Predpokladaná zostava Slovenska, nastúpime takto proti Rusku?

30. 3. 2021 |
 

Slovenská futbalová reprezentácia dnes nastúpi na druhý zápas kvalifikácie MS 2022. Pozrite sa, ako by mohli naši hráči nastúpiť proti Rusku.

Slovensko pred zápasom kvalifikácie MS 2022. FOTO: TASR/AP.

Slovensko dnes nastúpi proti Rusku vo veľmi nepríjemnej situácii. Z prvých dvoch súbojov má naša reprezentácia na konte len dva body za remízy s Cyprusom a Maltou. Rusko je však iná káva, no napriek tomu naši veria vo víťazstvo. Dôležité bude, aby mal aj náš tréner šťastnú ruku pri výbere základnej zostavy.

Sledujte ONLINE prenos zo zápasu Slovensko Rusko od 20:45 hod. LIVE - kliknite

Do bránky nemôžeme po včerajšku s určitosťou rátať s Martinom Dúbravkom, ktorému sa nezlepšuje zdravotný stav. Medzi tri žrde by tak mohol dnes dostať šancu brankár ŠK Slovan Bratislava Dominik Greif. 

Obrana bude už tradične stáť na defenzívnom pilieri v podobe Milana Škriniara. Po jeho boku mu bude sekundovať Martin Valjent s RCD Mallorca a na kraji obrany už môžeme počítať s Tomášom Hubočanom.

Na tejto pozícii sa však celkom dobre ukázal v prvej časti zápasu s Maltou Kocselník. K dispozícii bude aj Peter Pekarík, ktorý sa postaví na pravú stranu našej defenzívy.

Slovensko Rusko predpokladaná zostava

Stred stopérkej línie by mal patriť Jakubovi Hromadovi, ktorý pravidelne nastupuje na tejto pozícii v SK Slavia Praha. O niečo vyššie by mal nastúpiť Patrik Hrošovský a na opačnej strane bude musieť vydržať Ondrej Duda.

Krídla by mali opäť patriť dvojici Juraj Kucka - Róbert Mak. Práve Mak by mohol byť dobrou alternatívou, nakoľko v Rusku určité obdobie v drese Zenitu Petrohrad a dobre pozná tamojší futbal.

Do útoku by mohol Štefan Tarkovič postaviť Dávida Strelca, ktorý si pri svojom debute na najvyššej reprezentačnej úrovni pripísal hneď presný zásah. Verme teda, že dnes Slovensko v kvalifikácii na MS 2022 prekvapí a podarí sa mu získať prvé tri body. 

Proti silnému Rusku to bude však oveľa náročnejšie ako v zápasoch proti predošlým dvom súperom. Výkop zápasu je naplánovaný od 20:45 hod. v trnavskej City Arene.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo