. Torres, Pedraza (88. A. Moreno) – Parejo, Capoue (120+3. Raba), Trigueros (77. Moisés Gómez) – G. Moreno, Bacca (60. Coquelin), Pino (77. Alcácer).
Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka (120+3. Mata), Lindelöf, Bailly (116. Tuanzebe), Shaw – P. Pogba (116. D. James), McTominay (120+3. Telles) – M. Greenwood (100. Fred), B. Fernandes (C), Rashford – Cavani.
časová značka Koniec zápasu.
David DE GEA nepremieňa.
A prvý z nich premieňa. Gerónimo RULLI zostal pokojný.
10:10. Slová dochádzajú, na rad prichádzajú brankári. Prudká rana Victora LINDELÖFA bola úspešná.
Strela pod brvno, Pau FRANCISCO TORRES takisto úspešným aktérom penalty.
A premieňa aj Axel TUANZEBE, keď oklamal Rulliho.
Mario GASPAR dáva na 9:8. Nervy ako hrom.
Gerónimo Rulli uhádol smer strely, dokonca sa zdalo, že ju aj chytil, ale Luke SHAW so šťastím vyrovnáva!
Francis COQUELIN nekompromisne pod brvno k ľavej žrdi. Na niečo také musíte mať riadne nervy.
Zhodne si počínal aj Daniel JAMES. 7:7. Neskutočné.
Rutinérsky to urobil kapitán Villarrealu Raúl ALBIOL. Koncovka po ľavej ruke de Geu, ten sa hodil do opačnej strany.
Už-už to vyzeralo, že Rulli Freda vychytá, keď uhádol smer strely k ľavej žrdi, ale napokon mu chýbalo zopár centimetrov aspoň na pohladenie lopty.
Ďalšia úspešná koncovka doprostred brány, presadil sa Moisés GÓMEZ.
Edinson CAVANI strelil gól v riadnom hracom čase a strieľa ho aj v penaltovom rozstrele!
A premieňa aj Dani PAREJO. De Gea zostal v strede brány, márne sa potom naťahoval k tyči.
Asi desať sekúnd sa na penaltu pripravoval Marcus RASHFORD. Chladnokrvnosť v zakončení, všetci strelci zatiaľ stopercentní!
De Gea uhádol strel smery Alberta MORENA, ale ani to nestačilo. Zatiaľ samé prudké strely.
Bruno FERNANDES podobne ako Alcácer skóruje po strele k pravej žrdi, aj Rulli pohladil loptu, no nestačilo to na zákrok!
Bolo to tesné, ale Paco ALCÁCER premieňa! David de Gea si siahol na presne mierenú strelu svojho krajana, no bolo to primálo na to, aby zabránil gólu.
Alex TELLES svojím pohybom pomýlil gólmana Villarrealu a rovnako razantnou ranou ako Mata vyrovnáva na 2:2.
De Gea šiel znova doľava, Daniel RABA chladnokrvne skóruje koncovkou doprostred brány.
Juan MATA to kopol prudko po pravej ruke Rulliho. Bolo to dostatočne vysoko, aby na to Rulli nemohol zareagovať. Vyrovnané.
Gerard MORENO oklamal de Geu, keď poslal loptu k pravej žrdi, zatiaľ čo svojho spoluhráča z reprezentácie poslal k ľavej.
Penaltový rozstrel odštartuje Villarreal. Ešte pred ním podanie rúk medzi brankármi de Geom a Rullim.
časová značka Začína penaltový rozstrel.
Predĺženie gól neprinieslo, rozhodne penaltový rozstrel. Za ostatných tridsať minút sme nevideli žiadnu veľkú šancu. Čaká nás penaltová noc v poľskom Gdansku.
120+4 časová značka Skončila sa druhá časť predĺženia.
120+4 Gerard Moreno neprešiel cez Shawa pri postrannej čiare, blížime sa ku koncu štvrtej nadstavenej minúty.
120+4 Nehralo sa vyše minútu, takže ešte môžeme očakávať zopár desiatok sekúnd navyše.
120+3 striedanie Striedanie v tíme Villarreal CF: z ihriska odchádza Étienne Capoue, prichádza Daniel Raba.
120+3 striedanie Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Aaron Wan-Bissaka, prichádza Juan Mata.
Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Scott McTominay, prichádza Alex Telles.
120+2 Tuanzebe na istotu odkopáva len do autu, vhadzovať bude Mario Gaspar.
120+1 Pri lopte Villarreal, Manchester musí čakať na ďalšie zmeny.
120 Nadstavujú sa tri minúty.
120 Lopta putuje späť ku Rullimu, ktorý ju pred dvomi minútami odkopol do autu v zmysle fair-play, keď videl ležať Shawa pri postrannej čiare.
119 Shawa bolí aj ruka, medzičasom sa pripravuje na striedanie aj Juan Mata.
118 Na trávniku zostáva Luke Shaw. Zásah kolenom do hlavy od Coquelina, veľmi nepríjemný úder.
117 Cavani doslova odhodil Albiola na konci svojho súboja. Faul to však nie je a ak by bol, tak by autor vyrovnávajúceho gólu bol určite v strese, pretože u jednu žltú kartu má.
117 Hlásateľ oznámil odchod Rashforda, skončil však Pogba. K druhej časti predĺženia sa ešte budú nadstavovať minimálne dve, ak nie tri minúty. Stále dostatok času na gól.
116 striedanie Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Eric Bailly, prichádza Axel Tuanzebe.
Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Paul Pogba, prichádza Daniel James.
115 Stále sa nehrá, Manchester bude dvojnásobne striedať.
114 Penalta to pravdepodobne nebude aj vďaka tomu, že predtým bol McTominay naozaj faulovaný.
113 zlta karta Žltú kartu za protesty vidí Edinson Cavani.
113 dôležité Scott McTominay zostáva ležať na zemi, bol tam dohraný v jednom zo súbojov. Následne Lindelof urobil úplne hlúpu chybu, ktorá skončila strelou Španielov a rukou Freda! Bude sa to všetko ešte skúmať.
112 Skvelý McTominay, ktorý sa vrátil dozadu a odzbrojil v pokutovom území Paca Alcácera. Angličania si koledujú o gól, Bailly predtým veľmi nepresne.
111 Striedanie sa ešte odkladá, Rashford je po ošetrení späť na nohách.
110 A čo čert nechcel, Rashford sa pri tomto súboji pravdepodobne zranil. Za postrannou čiarou je už pripravený Daniel James.
109 Rashford sa takmer so šťastím dostal k lopte po miernom chaose medzi Albiolom a Rullim. Napokon má loptu argentínsky brankár.
109 Parejo tentokrát len k de Geovi. Manchester United môže ešte viackrát striedať. Dočkáme sa nejakého impulzu?
108 Séria faulov United pokračuje. Šľapák Freda na Coquelina, za to mohla byť udelená aj žltá karta.
107 Krásna kolmica práve Lindelofa, ktorý hľadal Cavaniho. Prihrávka to bola prisilná, Rulli bol navyše vysoko z brány.
106 Hlavička Albiola po voľnom kope, píska sa však útočný faul. Predtým si nedovolene počínal Lindelof.
106 časová značka Začala sa druhá časť predĺženia.
Pätnásť minút predĺženia za nami, ďalších pätnásť ešte pred nami. V prvej polovici sa hralo veľmi opatrne, zaujal však vysoký pressing Villarrealu, ktorý z toho ale gól nevyťažil. Manchester United znovu statický, urobil však aspoň prvú zmenu, keď Greenwooda vymenil na dvadsať minút Fred.
105+2 časová značka Prvá časť predĺženia sa skončila.
105+1 Rashford v tesnom ofsajde. Rulli sa už tradične neponáhľa s rozohrávkou.
105+1 Nadstavuje sa jedna minúta.
105 Manchester pri lopte, prvá časť predĺženia sa ale chýli ku koncu.
104 Naozaj len na moment, pretože McTominay si pomáhal držaním protihráča. Capoue hrá dlho so žltou kartou a je možno trochu prekvapením, že zostal na trávniku až do prebiehajúcej minúty.
103 Španielsky celok s dobrým tlakom, no bez zakončenia na bránu. Angličania sa ubránili a môžu si aspoň na moment vydýchnuť.
102 David de Gea si vyrazil pred bránu a na istotu radšej vyboxoval Parejov center na siedmy rohový kop.
101 Zbytočný faul Baillyho na Coquelina pri postrannej čiare. Je z toho štandardka pre Villarreal.
100 striedanie Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Mason Greenwood, prichádza Fred.
100 Napádanie pokračuje a vďaka nemu bol vo svojej prvej šanci Paco Alcácer. Španiel trochu spanikáril, strieľal iba vysoko nad...
99 Toto Albertovi Morenovi nesadlo. Zapíše sa to ako koncovka, ale iba letiaca na tribúnu.
98 Shaw sa hnevá na spoluhráčov, keď musel kryť Gerarda Morena. Pressing domácich, ktorí tým z ničoho nič robia Angličanom veľké problémy.
97 McTominay všelijako ťahaný a podkopávaný v stredovom kruhu, ale francúzsky rozhodca je ticho. Nuž, dnes je to zaujímavý výkon od arbitra z Francúzska.
96 Už tradičné prihrávky medzi obrancami United. Bailly na Wan-Bissaku a Wan-Bissaka na Baillyho. Všetko je to statické a pomalé.
95 Étienne Capoue trafený lakťom Raúla Albiola, zranenie z toho nie je.
94 Bruno Fernandes volil dribling cez troch hráčov, radšej mal hľadať rozbehnutého Rashforda, ktorý bol možno po prvý raz v nábehu na ľavom krídle.
93 Alberto Moreno hľadal pred de Geom Gerarda Morena, no iba nepresne. Španieli budú aspoň vhadzovať.
92 Bruno Fernandes vystrelil, trafil iba Raúla Albiola. Dopredu už Villarreal.
91 Rulli si poľahky poradil s centrom z ľavej strany. Môžeme očakávať tlak zo strany United rovnako, ako tomu bolo počas celého duelu.
91 časová značka Začala sa prvá časť predĺženia.
Gól Edinsona Cavaniho z 55. minúty znamená, že sa ide do predĺženia. Manchester United asi aj zaslúžene vyrovnal na 1:1 a reagoval tak na zásah Morena z prvého dejstva.

Villarreal väčšinu duelu v hlbokom defenzívnom bloku. Angličania na druhej strane ešte ani raz nestriedali, čo môže hrať v polhodinovom predĺžení veľkú úlohu.
90+4 časová značka Druhý polčas sa skončil.
90+3 Alberto Moreno vytlačil Greenwooda pri postrannej čiare. Opäť to zaváňalo faulom, ten sa však nepíska.
90+2 dôležité Pau Torres sa dostal do streleckej pozície zvnútra veľkého vápna. Technická rana ľavačkou putovala len na tribúnu!
90+2 Bruno Fernandes fauluje vo vzduchu Moisésa Gómeza. Štandardka pre Villarreal z hĺbky poľa.
90+1 Marcus Rashford dal do svojho šprintu všetko, ale loptu už na trávniku nestihol. Rulli bude vykopávať od svojej brány, ponáhľať sa určite nebude.
90+1 Nadstavujú sa tri minúty.
90 dôležité Nemuselo k nemu ale vôbec dôjsť. Na prelome minút si Paul Pogba nabehol na center Shawa a z možno ôsmich metrov hlavičkoval vysoko nad!
89 Dve minúty do konca nadstaveného času. Manchester United bez striedania, uvidíme ho pravdepodobne až v predĺžení, ktoré sa nezadržateľne blíži.
88 striedanie Striedanie v tíme Villarreal CF: z ihriska odchádza Alfonso Pedraza, prichádza Alberto Moreno.
Striedanie v tíme Villarreal CF: z ihriska odchádza Juan Foyth, prichádza Mario Gaspar.
87 Veľmi zlá prihrávka Rashforda na Shawa, ktorý potom šliapol na nohu Foytha. Na kartu to nebude, nepískal sa ani faul.
86 Veľká smola na kopačke McTominaya. Škót nedokázal lepšie zakončiť, trochu aj zluftoval. Je tak po akcii.
84 zlta karta Shaw faulovaný Foythom, ktorý sa ešte rozčuľuje, no toto na kartu už bolo. Lopta sa aj tak dostala do pokutového územia, Greenwood s Cavanim si však pri koncovke skôr zavadzali. Lopta skončila mimo brány, francúzsky rozhodca vracia loptu na miesto priestupku Foytha. Priamy kop.
83 Parejov center zo štandardky len ku de Geovi. Španiel k Španielovi, reprezentačný brankár dnes nemá mnoho roboty.
82 zlta karta Eric Bailly adresátom druhej žltej karty. Bola však nezaslúžená, keďže Paco Alcácer prifilmoval zásah rukou do tváre. Mal to byť skôr Španiel, kto mal byť potrestaný...
81 Prudká delovka Rashforda z ľavého krídla letela len mimo brány. Desať minút do konca riadnej hracej doby.
80 Zmätky Villarrealu vo vlastnej šestnástke. Španieli môžu byť radi, že sa to skončilo iba centrom priamo k Rullimu.
79 dôležité Dnes výborne podporujúci útok Scott McTominay prešiel dovnútra šestnástky, na prednej žrdi hľadal Cavaniho, no bol to Raúl Albiol, ktorý sa dotkol lopty. Roh.
78 Tri zmeny domácich, zatiaľ žiadna od hostí. Do útoku by mohli prísť Mata, Diallo, James či van de Beek.
77 striedanie Striedanie v tíme Villarreal CF: z ihriska odchádza Yeremi Pino, prichádza Paco Alcácer.
Striedanie v tíme Villarreal CF: z ihriska odchádza Manu Trigueros, prichádza Moisés Gómez.
77 Rozohrané to bolo nakrátko, ale akýsi signál vôbec nevyšiel...
76 A ďalší roh po zrazenej strele Manu Triguerosa. Španieli budú po štandardke striedať.
75 Roh sa bude zahrávať na druhej strane. Wan-Bissaka sa neskoro vrátil dozadu, Alfonso Pedraza získava pre svoj celok štandardku.
74 Úplne zbytočné prenesenie hry od Pogbu na Shawa. Ole Gunnar Solskjaer upokojuje svojich zverencov.
73 Dvojica Lindelof – Shaw sa hnevá, je tu však aut pre Villarreal. Ešte predtým Rulli stihol na trávniku loptu, ani z tohto roh nebude.
72 Krátko na to si Greenwood nevypýtal rohový kop. Manchester United zvyšuje tlak, no Španielom môže stačiť znovu jedna vydarená akcia a budú vo vedení.
71 dôležité Shaw si krásne poradil s Capouem, zasekol si loptu a pravačkou chcel zakončiť. Strela mu nesadla, no zmenila sa na center a trafila hlavu Edinsona Cavaniho. Skúsený útočník na to nebol pripravený a aj preto hlavičkoval len do Paua Torresa!
71 Dani Parejo to skúsil zo strednej vzdialenosti, lopta na bránu nešla.
70 Rashford dnes nie je vo svojej koži. Jasná tutovka spred Rulliho poslaná len vedľa brány. A hoci to bol jasný ofsajd už pri prebraní lopty Bruna Fernandesa, toto musí skončiť v bráne.
69 Gerard Moreno šiel až príliš ľahko k zemi po kontakte s Victorom Lindelofom. Napokon to bolo vyhodnotené ako faul.
69 Ťažko povedať, čo Bruno Fernandes zamýšľal. Či chcel nachytať Rulliho točenou strelou, alebo to mal byť center. Každopádne, ani jedna vec sa nepodarila.
68 Slabo zahraná akcia, Torres odkopáva pred Greenwoodom na deliacu čiaru.
67 Étienne Capoue si musí dávať pozor, keďže má na konte žltú kartu. Francúz podkopol Bruna Fernandesa, vylúčenie z toho nie je, ale štandardka z ľavej strany áno.
66 dôležité Penalta pre United to nebude, Torres mal ruku pri tele, hoci ňou naozaj hral. Videli sme však aj prísnejšie pokutové kopy.
66 Villarreal tak, ako poznáme z prvého polčasu. Hlboký blok pred vlastnou šestnástkou.
65 Stále sa pokračuje, pri lopte Manchester. Sme zvedaví na opakovaný záznam, no zdá sa, že tak skoro nepríde.
64 dôležité Červení diabli reklamujú ruku po centri Fernandesa, určite sa to bude skúmať počas prerušenej hry! To sa ešte nekoná.
63 Manchester United mal vhadzovať, aut však mali hráči Villarrealu. O pár sekúnd ale domáci faulovali a tak sú to predsa len Angličania, ktorí budú vymýšľať nový útok.
62 Rashford si nedal pozor na ofsajdové postavenie. Akoby ani nečakal, že sa k nemu lopta môže dostať po súboji Shawa s Foythom, ktorý sa po ťažkej rane do hlavy dokázal plnohodnotne vrátiť do finále.
61 Striedajúci Coquelin pomôže ešte viac vystužiť stredovú radu Španielov. Bacca prakticky nulový v útoku až na jeden exkluzívny center rabonou.
60 striedanie Striedanie v tíme Villarreal CF: z ihriska odchádza Carlos Bacca, prichádza Francis Coquelin.
59 Asi prvý raz v zápase vidíme dlhšie držanie lopty od domácich. Skončilo to akciou cez Pedrazu, ktorý však roh nezískal.
58 Finále sa začína prakticky od nuly. Psychicky na tom lepšie Manchester United. Ukázal to aj McTominay, ktorý sa nebál súboja s Capoueom, vletel doň ako raketa a loptu získal.
57 dôležité Takéto posilnenie Angličania potrebovali. Po vyrovnaní tu bola ďalšia šanca, lenže McTominay z veľkého vápna prv zluftoval, aby potom Fernandes strieľaným centrom netrafil ani Cavaniho, ani bránu.
55 gól Manchester United dal gól!
Ani teraz to nebolo priamo z rohu, ale gól to je! Lopta sa odrazila k Rashfordovi za šestnástku, nasledovala ďalšia koncovka, guľaté teleso sa poodrážalo a bol to EDINSON CAVANI, ktorý doklepol loptu do polodkrytej brány! Rulli sa už nestíhal vrátiť, aj preto to mal Uruguajčan uľahčené. Gól ešte potvrdil systém VAR!
54 dôležité Scott McTominay sám proti defenzíve Villarrealu dvakrát pálil, dvakrát mu to domáci zablokovali. Druhý raz na roh.
54 zlta karta Étienne Capoue a jeho taktické ťahanie za dres Bruna Fernandesa. Prvá karta stretnutia.
53 Pokutový kop z toho nebude, bolo to minimálne na hrane. Bruno Fernandes z toho frustrovaný, asi aj preto jeho center preťal bránkovú čiaru.
52 dôležité Greenwood neprešiel v šestnástke cez Pedrazu, bol od neho nakopnutý a to by sa mohlo skúmať aj VAR-om!
51 Snažiť sa to zmenil Wan-Bissaka, jeho prudká lopta pred bránu odvrátená. Cavani vzápätí pri snahe o zisk lopty iba fauluje Daniho Pareja.
50 Dalo sa očakávať, že sa rýchlosť rozohrávky po prestávke zvýši, no prvé minúty druhého polčasu tomu nenasvedčujú.
49 Cavani prv odstavil Capoueho, potom ale prihral zle na rozbiehajúceho sa Bruna Fernandesa. Dnes to nie je večer ofenzívnych opôr Red Devils.
48 dôležité Bailly mohol byť smutným hrdinom, keď nedokázal odkopnúť loptu z vlastnej šestnástky! Lopta sa odrazila na Morena, ktorý však z malého vápna nedokázal prekonať de Geu! Obrovské zmätky. Manchester môže byť rád, že neprehráva už 0:2.
47 Chvíľu sa zdalo, že sa po súboji Baccu s Baillym pískať nebude. Napokon však áno, previnil sa stopér United. Eric Bailly prestupoval na Old Trafford v roku 2016 práve z Villarrealu.
46 Zatiaľ bezo zmien, tie však určite prídu, ak sa United nebude dariť v dohľadnom čase vyrovnať.
46 časová značka Začal sa druhý polčas.
Manchester United lepším tímom na lopte, ale čo z toho, keď väčšinu polčasu to bolo statické zo strany Angličanov. Villarreal hrozil len po štandardkách, a hoci zo štyroch rohov prakticky nezakončil, bolo to krátko pred koncom polhodiny, keď sa Gerard Moreno striasol Shawa a spoza Lindelofa z malého vápna prekonal volejom de Geu. Španieli s hlbokým blokom pred vlastnou šestnástkou, ktorý im zatiaľ vychádza.

Druhý polčas sa začne približne o 22:03.
45+3 časová značka Prvý polčas sa skončil.
45+3 Iba vyboxovanie lopty od de Geu, ide sa do šatní.
45+2 V samom závere pred prestávkou tu bude ešte rohový kop pre Villarreal.
45+1 S koncom prvého dejstva United ožíva, ale je neskoro. Greenwood nedal bežecky šancu Pedrazovi, hľadal Cavaniho na malom vápne, no bol to kapitán Raúl Albiol, ktorý poslal aj so šťastím loptu k Rullimu.
45+1 Nadstavujú sa dve minúty.
45 Rashford s prvým zábleskom večera. Dostal sa do šestnástky z pravej strany, obišiel Pedrazu, ale nedokázal lepšie odcentrovať.
44 Neskutočný Pino sám proti štvorici protihráčov takmer získal roh. Aj tu sa ukázalo, že tím Unaia Emeryho nemá záujem útočiť vo väčšom počte.
43 Statická rozohrávka Manchestru. V troch blokoch bránia hráči Villarreallu vo formácii 5-3-2.
42 Držanie lopty – 37 % : 63 %.
41 Alfonso Pedraza sklzom zabránil Fernandesovi v centrovaní, nie je to ani roh. Rulli už zbiera cenné sekundy pri odkope od vlastnej brány.
40 Nepresné prihrávky Rashforda, respektíve Cavaniho v pokutovom území Villarrealu. Prestávka Angličanom môže iba pomôcť.
39 Od Shawa to už bolo presnejšie, ale stále nedokázal nájsť hlavu vlastného spoluhráča.
38 Do rozohrávky United sa zapája de Gea, ktorý si na loptu prakticky nesiahol a už ju aj ťahal zo siete. Ale aj také sú finálové zápasy, ktoré sa nehrajú na krásu či držanie lopty.
37 Jednoduché odkopy pri bránení. Tím Unaia Emeryho sa nebojí hrať účelne. Shaw síce ešte loptu zachytil na bránkovej čiare, ale jeho center putoval len do náruče Rulliho.
36 Albiol prv odvrátil center z pravej strany, aby potom McTominay po prieniku strieľal len vysoko nad.
35 Étienne Capoue faulovaný Shawom. Villarreal dokonale frustruje Angličanov svojím defenzívnym postavením.
34 Dnes zatiaľ neviditeľný Bruno Fernandes. Portugalčan dnes viac pod hrotom, z hĺbky poľa tvorí najmä Paul Pogba.
33 Nepresná kombinácia Wan-Bissaku a Greenwooda. Z lavičky už vstal Ole Gunnar Solskjaer, manažér Man United. Museli to byť štipľavé slová, v tvári sme videli rozhorčenie.
32 Červení diabli musia prísť s odpoveďou čo najskôr. Vidíme už hlboký blok domáceho celku.
31 Angličania boli lepším mužstvom, no Villarrealu stačilo pár štandardiek a sú vo vedení. Polhodina za nami, ožili aj fanúšikovia v Gdansku.
29 gól Villarreal dal gól! Achillova päta Manchestru United sú štandardky a Španieli to využili! Parejo výborne našiel GERARDA MORENA, ktorý sa odtrhol od Shawa, neubránil ho ani Lindelof a pravou nohou z malého vápna a z voleja prekonal de Geu!

Asistencia: Dani Parejo.
29 Možno aj z frustrácie príliš razantný súboj z pohľadu Cavaniho. Na zem sa porúčal Parejo. Štandardka pre Villarreal.
28 Nepresná rozohrávka de Geu, nervozita už aj na kopačkách United.
27 Na svoj prvý zákrok dňa čaká náprotivok Rulliho – David de Gea. Yeremi Pino z diaľky po zemi len mimo brány.
26 Toto bola lahôdka pre argentínskeho brankára v službách španielskeho tímu. Jemný center smerujúci na Fernandesa mu problém nerobil.
25 Wan-Bissaka si razil cestu cez Capouea, ďaleko nezašiel. Manchester United lepší na lopte, no čo z toho, keď výsledok duelu je stále 0:0.
24 Marcus Rashford so svojou typickou plávajúcou ranou z diaľky. Gerónimo Rulli pripravený na zákrok, chybu pri ňom nerobí.
23 Nebolo to po rohu, ale z pokračujúcej hry. Carlos Bacca s rabonou cez Wan-Bissaku, Pau Francisco Torres z malého vápna hlavičkuje len nad bránu Davida de Geu.
22 McTominay prv odhlavičkoval priamy nákop a potom aj zrazil koncovku Yeremiho Pina na ďalší roh. Už tretí pre Villarreal.
21 Ako málo stačí na rohový kop. Nakopnutá lopta po faule Shawa v strede poľa, Bailly s defenzívnou hlavičkou a Dani Parejo si už pripravuje štandardku.
20 Akcia krajných obrancov Manchestru United. Wan-Bissaka centrom nenašiel hlavu Bruna Fernandesa alebo Marcusa Rashforda. Lopta prepadla na Lukea Shawa, ktorý pálil len vedľa brány.
20 Držanie lopty – 41 % : 59 %.
19 Nedovolené zákroky sa v ofenzívnej tretinách ihriska zatiaľ nepískajú. Cavani sa rozčuľuje, je mu to málo platné.
18 A Foyth po necelých piatich minútach znovu za postrannou čiarou. Z nosa sa mu valí krv, nestíhajú ju absorbovať ani tampóny.
17 Nevyberaný faul Albiola na Cavaniho. Bývalí spoluhráči z Neapola si nič nedarujú. Francúzsky rozhodca jasne dohovára skúsenému obrancovi. Nabudúce to už bude žltá.
16 Lopta letela na druhý pokus až na zadnú žrď, kde si nabehol Manu Trigueros. Zakončenie z voleja mierilo len na tribúnu.
15 Z ničoho nič tu máme roh aj pre domáci celok, ktorým je v Gdansku podľa oficiálneho zápisu vedený Villarreal.
14 Raúl Albiol si počkal na návrat svojho spoluhráča na pravý kraj obrany a tak rozohral voľný kop. Ofenzíva Villarrealu sa stále iba hľadá.
13 Foyth naďalej ošetrovaný. Hlava je obviazaná bandážou, Argentínčan to pri návrate nebude mať ľahké.
12 Shawov center odvrátený, loptu vracal do šestnástky Bruno Fernandes. Hľadal Pogbu, ten bol v ofsajde.
12 Étienne Capoue odvracia prízemný center Greenwooda na rohový kop. Celú akciu naštartoval prenesením hry Paul Pogba.
11 Nehralo sa takmer dve minúty. Krátke oslabenie pre Villarreal, Foyth stále ošetrovaný, no v tomto momente už za postrannou čiarou.
10 Smola pre Juana Foytha, ktorý stále leží na zemi. Argentínsky obranca sa pošmykol na lopte a pri padaní narazil hlavou do nohy Paula Pogbu. Z Foythovej tváre sa valí krv, rozhodne to nie je nič príjemné.
9 Na zemi prv Rashford, potom aj Foyth. Francúzsky rozhodca fauly nepískal, hoci anglický útočník bol na trávnik poslaný nedovolene.
8 Španieli sa nikam neponáhľajú ani pri obyčajnom aute. Vysoký pressing United, s týmto majú domáci problémy.
7 Prvá strela prichádza až teraz. Jej autorom bol Scott McTominay, lopta minula pravú tyč brány súpera. Celé to bolo možné vďaka práci Rashforda a menšej chybičke Foytha.
5 Obraz hry sa nemení. Videli sme prvý náznak šance, keď sa Cavani dostával do koncovky. Výborne ho znegoval Juan Foyth, nasleduje len kop od brány Rulliho.
4 Manchester zatlačil na Villlarreal. Španieli s hlbokou defenzívou uspeli v semifinále proti Arsenalu. Podarí sa im to aj vo finále?
3 Stopéri Bailly s Lindelofom si vymieňajú prihrávky. Prvý menovaný chcel nájsť Rashforda, lenže lopta končí v aute.
2 Pri lopte už Španieli, pre ktorých je to prvé finále Európskej ligy. V Gdansku prítomní aj diváci, nebude to dnes na severe Poľska úplne tiché.
1 Výkop zaobstaral Manchester United, Angličania faulovali pred šestnástkou Villarrealu.
1 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Villarreal CF: Rulli – Foyth, Albiol (C), P. Torres, Pedraza – Parejo, Capoue, Trigueros – G. Moreno, Bacca, Pino.
Náhradníci: Asenjo – Alcácer, Coquelin, J. Costa, Estupiñán, Moisés Gómez, M. Gaspar, A. Moreno, Ra. Funes Mori, Niño, Peña, Raba.

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Bailly, Shaw – P. Pogba, McTominay – M. Greenwood, B. Fernandes (C), Rashford – Cavani.
Náhradníci: D. Henderson, Grant – A. Diallo, Fred, D. James, Maguire, Mata, N. Matić, Telles, Tuanzebe, van de Beek, B. Williams.

Rozhodca: Turpin – Danos, Gringore (vš. FRA).
O Manchestri United netreba veľa hovoriť. Angličania majú v zbierke tri tituly z Ligy majstrov, raz ovládli PVP a v roku 2017 sa prvýkrát radovali aj v rámci Európskej ligy. V dnešnom zápase tak môžu získať siedmu prestížnu trofej, ak počítame aj triumf zo Superpohára v roku 1991.

Celok z Manchestru má však na rozdiel od svojho súpera istú účasť v budúcom ročníku Ligy majstrov. Anglický vicemajster spadol do Európskej ligy práve z milionárskej súťaže, kde skončil tretí v konkurencii PSG, Lipska a Basaksehiru. V play-off Európskej ligy potom vyradil Real Sociedad, zvládol boj proti AC Miláno, porazil jasne Granadu a v semifinále uspel po divokej výhre 6:2 doma a prehre 2:3 proti AS Rím.
Villarreal sa do finále európskej súťaže nedostal prvýkrát, pretože v rokoch 2003 až 2005 trikrát postúpil do súboja o triumf v Intertoto Cupe, v ktorom dvakrát zvíťazil! V rámci Ligy majstrov a Európskej ligy je však jeho maximom semifinále, keď pred pätnástimi rokmi bojoval o finále Ligy majstrov, stal sa po Monaku najmenším mestom v semifinále milionárskej súťaže.

V aktuálnom ročníku začal Villarreal v základnej skupine Európskej ligy, ktorú v spoločnosti Karabachu, Maccabi Tel-Aviv a Sivassporu ovládol bez jedinej prehry. V ďalších kolách vyradil Salzburg, Dynamo Kyjev, Dinamo Záhreb a v semifinále po výhre 2:1 a remíze 0:0 tiež londýnsky Arsenal.
Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose zo finálového zápasu Európskej ligy medzi španielskym Villarreal CF a anglickým Manchester United.

Stretnutie sa začne o 21:00.