Livio Magoni má strach, že Petra Vlhová sa bude zhoršovať: Ak odídem, tak práve pre toto

24. 3. 2021 |
 

Petra Vlhová už pár dní oslavuje veľký krištáľový glóbus. Počas nedávnej tlačovky však prezradila, že veľakrát počas nej plakala. Následne priznala, že vtedy jej najviac pomohol Livo Magoni.

Livio Magoni vie, že záver sezóny bude náročný. FOTO: TASR.

Taliansky lyžiarsky expert bol neraz na svoju zverenkyňu tvrdý, no v zákulisí to zrejme vyzeralo inak. „Sezóna bola naozaj dlhá, začiatok bol úžasný, no športovec nikdy nemôže byť stále na vrchole. Prídu aj pády, mám okolo seba skvelý tím, najmä tréner Livio Magoni má skúsenosti, aké je bojovať o celkové víťazstvo.“

„Keď som prežívala ťažké dni, povedal mi, že aj keď nebudem jazdiť dobre, mám bojovať do konca a zbierať čo i len po bode, nevynechávať žiadne súťaže. Veľakrát som plakala, že to nedokážem. Som však bojovník, bojovala som do konca a tu je výsledok. Držali sme celý tím pokope,“ zdôraznila Slovenka.

Livio Magoni: Petra Vlová sa môže už len zhoršiť

Livio Magoni má zmluvu ešte na rok, čo však bude potom, nevie ani 57-ročný Talian. Ten nedávno priznal, že sa pohráva s myšlienkou ukončenia spolupráce s tímom Petry Vlhovej. Na otázku corriere.it, či je bližšie k odchodu alebo zotrvaniu pri našej lyžiarke odpovedal nejasne.

„Neviem, som trocha zmätený. Asi by bolo načase odísť, pretože sme dosiahli veľký míľnik. Keď však vidím ľudí a deti ako ma žiadajú o autogram, tak mám pocit, že by som ich tým zradil. V tíme budú zmeny, ale moja pozícia je v poriadku. Onedlho sa rozhodnem,“ povedal Livio Maogni, ktorý prezradil, že o odchode naozaj uvažuje.

Dôvodom je, že v Petre Vlhovej nevidí toľko potenciálu, ako mala jeho predošlá zverenkyňa Tina Mazeová, s ktorou pred ôsmimi rokmi oslavoval rovnaký triumf. Rodák zo Selvina dokonca priamo povedal, že Petra Vlhová sa už zlepšovať nebude.

„Lebo to nemá v DNA. Skôr sa môže stať, že sa bude zhoršovať. Pokiaľ by som nepokračoval, tak by to bolo pre toto. Mazeová bola zviera, čo je aj Vlhová. Lenže kým prvá pochopila, čo je nutné stať sa osobnosťou, tá druhá nie,“ pokračoval otvorene Livio Magoni.

Ten dokonca naznačil, že mnoho vecí brzdilo okolie a jej rodina. Podľa jeho slov sa objavili nedorozumenia, ktoré sám nevedel pochopiť.

Petra Vlhová je ako srna

„Bez urážky, to pravé slovo, ktoré to vystihuje je ignorancia a s tým ťažko niečo urobíte. Sama Petra v týchto veciach často len sklopí hlavu a povie, že tak to jednoducho funguje. Problém nie je v nej, ale v jej okolí.

Pokiaľ sa dávate dokopy s Petrou, tak pracujete pre celú jej rodinu zároveň,“ pokračoval Livio Magoni, ktorý však počas celej sezóny i na jej konci veril, že Petra Vlhová prinesie na Slovensko veľký krištáľový glóbus.

Dokonca aj vtedy, pokiaľ by Lara Gutová-Behramiová štartovala v zjazde či super-g, ktoré sa vo finále SP pre počasie nešli.

„Petra je veľmi silná, no má jediný problém: Keď nejdú veci podľa predstáv, upadne a vtedy musíte zasiahnuť, inak to zabalí. Je ako srna, pokiaľ sa k nej priblížite a urobíte niečo zle, ihneď zuteká,“ vravel Livio Magoni, ktorý si nevie predstaviť, že by sa v prípade ukončenia spolupráce so slovenskou lyžiarkou, mohol vrátiť do talianskeho tímu.

"To je uzavretá kapitola. Neakceptuje ma súčasná federácia, ale ani celkové prostredie či kolegovia z mužského lyžovania."

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo