Liga národov 2023 ženy: Slovenské futbalistky vysoko porazili Chorvátsko

26. 9. 2023 |
 

Slovenské futbalové reprezentantky dnes nastúpili v 2. kole Ligy národov proti Chorvátkam a zvíťazili.

Slovenské futbalistky zvíťazili nad Chorvátskom.  Foto - facebook SFZ 

Slovenské futbalové reprezentantky dnes (26.9.2023) nastúpili v 2. kole Ligy národov proti Chorvátkam a zvíťazili vysoko 4:0. V 2. skupine Ligy B sa predstavili prvýkrát doma.  

Naše futbalistky naposledy zvíťazili začiatkom septembra minulého roka, keď porazili v kvalifikácii na majstrovstvá sveta Gruzínsko na ich pôde hladko 4:0. Odvtedy ťahajú sériu deviatich zápasov bez výhry (z toho až 8 prehier) a vstreleného gólu, s celkovým skóre 0:24! Tá jedna remíza bola v priateľskom stretnutí proti Srbsku. 

Liga národov 2023, ženy: Slovensko - Chorvátsko

Nevyšiel im ani vstup do novovytvorenej ženskej futbalovej Ligy národov. Slovenky sa vrátili z Fínska s prehrou 4:0. 

Asistent trénera Michal Švihorík považuje vstup do Ligy národov v Turku za nevydarený. „Mali sme úplne iné očakávania, ako my na lavičke, tak aj dievčatá na ihrisku. Máme za sebou debaty s nimi o zápase v Turku, potvrdili v nich, že to berú ako jasný neúspech. Na súpera, ako je Fínsko, potrebujeme ďaleko viac kvalitnejších výkonov, povedal pre futbalsfz.sk.

Futbalistky nechceli podceniť Chorvátky

Naše futbalistky sa poctivo pripravovali, nechceli Chrovátsko podceniť. "Tento formát Ligy národov ponúka zápasy s približne rovnako silnými súpermi, teda s výnimkou Fínska, ktoré  má vyššiu kvalitu. Herný plán máme, určite vyskladáme kompaktnú jedenástku, nastavíme stratégiu a akékoľvek podcenenie Chorvátska vylučujem. Na druhej strane všetci čakáme reakciu našich dievčat z ihriskaň,“ dodal Švihorík. 

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo