Lucas Demitra zdedil talent po otcovi, za AS Trenčín prvýkrát skóroval: Chcem napredovať (VIDEO)

27. 1. 2021 |
 

Lucas Demitra patril už vo svojich futbalových začiatkoch k najväčším talentom AS Trenčín. V príprave proti MFK Skalica to len potvrdil.

Lucas Demitra nastúpil na prvý zápas za mužov AS Trenčín. FOTO: astn.

Ešte len 17-ročný útočník totiž otváral v 53. minúte skóre stretnutia, keď po centri trafil odkrytú bránku hostí. Hoci lopta smerovala do stredu šestnástky, jeho spoluhráč Ikobu loptu nestihol usmerniť.

„Keď som videl, že to nestíha, tak som to zavrel. Bol som hrozne šťastný, že to skončilo gólom. Lebo aj v prvom polčase som mal podobnú šancu, ale z tej sa mi nepodarilo skórovať, tak som to chcel zopakovať,“ povedal pre klubový web Demitra, pre ktorého to bol premiérový gól medzi mužmi.

V áčku AS Trenčín dokonca nastúpil prvýkrát v kariére a hneď sa presadil aj strelecky. „Bol som veľmi šťastný, keď som sa dozvedel, že budem hrať zápas. Išiel som doňho s tým, že chcem dať gól alebo asistenciu a vyšlo to. Tak som bol veľmi šťastný,“ priznal syn tragicky zosnulého Pavla Demitru.

Mária Demitrová sa bála mediálizácie

Už v 13-ich rokoch preukazoval, že z neho môže byť výborný futbalista. Práve v tom období produkovala RTVS minisériu o slovenských športových talentoch. Objavila sa možnosť nakrúcať o Lucasovi Demitrovi, lenže jeho matka Mária, stále prežívala ťažké obdobie po smrti svojho manžela.

„Rozhodovanie, či povolím nakrúcanie dokumentu o Lucasovi Môj športový sen, bolo náročné. Od mediálneho sveta by som ho najradšej odstrihla. Medializácie okolo našej rodiny bolo po minulé roky, bohužiaľ, po tej tragédii dosť,“ vravela pred šiestimi rokmi Mária Demitrová pre portál Ženyvmeste.sk 

Bolo to v roku 2015, kedy od smrti Pavla Demitru uplynuly štyri roky a trach bolo cítiť, že zlé obdobie rodina prekonala. „Konečne sme tento rok mali pokojný a v Trenčíne si už žijeme ako normálna rodina. Stretla som sa však s pánom Róbertom Rybníčkom, manažérom klubu, kde syn hrá už od druhej triedy. Pochopila som, že Lucasa nemôžem úplne izolovať.“

„Veď ak bude potrebovať v 15-tich rokoch niečo povedať na mikrofón, ani nebude vedieť ako,“ vysvetľovala vtedy Demitrová. Ona sama nechcela, ale rozhodol Lucas. „Nakoniec bolo pre mňa dôležité to, že Lucas povedal: 'Mami, veď však v pohode.' Keby povedal nie, tak to, samozrejme, rešpektujem.“

Lucas Demtria presne ako jeho otec Pavol Demitra

Hoci to Lucas vtedy prijal, nosiť meno slávneho otca zrejme nebude preňho jednoduché. Verejnosť môže tvrdiť, že pokiaľ by sa nevolal Demitra, médiá si ho ani nevšimnú. A celý život ho budú porovnávať s otcom.

Lenže Lucas Demitra napokon mediálne vystúpil ako 17-ročný a pri mikrofóne nestál preto, že na chrbte nosí meno slávneho otca. Za AS Trenčín nastúpil prvýkrát medzi mužmi v základe a dokonca strelil otvárací gól posledného domáceho prípravného stretnutia.

Po otcovi tak nezdedil len meno, ale aj veľký talent a odhodlanie bojovať. „Chcel by som sa v prvom tíme udržať a čo najviac napredovať,“ uzavrel 17-ročný syn zosnulej hokejovej legendy Slovenska Pavla Demitru.