Kuznecov si nemeral dĺžku Chárovej hokejky, riešili spolu niečo úplne iné (VIDEO)

16. 1. 2021 |
 

Zdeno Chára, hokejka, dĺžka, Jevgenij Kuznecov, tréning, Washington Capitals, NHL. Zdeno Chára sa po príchode do Washingtonu stal ihneď stredobodom pozornosti médií. Okrem nich sa na 206 cm vysokého obrancu tešili aj jeho noví spoluhráči.

Zdeno Chára vysvetľuje spoluhráčovi tehnické prednosti svojej hokejky. FOTO youtube.com, Washington Capitals.

Zdeno Chára, hokejka, dĺžka, Jevgenij Kuznecov, tréning, Washington Capitals, NHL. Zoznamovanie sa s novým prostredím mu išlo veľmi dobre.

Zámorská súťaž chcela však fanúšikom priblížiť, ako sa Zdeno Chára zžíva s novým prostredím a na jednom z posledných tréningov pred začiatkom sezóny nášmu obrancovi pripevnili pod dres mikrofón.

Bolo tak počuť, ako sa rozpráva s novými spoluhráčmi i trénerom. Počas prvého rozkorčuľovania sa dal však do debaty s ruskú centorm Jevgenijom Kuznecovom.

Zámorský web rmnb.com uviedol, že ruský center sa udivoval na dĺžke Chárovej hokejky, čo následne prebrali aj viaceré slovenské médiá. Lenže, kto rozumie dobre anlgicky, tak vie, že Zdeno Chára spoluhráčovi ukazoval, svoj startup, ktorý vyvinul v spolupráci s firmou Rezztek.

Zdeno Chára ukazoval spoluhráčovi svoju špeciálnu hokejku

Spoločnosť vyvinnula toitž technológiu náhrady pásky na čepeľ hokejky. Ide o istú formu pásky a presne to vysvetľoval Zdeno Chára svojmu novému spolhráčovi počas tréningu.

„Môžem ti vyrobiť takú na mieru. Posielame to dodávateľskou službou," hovoril Chára a potom Kuznecovovi vysvetľoval prednosti tejto technológie. „Keď posielaš prihrávku vzduchom alebo keď vystrelíš, tak sa puk začne točiť okolo svojej osy a jemne vo vzduchu vlniť, vďaka čomu letí rýchlejšie,“ pokračoval 43-ročný obranca.

„Dokážeš s tým kontrolovať puk lepšie, dobre to funguje aj na buly. Stopercentne,“ dodal Chára.

Jevgenij Kuznecov skúšal Chárovu hokejku

Jevgenij Kuznecov si následne hokejku vyskúšal sám. Hoci bolo očividné, že je naozaj dlhšia ako on sám, na jednom zo záberov je vidieť, ako si detailne obzerá spomínanú čepeľ.

Zdeno Chára tak nedal Kuznecovovi hokejku na to, aby si porovnal jej veľkosť, no kvalitu spomínanej nálepky na čepeli.

Slovenský obranca s firmou už dokonca dosiahol aj viacero medzinárodných ocenení. Pred dvoma rokmi totiž uspela na prestížnom bostonskom akcelerátore Mass Challenge, kde získali spomedzi 1300 startupov z celého sveta Gold Award.

Po víťazstve spoločnosti Rezztek na Startup Awarads a US Connections programe tak išlo už o tretí medzinárodný úspech.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo