Magdaléna Rybáriková ukončila kariéru, jej vrcholom bolo semifinále na Wimbledone

29. 10. 2020 |
 

Magdaléna Rybáriková, tenis, Wimbledon, WTA, Slovensko. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková ukončila kariéru. Ešte nedávno mala v pláne štartovať vo finále Fed Cupu v Budapešti, no pre pretrvávajúcu pandémiu koronavírusu sa situácia zmenila. Rybáriková za 15 rokov kariéry dosiahla najväčší úspech 2017 na Wimbledone, kde sa dostala do semifinále.

Na snímke slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková. FOTO TASR

Magdaléna Rybáriková, tenis, Wimbledon, WTA, Slovensko. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková ukončila vo veku 32 rokov aktívnu kariéru. Wimbledonská semifinalistka z roku 2017 o tom informovala prostredníctvom svojho oficiálneho účtu na Instagrame.

"Ako niektorí z vás možno vedia, už viac ako rok som nehrala súťažný zápas. Dúfala som, že budem hrať finále Fed Cupu v Budapešti ako posledný turnaj mojej kariéry, bohužiaľ celá situácia okolo covid-19 tieto plány zmenila. Po dôkladnej analýze rôznych scenárov som sa rozhodla ukončiť svoju profesionálnu tenisovú kariéru," napísala Rybáriková.

Magdaléna Rybáriková spomína na Wimbledon 2017

Okrem semifinále Wimbledonu si na okruhu WTA pripísala štyri turnajové vítazstvá - v roku 2009 v Birmighame, 2011 v Memphise a v rokoch 2012 a 2013 vo Washingtone. Vo finále bola spolu osemkrát.

"Po takmer 15 rokoch mnohých vzostupov a pádov som neuveriteľne vďačná za všetko, čo mi tento úžasný šport dal. Okrem toho, že som stretla veľa milých a zaujímavých ľudí po celom svete, zažila som úžasné emócie, počnúc víťazstvom v mojom prvom turnaji ako malé dievčatko až po semifinále Wimbledonu v roku 2017.

Aj keď očividne nastali ťažké chvíle s mnohými zraneniami, nechcela by som premeškať ani jednu sekundu tejto úžasnej cesty. Chcem poďakovať svojej rodine za to, že ma vždy podporovala, všetkým mojim trénerom, ktorí sa na kurte snažili zo mňa dostať to najlepšie, hlavne Kristiánovi Cupákovi, ktorý stál počas skoro celej mojej kariéry po mojom boku," uviedla Rybáriková.

V rebríčku WTA bola najvyššie 17.

V rebríčku WTA bola najvyššie v marci 2018 na 17. priečke, vo štvorhre vyhrala jeden turnaj a jej maximom bola 50. pozícia z roku 2011. Na Instagrame sa poďakovala aj Slovenskému tenisovému zväzu za pomoc na začiatku kariéry.

"V neposlednom rade sa chcem poďakovať všetkým fanúšikom za to, že ma podporili v dobrých a nie tak dobrých časoch, povzbudzovali ma počas zápasov na rôznych mediálnych kanáloch. Odchádzam so širokým úsmevom na tvári a veľmi sa teším na to, čo bude obsahovať ďalšia kapitola môjho života.

Bavte sa, buďte zdraví a zostaňte zdraví," odkázala Rybáriková, ktorú v uplynulom období trápili zdravotné problémy. Aktuálne jej v singlovom rebríčku WTA patrí 199. priečka. Na prize money zarobila podľa oficiálnej stránky ženského okruhu v kariére spolu 5,25 milióna amerických dolárov.