Slovensko si po prehre s Českom skomplikovalo situáciu v kvalifikácii na MS 2022

19. 11. 2020 |
 

Slovensko, Kvalifikácia MS 2022, žreb, Česko. Slovensko sa po prehre s Českom dostalo do C divízie Ligy národov. Okrem nepríjemného pocitu však náš futbal utrpel aj smerom ku kvalifikácii na MS 2022 v Katare.

Logo šampionátu v Katare. FOTO TASR/AP.

Kým posledné výhry nad Severným Írskom (2:1pp) a Škótskom (1:0) nás posunuli pred decembrovým žrebom kvalifikácie na šampionát v Katare do druhého výkonnostného koša, prehra s Českom a následné vypadnutie do nižšej divízie Ligy národov nám ju môže v jej závere poriadne skomplikovať.

Európska časť kvalifikácie je totiž rozdelená do desiatich skupín, z ktorých priamo na šampionát postúpia víťazi. Európa má však na MS garantovaných až 13 miesteniek, čo znamená, že o zvyšné tri miesta zabojujú tímy z druhých miest v baráži a doplnia ich aj dve mužstvá z Ligy národov.

Dvanásť tímov bude rozdelených do troch štvorčlenných pavúkov, z ktorých víťazi postúpia na MS. Podobne ako to bolo pri baráži o EURO 2020, kde sme boli spolu s Írmi, Bosnou a Hercegovinou a Severnými Írmi.

Kvalifikácia MS 2022: Slovensko si komplikuje situáciu

V prípade, že Slovensko skončí v kvalifikácii na treťom mieste, stratí tak šancu o nasadenie do baráže. Do nej totiž postupujú len dvaja víťazi skupín Ligy národov.

Hoci sa najskôr do úvahy berú tabuľky skupín A divízie, pri predpoklade priameho postupu Španielska, Francúzska, Talianska a Belgicka by tak v hre boli skupiny B divízie. A z tej sme včera vypadli.

Naopak, víťazom našej skupiny sa stalo Česko, ktoré by v prípade nepriaznivého vývoja kvalifikácie na MS 2022 v Katare mohlo o túto miestenku zabojovať.

Do baráže z tretieho miesta by sa však dostali len v prípade, pokiaľ by Španielsko, Francúzsko, Taliansko, Wales a Rakúsko skončili v kvalifikácii do druhého miesta.

Slováci tak budú musieť v kvalifikácii na MS poriadne zabrať a skončiť do druhého miesta určite nebude jednoduché. Ostáva len čakať, aké tímy nám 7. decembra prisúdi žreb.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo