Manchester City Liverpool FC ONLINE dnes LIVE Premier League futbal

2. 7. 2020 |

Manchester City, Liverpool FC, online prenos, dnes, live, Premier League, futbal. Online prenos dnešného šlágra Premier League Manchester City - Liverpool FC štartuje rovnako ako samotný zápas od 21:15.

Futbalisti Liverpoolu. Foto - TASR/AP

Manchester City Liverpool FC online prenos dnes LIVE Premier League futbal

Vedenie anglického futbalového klubu Manchester City sa dohodlo s predstaviteľmi Juventusu Turín na prestupe mladíka Pabla Morena. Osemnásťročný Španiel, ktoré bol súčasťou mládežníckeho tímu Juventusu, podpísal s účastníkom Premier League štvorročnú zmluvu.

Útočník, ktorý futbalovo vyrastal v FC Barcelona, by sa mal pripojiť k novému mužstvu v lete. Informovala o tom agentúra DPA.

Síce len pred pár dňami získal s Liverpoolom vytúžený titul v Premier League, no už je hladný po ďalších úspechoch. Jeden zo strojcov zisku majstrovskej trofeje Sadio Mane odkazuje fanúšikom: "Tu sa nezastavíme".

Liverpool získal prvý titul po 30 rokoch. Veľkou mierou sa na ňom podieľal práve dvadsaťosemročný krídelník, ktorý odohral 28 zápasov, strelil 15 gólov a pridal deväť asistencií. Po Mohamedovi Salahovi (17 gólov) je druhý najlepší strelec klubu v lige.

"Myslím si, že je to pre nás všetkých ďalší krok v našich kariérach, pretože ako futbalisti musíte byť vždy profesionáli a vždy hladní po víťazstvách vo všetkých súťažiach. Myslím si, že máme skvelý tím, skvelý personál a celý klub je úžasný. Takže sa tu nezastavíme a chceme dosiahnuť ďalšie veľké veci," uviedol pre oficiálnu stránku klubu.

Podľa Maneho nehrozí, že by hráči po zisku trofeje zaspali na vavrínoch, naopak, ich charakter im velí ďalej bojovať: "Musíme si aj naďalej veriť, stále tvrdo pracovať a byť skromní. A vďaka tomu môžeme dosiahnuť ďalšie úspechy."

Tie chce senegalský kanonier ešte v tejto sezóne. Hlavný cieľ je prekonať rekord Manchestru City z ročníka 2017/18, ktorý ako prvý v histórii Premier League získal 100 bodov za sezónu. Liverpool má sedem kôl pred koncom na konte 86 bodov. Okrem toho môže zlomiť spoločný rekord Chelsea, Manchestru United a City v počte domácich víťazstiev v jednej sezóne (18),

"The Reds" vyhrali zatiaľ všetkých šestnásť duelov na Anfielde, pričom ich čakajú ešte tri. Na vyrovnanie maxima "Citizens" zo sezón 2017/18 a 2018/19 v celkovom počte výhier (32) potrebujú ešte štyri triumfy a v hre sú aj ďalšie rekordy.

Premier League

Manchester City - Liverpool FC -:-, online prenos a výsledok dnes od 21:15

Manchester City
4 : 0
(3:0)
Liverpool FC

Góly: 25. De Bruyne (pen.), 35. Sterling, 45. Foden, 66. Oxlade-Chamberlain (vla.). ŽK: 41. B. Mendy (MAC), 56. Walker (MAC) – 90. J. Henderson (LIV). Rozhodca: Taylor – Beswick, Nunn.
Manchester City: Ederson – Walker (73. Cancelo), García, Laporte (79. Otamendi), B. Mendy – Rodri, Gündoğan – Foden, De Bruyne (C), Sterling (80. B. Silva) – Jesus (58. Mahrez).
Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold (76. N. Williams), Joe Gomez (46. Oxlade-Chamberlain), V. van Dijk, Robertson – J. Henderson (C), Fabinho, Wijnaldum (62. Keïta) – M. Salah, Firmino (62. Origi), Mané (85. Minamino).
90+6 časová značka Koniec zápasu.
90+6 dôležité Mahrezov gól napokon uznaný byť nemohol, pretože si pri spracovaní lopty pomohol rukou a tak sa skóre zápasu uzavrie na 4:0!
90+4 dôležité Systém VAR bude skúmať, či má byť uznaný Mahrezov gól!
90+3 Liverpool zahrával ešte rohový kop, ale ten nič zaujímavého neponúkol.
90+2 Stretnutia sa však už len dohráva, o všetkom je rozhodnuté.
90+1 V druhom polčase sa nadstavujú 4 minúty!
90 zlta karta Žltú kartu dostáva Jordan Henderson (Liverpool FC).
89 Spoza pokutového územia sa skúšal strelecky presadiť Salah, ale jeho pokus bol zblokovaný do bezpečia.
88 Liverpool ešte skúša niečo zaujímavé vymyslieť, domáci sa už sústreďujú hlavne na udržanie tohto výsledku.
87 Robertson sa snažil svojou prihrávkou nájsť Origiho, ale tomu nevyšiel prvý dotyk s loptou.
86 Nič výnimočné sa pred záverom tohto zápasu nedeje, zrejme ani nebude dôvod to zbytočne predlžovať nadstavenými minútami.
85 striedanie Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Sadio Mané, prichádza Takumi Minamino.
83 Po tomto útoku hostí bude brankár Ederson rozohrávať loptu od svojej brány.
82 Liverpool sa ešte dostáva k lopte, ale nedarí sa mu v prechode na útočnú polovicu. Uvidíme, čo nám prinesie záverečná časť druhého polčasu.
81 Približne desať minút zostáva do konca tohto zápasu. O všetkom je rozhodnuté, hrá sa len o konečnú podobu skóre.
80 striedanie Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Raheem Sterling, prichádza Bernardo Silva.
79 striedanie Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Aymeric Laporte, prichádza Nicolás Otamendi.
78 Zakončenie od De Bruyneho smerovalo vedľa súperovej brány.
77 dôležité Salah sa v pokutovom území dostal do zakončenia, jeho parádnu strelu k tyčke však skvelým zákrokom zneškodnil brankár Ederson!
76 striedanie Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Trent Alexander-Arnold, prichádza Neco Williams.
75 Hosťujúci Mané prihrával na hranicu pokutového územia, ale nikho z jeho spoluhráčov sa do zakončenia nedostal.
74 Dianie na Etihad Stadium pokračuje ďalej. Domáci futbalisti majú stále síl na rozdávanie a neúnavne napádajú rozohrávku svojho dnešného súpera.
73 striedanie Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Kyle Walker, prichádza João Cancelo.
72 Obaja tréneri majú k dispozícii ešte aj povolené striedania, nový hráči ešte môžu priniesť nejaký ten impulz.
71 Hlavný rozhodca tohto zápasu Taylor dáva pokyn na krátku občerstvovaciu prestávku.
70 O osude zápasu už snáď nie je pochýb, otázkou zostáva, akým výsledkom sa toto stretnutie skončí.
69 Momentálne sledujeme kombináciu hosťujúceho celku na útočnej polovici, ktorá však k ničomu zaujímavému nevedie.
68 Mendy hľadal pred pokutovým územím svojich spoluhráčov, ale lopta končí len na kopačkách Liverpoolu.
67 Liverpool by tak zrejme bol najradšej, keby sa toto stretnutie skončí. City je naopak pri chuti a prirpavuje súperovi najhoršiu prehru v tejto sezóne.
66 gól Manchester City dal gól!
Štvrtý gól v sieti hostí! City z vlastnej polovice ihriska založilo rýchly útočný výpad, po presnej výmene lôpt sa v pokutovom území dostal do gólového zakončenia Sterling, tesne pred tým ako lopta preťala bránkovú čiaru sa nešťastne odrazila od ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN a tak je z toho nešťastný vlastenec – 4:0!
65 Center od rohovej zástavky si City postrážilo a dostáva loptu do bezpečia.
64 Po zrazenom centri získavajú ostia rohový kop. Domáci sa tak ešte budú musieť brániť.
63 Liverpool teraz dlhšiu dobu kombinoval na útočnej polovici, ale do žiadnej zaujímavej akcie sa nedostal.
62 striedanie Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Georginio Wijnaldum, prichádza Naby Keïta.
Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Roberto Firmino, prichádza Divock Origi.
61 Tento útočný výpad domácich sa končí len nepresnou prihrávkou, brankár Alisson rozohráva loptu na svojich spoluhráčov.
60 Hodina zo stretnutia na Etihad Stadium je už minulosťou. V ostro sledovanom stretnutí vyhrávajú domáci 3:0 a črtá sa tak druhá prehra Liverpoolu v tejto sezóne.
59 City ide aj naďalej aktívne do rozohrávky súpera, domáci ešte zrejme cítia šancu, žeby mohli pridať prípadný ďalší presný zásah.
58 striedanie Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Gabriel Jesus, prichádza Riyad Mahrez.
57 dôležité Tak penalta sa napokon nekopala, faulovalo sa ešte pred pokutovým územím a tak hostia získali zaujímavý priamy kop na hranici pokutvoého územia! Arnoldove zakončenie však míňa domácu bránu!
56 zlta karta Žltú kartu dostáva Kyle Walker (Manchester City).
55 dôležité Do hry zasahuje systém VAR! Bude sa skúmať, či Liverpool nebude zahrávať pokutový kop!
54 Liverpoolu sa po zisku lopty nedarí v prechode do útoku. Šamión tohtoročnej edície Premier League sa v tomto sledovanom zápase veľmi trápi.
53 Aj v druhom polčase je aktivita na strane domáceho celku, ktorý zakladá postupné útoky na polovicu súpera. Zrejem by sa musel stať zázrak, aby to dnes už City do úspešného konca nedotiahlo.
52 dôležité De Bruyne z rohového kopu našiel svojim centrom Fodena, ktorý sa takmer zapísal do streleckej listiny po druhýkrát, ale van Dijk vykopol loptu z bránkovej čiary.
51 dôležité Veľa nechýbalo a Sterling sa dnes mohol aj po druhýkrát zapísať do streleckej listiny! Svoj prienik pred pokutové územie zakončil strelou, ktorá bola zblokovaná tesne vedľa súperovej brány!
50 Zakrátko domáci opäť zaútočili, svoju peknú individuálnu akciu však JEsus zakončil len strelou do stredu brány.
49 City malo výhodu rohového kopu, ale center od De Bruyneho sa stal ľahkou korisťou pre brankára Alissona.
48 Liverpool má pred sebou veľmi náročnú úlohu, zmazať až trojgólové manko súpera. Uvidíme, či hostia dokážu tento zápas ešte zdramatizovať.
47 Druhý polčas tohto stretnutia je už v plnom prúde, výkop patril domácim futbalistom. Tréner hostí spravil jednu zmenu v zostave.
46 striedanie Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Joe Gomez, prichádza Alex Oxlade-Chamberlain.
46 časová značka Začal sa druhý polčas.
Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!
Úvodné dejstvo súboja na Etihad Stadium je už minulosťou a veru že sa v ňom diali poriadne veci! Do približne 20. minúty to bolo vyrovnané na oboch stranách a najväčšiu šancu mal Liverpool, ale Salah napálil loptu do tyčky. City svoj gólostroj odštartoval v 25. minúte, keď De Bruyne premenil pokutový kop. Od tohto momentu bolo na ihrisku v podstate len jedno mužstvo, ďalej sa do streleckej listiny zapísali Sterling a Foden, takže Manchester City vyhráva po prvom polčase nad Liverpoolom 3:0!

Uvidíme, čo nám ponúkne druhý polčas, ktorý sa začne približne o 22:19.
45+3 časová značka Prvý polčas sa skončil.
45+2 City je stále pre veľkej chuti a naopak domáci by zrejme boli radi, keby žiadna prestávka neprišla.
45+1 V prvom polčase sa nadstavujú 3 minúty!
45 gól Manchester City dal gól!
V závere prvého polčasu pridávajú domáci aj svoj tretí gól a Liverpool je zrejme aj rád, že sa úvodné dejstvo končí! Toto bola nádherná akcia zo strany domácich futbalistov, krásna narážačka, k lopte sa dostal PHILIP FODEN a z vnútra pokutového územia prekonáva bezmocného Alissona – 3:0!
44 Riadny hrací čas prvého polčasu sa čoskoro naplní. Uvidíme, koľko sa bude ešte nadstavovať.
43 Robertson sa previnil útočným faulom a tak putuje lopta na kopačky domácich futbalistov, ktorí sa nemusia v závere prvého dejstva nikam ponáhľať.
42 Na obraze hry sa pred koncom prvého polčasu nič nemení, hostia aj naďalej pri lopte a snažia sa vymyslieť zaujímavú útočnú akciu, z ktorej by mohol padnúť gól.
41 zlta karta Žltú kartu dostáva Benjamin Mendy (Manchester City).
40 Približne päť minút zostáva do konca prvého polčasu, plus nejaký ten nadstavený čas. Za akého stavu sa pôjde na polčasovú prestávku?
39 Momentálne je pri lopte aj naďalej hosťujúci celok, ktorý sa snaží dostať sa na dostel súperovej brány.
38 Liverpool sa teraz dokázal vymaniť z tlaku súpera a skúša ešte do polčasovej prestávky aspoň znížiť priebežný stav.
37 Domáci sú teraz navyše pri chuti a s loptou opäť operujú na polovici súpera. No uvidíme, čo všetko nás ešte do konca prvého polčasu čaká.
36 Tak to je teda zaujímavý vývoj prvého polčasu, ktorý zrejme nikto nečakal. City už vyhráva o dva góly a z hostí je cítiť veľká nervozita.
35 gól Manchester City dal gól!
Za približne desať minút prichádza druhý gól domácich v tomto zápase! City sa táto rýchla útočná akcia vydarila, v pokutovom území sa najlepšie zorientoval RAHEEM STERLING a aj keď bol obrancami odtláčaný, loptu do siete ponad padajúceho Alissona dopravil – 2:0!
34 Hosťom prienik na útočnú polovicu nevyšiel, k lopte sa tak dostávajú domáci a chcú tera rovnako skúsiť zaútočiť.
33 dôležité Salah sa rútil do svojej druhej veľkej šance v tomto zápase, ale Ederson išiel včas z brány a napokon bol pri lopte skorej a dostáva ju v páde do bezpečia!
32 Liverpool obliehal pokutové územie domácich, ale k žiadnej presnej strele to neviedlo. City teraz vyváža loptu do bezpečia.
31 Polhodina zo stretnutia na Etihad Stadium je už minulosťou. Manchester City vyhráva po premenenej penalte De Bruyneho 1:0!
30 dôležité K individuálnej akcii sa odhodlal domáci futbalista Jesus, následne sa dostal aj do zakončenia, ale jeho pokus tesne míňa priestor hosťujúcej brány!
28 City postupne vysoko napáda rozohrávku súpera a to robí Liverpoolu značné problémy.
27 Momentálne je pri lopte Liverpool, ktorý sa snaží o prechod smerom dopredu, ale domáci výborne obsadzujú stred poľa.
26 Prakticky z prvej veľkej šance domáci skórovali a sú tak teraz v lepšej pozícii. Uvidíme, za ako rýchlo prípade prípadná gólová odpoveď Liverpoolu.
25 gól Manchester City dal gól!
Loptu si na biely bod postavil KEVIN DE BRUYNE a poslal ju do opačnej strany kam sa hodil brankár Alisson – 1:0!
24 dôležité Bola nariadená penalta pre City! Gomez fauloval v pokutovom území Sterlinga a domáci majú veľkú šancu na otvorenie skóre tohto stretnutia!
23 Dostávame sa za polovicu prvého polčasu, aj naďalej je to bez gólov na oboch stranách.
22 Domáci sa zrejme už vymanili z toho menšieho náporu zo strany súpera a pokúšajú sa o prienik na jeho polovicu.
21 Predchádzajúca situácia zrejme hostí nakopla a opäť sledujeme ich kombináciu na útočnej polovici. City sa tak v týchto chvíľach musí len brániť.
20 dôležité Je tu prvá zaujímavá situácia v tomto zápase! Liverpool založil rýchly prechod až do pokutového územia domácich, tam sa do zakončenia dostal Salah, svojou strelou však opečiatkoval tyčku!
19 Hosťujúci Alexander-Arnold centroval do pokutového územia domácich, ale loptu odvrátila do bezpečia defenzíva City. Liverpool však ešte môže operovať na polovici svojho dnešného súpera.
18 Jesus sa snažil rozvinúť útočnú akciu domácich, ale bol nachytaný v ofsajde.
17 Po dlhšej dobe sme sledovali hostí a ich pobyt na útočnej polovici. Ale ani oni si žiadnu zaujímavú šancu nevypracovali, ale ešte pri lopte zostávajú.
16 Dlhá rozohrávka brankára Alissona z hranice pokutového územia putovala len k jeho kolegovi Edersnovi a ten už posiela loptu na svojich spoluhráčov.
15 Domáci Foden to teraz prehnal s aktivitou a previnil sa útočným faulom, takže City sa sťahuje späť z útočnej polovice.
14 Nepresná prihrávka domácich putovala za postranú čiaru, Liverpool získava autové vhadzovanie na svojej polovici ihriska.
13 City je po zisku lopty oveľa aktívnejší a snaží sa tlačiť pred pokutové územie. Stále sme však výraznejšiu šancu na jednej či druhej srane nevideli.
12 Momentálne je pri lopte Liverpool, ktorý opäť zvolil postupný prechod na polovicu súpera.
11 Zo strednej vzdialenosti sme sledovali strelecký pokus od De Bruyneho, ale jeho strelu zblokovala obrana súpera do bezpečia.
10 Úvodná desaťminútovka tohto stretnutia je za nami, zatiaľ čakáme na prvý zaujímavejší moment. Je to aj z oboch strán dosť opatrné.
9 Mané sa pokúsil vyslať dlhý pas až za obranu domácich, ale tento účel nebol najlepší a lopta putuje za postranú čiaru. Aut pre domáce City.
8 Žiadna zaujímavá situácia po kombinácii domácich nenasledovala a tak je pti lopte Liverpool. Ten sa teraz nikam neponáhľa a prevažne kombinuje v blízkosti svojej brány.
7 Ale už sledujeme ďalšiu kombináciu City na útočnej polovici. Súper však ihneď vysoko napáda túto rozohrávku a tak domáci nemajú veľa priestoru na kombináciu.
6 Ofsajd hosťujúceho celku a tak sa k lopte dostali domáci. Následne sa však len útočným faulom prezentoval Foden.
5 Liverpool zakrátko išiel do ďalšej útočnej akcie, ale loptu stratil a tak sledujeme kombináciu domácich futbalistov, ktorí sa dnes na majstra budú chcieť určite vytiahúť.
4 Na hranicu pokutového územia si zbehol Firmino, ale jeho slabšiu strelu a navyše do stredu brány pohodlne kryje brankár Ederson, ktorý už rozohráva loptu na svojich spoluhráčov.
3 Na útočnú polovicu sa teraz snažia preniknúť hostia, ale zvolili cestu postupných a krátkych prihrávok. Domáci sa však snažia o vysoké napádanie.
2 dôležité Domáci zachytili rozohrávku súpera a Jesus sa dostal s loptou do úniku na brankára Alissona! Toho sa mu podarilo aj prekonať, ale tento gól pre ofsajd platiť nebude!
1 Prvý polčas na Etihad Stadium je už v plnom prúde, výkop mali hostia, ktorí odohrajú toto stretnutie v červených dresoch, domáci v modrých.
1 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne, prajem príjemný športový zážitok!
Prajem príjemný športový večer všetkým fanúšikom futbalu! Dnešné 32. kolo anglickej Premier League pokračuje ešte jedným stretnutím, keď na Etihad Stadium pricestuje už istý majster tejto súťaže Liverpool FC! Zároveň to bude súboj prvého s druhým, domáce City je zatiaľ neohrozene na druhej priečke. Uvidíme, ako toto stretnutie napokon dopadne, snáď uvidíme veľa zaujímavého. Zatiaľ si prezrite zostavy oboch celkov, tesne pred úvodným výkopom sa znova prihlásime.
Úvodné zostavy:

Manchester City: Ederson – Walker, García, Laporte, B. Mendy – Rodri, Gündoğan – Foden, De Bruyne (C), Sterling – Jesus

Náhradníci: Bravo – Stones, Zinčenko, Cancelo, Otamendi, B. Silva, D. Silva, Doyle, Mahrez

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Joe Gomez, V. van Dijk, Robertson – J. Henderson (C), Fabinho, Wijnaldum – M. Salah, Firmino, Mané

Náhradníci: Adrián – N. Williams, Milner, Keïta, Oxlade-Chamberlain, Jones, Elliott, Minamino, Origi

Rozhodca: Taylor – Beswick, Nunn
Vítam všetkých fanúšikom futbalu pri online prenose z 32. kola anglickej Premier League. Od 21:15 je na programe stretnutie medzi Manchester City – Liverpool FC.

Anglická Premier League ponúkne ešte z tohtoročnej edície sedem kôl, o titule je však už v predstihu rozhodnuté. Na všetky otázky však ešte nie je zodpovedané, toto kolo prinesie súboj na Etihad Stadium, kde domáci celok privíta už istého majstra tejto súťaže.

Manchester City:
Domáci futbalisti majú momentálne na svojom konte 63 bodov a sú tak na druhom mieste v tabuľke. Ako už bolo spomenuté, na prvé miesto môžu zabudnúť, ale pozíciu vicemajstra by si ustrážiť mali. V poslednom kole City podľahlo Chelsea a práve táto prehra im už zobrala nádej na titul.

Liverpool FC:
Hosťujúci futbalisti sú už teda jasným majstrom súťaže, doposiaľ prehrali len jedno stretnutie, takže titul je v správnych rukách. Naposledny sa Liverpoolu podarilo poraziť na svojom ihrisku Crystal Palace vysoko 4:0, uvidíme, aké výkopny bude podávať do konca súťaže.

Aj keď je už o tom podstatnom rozhodnuté, určite nás čaká zaujímavé stretnutie prvého s druhým. Verme, že sa budiť nebudeme, sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:15.