Lionel Messi je frustrovaný. Na jeho koniec v FC Barcelona však nikto nie je pripravený, ozýva sa zo Španielska

10. 4. 2021 |
 

Lionel Messi sa po prvej červenej karte v drese FC Barcelona dostal opäť do kolotoča prestupových špekulácií. Najnovšie sa opäť spomína jeho odchod do PSG.

Lionel Messi v drese FC Barcelona. FOTO TASR/AP.

Lionel Messi, FC Barcelona, koniec, PSG, prestup, La Liga, futbal, Španielsky Superpohár, červená karta. Zmena pôsobiska Lionela Messiho z FC Barcelona sa spomína prakticky celú aktuálnu sezónu.

Sám sa totiž minulé leto snažil prestúpiť do iného klubu. Dôvodom bola aj situácia v klube a správanie sa bývalého prezidenta „Blaugranas“ Josepa Bartomeua.

Lionel Messi priznal problémy s bývalým prezidentom FC Barcelona

„Viac ako šesť mesiacov som mu hovoril, že chcem odísť. On stále vravel, že to nie je možné. V lete som mu teda ukázal, že to myslím vážne,“ vravel v decembrovom rozhovore pre La Sexta Lionel Messi.

„Klubu som za všetko veľmi vďačný, milujem ho. Cítim však, že som mu dal všetko. Mal pocit, že môj cyklus sa tu skončil, že potrebujem zmenu. Mentálne som si potreboval oddýchnuť. Cítil som, že je čas na zmenu“ pokračoval 33-ročný Argentínčan.

„Chcel som to urobiť podľa pravidiel, no prezident nie. Do médií vypúšťal informácie, aby zo mňa urobil toho zlého,“ priznáva Messi.

Josep Bartomeu napokon koncom októbra minulého roka z postu prezidenta. FC Barcelona je však dodnes bez prezidenta a voľby sa pre pandémiu odložili bez uvedenia náhradného dátumu.

Aj to mohol byť dôvod jeho frustrácie v nedeľňajšom finále Španielskeho Superpohára. Sám totiž priznal, že svoje pocity skôr v sebe skrýva. „Nedelím sa o ne s ostatnými. Nechávam si všetko pre seba, viem ale, že by mi opak pomohol,“ priznal v rovnakom rozhovore Lionel Messi.

Červená karta a Messiho skrat tak mohol byť vyústením problémov, do ktorých sa FC Barcelona v súčasnosti dostala. Po viac desaťročnej dominancii v Španielsku či Lige majstrov je tak odchod Lionela Messiho z FC Barcelona stále viac a viac reálny.

Športový riaditeľ PSG: Lionel Messi je na našom liste

Zmluva mu končí 30. júna a od 1. januára môže jednať o prestupe do iného klubu mimo Španielska. Pár dní po prehre Barcelony a vylúčení Messiho sa dokonca ozval z Francúzska športový riaditeľ PSG.

„Veľkí hráči ako Messi budú stále na našom liste. Je jasné, že teraz nie je čas o tom snívať alebo hovoriť. Spolu s ďalšími veľkými klubmi však situáciu sledujeme,“ povedal pre France Football Leonardo.

Na Messiho koniec v FC Barcelona však podľa reportéra Richarda Torquemanda nie je nikto v klube pripravený.

„Messi musí pochopiť, že futbal sa mení na fyzickejší a jeho úloha už nebude taká ako kedysi,“ povedal reportér, ktorý komentuje v rádiu zápas FC Barcelona od roku 2000.

„Potrebuje však niekoho, kto mu to vysvetlí, lebo doteraz v poslednom období nemal dôveru k trénerom i hráčom. Nedostáva loptu tak ako kedysi. Aj preto začína premýšľať o iných možnostiach,“ dodal na záver pre sport.se Torquemanda.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo