Lacko Sonego Davis cup Slovensko Taliansko dnes

4. 3. 2022 |

Lukáš Lacko a Lorenzo Sonego sa predstavia v dnešnom 2. zápase Davis cupu Slovensko - Taliansko. Online prenos je naplánovaný na 18:30.

Lukáš Lacko.  Foto - TASR/AP

Slovenský tenista Alex Molčan nezasiahne do bojov v kvalifikačnom stretnutí o postup na finálový turnaj Davisovho pohára proti Taliansku v bratislavskom NTC. Kapitánovi Tiborovi Tóthovi bude chýbať pre pozitívny test na koronavírus. V tíme ho nahradil skúsený Lukáš Lacko.

Molčan je momentálne najlepší slovenský singlista a v piatkovej druhej dvojhre mal nastúpiť proti talianskej dvojke Lorenzovi Sonegovi. V sobotu sa mal v dueli tímových jednotiek stretnúť s Jannikom Sinnerom. Lacko nefiguroval v pôvodnej päťčlennej nominácii, pripravoval sa však so slovenským tímom.

Davis Cup

Slovensko Taliansko - online prenos dnes od 18:30

Horanský 2 7 6
Sonego 0 6 3

4.03.2022 19:46 • Davis Cup •

6:3 dôležité Filip Horanský to napokon dokázal a po víťaznom voleji sa môže tešiť z víťazstva pomerom 7:6 a 6:3.
5:3 dôležité Horanský si počkal v dlhšej výmene na chybu súpera a berie tak Sonegovi servis.
Slovenský reprezentant bude teraz podávať na víťazstvo.
4:3 dôležité Horanský napokon zvláda tento náročný gem a dostáva sa do vedenia 4:3.
3:3 dôležité Lorenzo Sonego trafil skvelý servis von z kurtu a esom vyrovnáva na 3:3.
3:2 dôležité Horanský napokon po ďalšej chybe zo strany Taliana otáča priebeh druhého setu a vedie 3:2.
2:2 dôležité Sonego sa dopustil vo veľmi nevhodnú chvíľu dvojchyby a Horanský je tak späť v hre o druhý set.
1:2 dôležité Filip Horanský vypustil po čiare delový forehand, ktorý dopadol presne na základnú čiaru a znižuje tým na 1:2.
0:2 dôležité Talianska dvojka je v druhom sete zatiaľ omnoho aktívnejšia aj presnejšia a po ďalšom víťaznom smeči tak zaslúžene vedie 2:0.
0:1 dôležité Filip Horanský sa bohužiaľ dopúšťa dvojchyby a hneď v prvom geme tak stráca servis.
7:6 dôležité Filip Horanský predviedol skvelý prechod z obrany do útoku a po tom, čo si vynútil súperovu chybu môže oslavovať zisk prvého setu.
6:6 dôležité Znova to chcel taliansky hráč číslo dva skúsiť s prechodom na sieť, ale Horanský ho dokonale prečítal a obhodil backhandom krížom.
5:6 dôležité Sonego získava taktiež čistú hru po víťaznom voleji.
Vedie tak 6:5 a Horanský je opäť v pozícii, kedy bude podávať na udržanie v sete.
5:5 dôležité Desiaty gem zakončuje Filip Horanský esom a stav je tak vyrovnaný 5:5.
4:5 dôležité Lorenzo Sonego napokon otáča priebeh deviateho gemu a Horanský tak pôjde podávať na udržanie v sete.
4:4 dôležité Horanský bohužiaľ vložil do obiehaného forehandu príliš mnoho sily a Sonego si tak berie stratený servis späť.
4:3 dôležité Teraz už Sonegovi servis nepomohol a Horanský sa vo výmene dočkal chyby.
Slovák tak vedie 4:3 a pôjde podávať.
3:3 dôležité Slovenský tenista predviedol sériu dobrých výmen, vďaka čomu vyrovnáva na 3:3.
2:3 dôležité Filip Horanský vyhadzuje obiehaný forehand do outu a Sonego sa tak dostáva do vedenia 3:2.
2:2 dôležité Sonego však return nedostal do kurtu a stav je vyrovnaný, 2:2.
1:2 dôležité Lorenzo Sonego si prišiel po víťazný smeč k sieti a aj on tak získava servis čistou hrou.
1:1 dôležité Filip Horanský predviedol fantastický obiehaný forehand, na ktorý Sonego nemal nárok.
Slovenský tenista tak tiež drží servis a je vyrovnané 1:1.
0:1 dôležité Lorenzo Sonego získava prvý gem na svoje konto po fantastickom skrátení.