Lionel Messi chce odísť z FC Barcelona, nebol ani na tréningu

26. 8. 2020 |
 

Lionel Messi chce odísť z FC Barcelona, nebol ani na tréningu. Argentínsky futbalový reprezentant Lionel Messi chce odísť z FC Barcelona. 

Futbalista FC Barcelony Lionel Messi chcel odísť z FC Barcelona. V utorok 25. augusta 2020 to potvrdilo vedenie španielskeho klubu pre agentúru AP. Foto - TASR/AP

Lionel Messi chce odísť z FC Barcelona, nebol ani na tréningu. Argentínsky futbalový reprezentant Lionel Messi chce odísť z FC Barcelona. 

V utorok to potvrdilo vedenie španielskeho klubu pre agentúru AP. Messi už niekoľko dní po zahanbujúcej prehre Barcelony s Bayernom Mníchov 2:8 vo štvrťfinále Ligy majstrov naznačil, že chce opustiť Camp Nou a vedeniu klubu už poslal žiadosť o uvoľnenie spod zmluvy.

Lionel Messi netrénuje s hráčmi FC Barcelona

V Katalánsku pôsobí od mládežníckych kategórii, do akadémie La Masia prišiel v roku 2001. Postupne sa vypracoval nielen na jedného z najlepších hráčov klubu, ale aj histórie futbalu.

Doposiaľ odohral vo všetkých súťažiach 731 zápasov a strelil 634 gólov. Je najlepší kanonier v histórii Barcelony, s ktorou získal desať ligových titulov, šesť národných pohárov a štyrikrát triumfoval v LM, naposledy pred piatimi rokmi.

Argentínsky futbalista Lionel Messi neinformoval vedenie FC Barcelona, že v stredu vynechá tréning s tímom. Vyhlásil to novovymenovaný športový riaditeľ katalánskeho klubu Ramon Planes a cituje ho AFP, ktorá zverejnila pôvodnú informáciu.

"Messi nás neinformoval, že sa nepredstaví na tréningu. No naše rozhovory zostanú medzi dvoma stranami a z rešpektu k nemu nebudeme komunikovať ich priebeh," uviedol Planes.

Messi v utorok oznámil vedeniu FC Barcelona, že po 20 rokoch chce odísť. Klub však naďalej verí, že zostane. Argentínčan má ešte rok platnú zmluvu.

Lionel Messi chce odísť z FC Barcelona

"Všetku našu snahu teraz vkladáme do vzájomného dialógu. Dnes naše rady posilnil portugalský útočník Joao Trincao a dúfame, že bude môcť excelovať po boku Messiho. Barcelona už vo svojej histórii absolvovala mnohokrát prestavbu a vždy sa vrátila silnejšia. Našou ideou je urobiť to znovu a okolo najlepšieho hráča na svete," vyhlásil podľa AFP Planes, ktorý nedávno nahradil Erica Abidala.

Messi má v zmluve hráčsku klauzulu, ktorá mu mala umožniť zmeniť dres rok pred koncom kontraktu. Lenže pandémia koronavírusu nečakane predĺžila sezónu a je otázne, či ešte platí. Barcelona tvrdí, že Messi si mal klauzulu uplatniť do 10. júna. Planes však naznačuje, že klauzula o prípadnom zotrvaní Messiho v tíme nerozhodne.

"Nepremýšľame o žiadnej klauzule. Tá nebude argumentom v dialógu Messi - Barcelona, to si nezaslúži. Messiho zväzok s Barcelonou priniesol obom mnoho. Pracujeme na tom, aby sme ho presvedčili a našli najlepšie riešenie pre neho i Barcelonu."

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo