László Bénes

15. 5. 2020 |
 

Bénes má zmluvu s Borussiou Mönchengladbach od roku 2016. Klub s ním však chce zmluvu, ktorá mala platiť do roku 2021, predĺžiť do roku 2024.

 László Bénes.  Foto - TASR

 

Tak ako Milan Škriniar, aj László Bénes prestúpil do veľkého futbalu z MŠK Žilina. Od mladého slovenského reprezentanta si veľa sľubujú v nemeckom Mönchengladbachu, kam prestúpil v roku 2016. Cena za transfer zo Žiliny sa pohybovala okolo sumy 5 miliónov eur. 

Talent Lászlo Bénes

Od príchodu do Borussia Mönchengladbach Bénes neostal svojmu talentu nič dlžný. Premiéri v základnej zostave sa dočkal v zápase 27. kole Bundesligy, v ktorom Borusia privítala na svojom štadióne Pekaríkovu Hertu Berlín. O jediný presný zásah stretnutia sa postaral práve slovenský devätnásťročný záložník, ktorý rozhodol o výhre 1-0. Slová chvály na seba nenechali dlho čakať: "Nezvyknem chváliť mladých hráčov po prvých stretnutiach, ale László si to zaslúži. Odohral vynikajúci zápas," vyhlásil kouč Gladbachu Hecking.

🛒 [Kopačky, lopty, chrániče. Všetko na futbal od Sportisimo - kliknite tu:]

Bénes, ktorý má zmluvu s Borussiou Mönchengladbach od roku 2016, bol na pol roka prepožičaný do Holstein Kiel. Klub s ním však chce zmluvu, ktorá mala platiť do roku 2021, predĺžiť do roku 2024. “Po pol roku v Holstein Kiel urobil s nami prielom. Ako klub sa tešíme, že sme si udržali ďalší top-talent,“ uviedol športový riaditeľ Gladbachu Max Eberl. 

Bénes je ďalším úspešným Slovákom v bundeslige

Beneš je mládežníckym reprezentantom Slovenska. So slovenskou "dvadsaťjednotkou" slávil v októbri 2016 postup z kvalifikácie na Majstrovstvá Európy 2017 v Poľsku. Tréner Pavel Hapal ho zaradil v júni 2017 do 23-člennej nominácie na šampionát v Poľsku. 

V A-mužstve slovenskej reprezentácie debutoval pod trénerom Jánom Kozák 10. 6. 2017 na štadióne LFF stadionas vo Vilniuse v kvalifikačnom zápase na MS 2018 proti Litve, keď v 90. minúte vystriedal Ondreja Dudu. Zápas sa skončil víťazstvom Slovenska 2: 1. 

László Bénes je šestnástym slovenským futbalistom, ktorý sa dokázal gólovo presadiť v nemeckej Bundeslige. Pred ním sa to podarilo týmto slovenským hráčom:

Ján Kocian, Marek Penksa, Vratislav Greško, Igor Demo, Miroslav Karhan, Samuel Slovák, Marek Mintál, Róbert Vittek, Szilárd Németh, Erik Jendrišek, Stanislav Šesták, Róbert Mak, Adam Nemec, Karim Guédé, Dušan Švento, Peter Pekarík. Foto - TASR

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo