HC Košice HK Dukla Michalovce Hokej Dnes 6 zápas ONLINE

2. 4. 2022 |

Rozhodnú dnes Košice štvrťfinálovú sériu s Michalovcami? Sledujte to s nami ONLINE dnes od 18:30.

V poslednom zápase sa radovali hráči HK Dukla Ingema Michalovce, keď porazili HC Košice v Michalovciach. Foto TASR - Roman Hanc

Porazia dnes Košice Michalovčanov, ktorí vyhrali posledné dve stretnutia v rade? V piatom štvrťfinálovom zápase zvíťazili na domácom ľade nad HC Košice 4:1 a stav série hranej na štyri víťazné zápasy znížili na 2:3.

Šiesty duel je na programe dnes v Košiciach.

HC Košice HK Dukla Michalovce Dnes 6 zápas ONLINE

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce odvrátili počas piateho zápasu aj druhú hrozbu vypadnutia z Kaufland play off Tipos extraligy. V piatom štvrťfinálovom zápase zvíťazili na domácom ľade nad HC Košice 4:1 a stav série hranej na štyri víťazné zápasy znížili na 2:3.

Michalovciam vyšiel piaty zápas

Michalovčanom vyšiel v piatom zápase úvod druhej časti, v ktorom sa najskôr ubránili oslabeniu po vylúčení Regendu, ktorý následne odčinil svoj faul, keď z protiútoku prekonal Košarišťana - 2:1.

Náskok domácich mohol v 26. minúte zvýšiť Ross, ale v presilovke trafil iba konštrukciu bránky. Domáci v početnej výhode vystupňovali tlak, ale gól v nej nedosiahli. V 38. minúte sa dvoch faulov dopustil obranca hostí Saucerman a hoci sa Košičania v závere druhej časti ubránili, na začiatku tretej inkasovali.

Už po ôsmich sekundách záverečnej tretiny sa presadil Buc, ktorý po spolupráci s Regendom potrestal zaváhanie košického obrancu Volgina - 3:1. Domáci sa dostali na koňa, dvojgólový náskok im dodal sebaistotu a v zostávajúcom priebehu tretej časti kontrolovali hru. V 44. minúte ich podržal aj brankár Williams, ktorý zmaril sľubnú šancu Ihnačáka.

V hre Košičanov chýbal moment prekvapenia a nezmenilo sa to ani v 50. minúte počas presilovky. Hra hostí so šiestimi korčuliarmi priniesla štvrtý gól Michaloviec, o ktorý sa do prázdnej bránky postaral Galamboš - 4:1.

HC Košice
2 : 1
(0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
HK Dukla Ingema Michalovce

Góly a asistencie: 51. Pereskokov (Volgin), 75. Chovan (Paršin, Klhůfek) – 25. Regenda (Ross). Rozhodca: Orolin, Goga – D. Konc ml., Synek.
HC Košice: Košarišťan (Jurčák) – Volgin, Šedivý, Snuggerud, Saucerman, Deyl, Romančík, Jacko – Klhůfek, Chovan, Pereskokov – McPherson, Ihnačák, Bartánus – Paršin, Slovák, Mrázik – Rogoň, Havrila, Milý
HK Dukla Ingema Michalovce: Williams (Vošvrda) – Pavlin, Ross, Doherty, Macejko, Mudrák, Bokroš, Mihalik – Suja, Camenaresi, Žitný – Regenda, Galamboš, Faith – Mráz, Buc, Kukuča – Galbavý, Mašlonka, Przygodzki
Košické štvrťfinálové derby je minulosťou. Košičania zlomili michalovský ospor a postúpili do semifinále. Pre líšky zo Zemplína sa tak sezóna končí.

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok večera.
74:49 gól Košice dali gól!
MICHAL CHOVAN ukončil dnešný súboj aj celú štvrťfinálovú sériu. Veľká radosť Košičanov a zároveň veľký smútok Michalovčanov. Je koniec.
74:23 Košičania sú usadení pred Williamsom. Michalovce sú prakticky dve minúty bez vúžnejšieho kontaktu s pukom.
73:15 dôležité Colton Saucerman vyslal počas tohto striedania azda päť striel. Jeho aktivita mu však na vytúžený gól nestačila.
72:38 Puk opustil hraciu plochu. Ďalšie buly v strednom pásme.
72:07 Počas predĺženia je to skutočne najmä o zabezpečenej defenzívnej činnosti. Nečudo, že sa často prerušuje. Tentokrát po michalovskom postavení mimo hry.
71:52 Na opačnej strane zrazená rana Ihnačáka.
71:17 dôležité Cameranesi vykorčuľoval s pukom od matinelu až medzi kruhy. Tam volil strelu švihom. Ak by to bol trafil lepšie, mohol byť koniec.
70:56 Mudrák zacúval, Paršin to chcel využiť na skrytú strelu. S týmto však nemohol mať Williams najmenší problém.
70:05 Plynie 71. minúta psychicky aj fyzicky mimoriadne náročného zápasu. Uvidíme, dokedy budeme v Steel aréne čakať na zlatý gól.
69:16 Saucerman zasa poslal puk cez všetky čiary nedovoleným spôsobom.
69:10 Žitný na modrej čiare mierne spomalil, s čím jeho spoluhráči nepočítali. Znamená to michalovské postavenie mimo hry.
68:37 Macejko je na ľade. Košice presilovú hru nevyužili.
68:33 Výborný Galamboš. Ten nielen nazbieral cenné sekundy, ale aj ohrozil Košarišťana, ktorý bol dlhšie bez práce.
68:02 Klhůfek to chcel vyšperkovať zbytočne, namiesto prihrávky pred poloprázdnu bránku mohol voliť strelu. Našťastie pre líšky tak neurobil.
67:28 Mihalik s Kukučom sa nemali kam ponáhľať, získali niekoľko cenných sekúnd v strednom a následne aj v útočnom pásme.
67:09 Williams diskutuje s hlavným arbitrom, michalovský gólman opäť vykopol bránku zo svojho postavenia. Zrejme je problém s jej ukotvením v ľade.
66:56 Najskôr strieľal Snuggerud, zakročil Williams. Následná rana McPhersona skončila v ochrannej sieti. Pokračujeme v hre piatich proti štyrom.
dôležité Oddychový čas domácich.
66:37 Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Miroslav Macejko – 2 min., krosček).
66:21 dôležité Snuggerudova rana. Williams bol prakticky prekonaný, ale puk napokon priestor troch žrdí minul.
66:02 Oceliari už hrajú skrátenú presilovku.
65:27 Macejko pomasíroval Paršina. Košice sa chcú usadiť v pásme, Mrázik už nervózne čaká, kedy ho pustia na ľad.
64:47 Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Nicholas Ross – 2 min., podrazenie).
64:25 Košice sa opäť oslobodzujú. Cameranesi začína spoza Williamsa.
64:06 Michalovce sa v pásme usadili, ale nestrieľali. Deyl navyše posiela puk ďaleko od Košarišťana.
63:35 dôležité Oddychový čas hostí.
63:35 Vylúčenie v tíme HC Košice (Michal Mrázik – 2 min., napadnutie).
63:18 Klhůfek si zlepšil palebnú pozíciu a poslal to Williamsovi do protipohybu. Výborný zákrok hosťujúceho gólmana.
62:36 A platilo to aj pri zakončení Kukuču.
62:04 Dohertyho nahodenie na bránu by počas riadnej hracej doby možno veľa neznamenalo, teraz však musel byť Košarišťan mimoriadne opatrný.
61:20 Z oboch strán je to mimoriadne opatrné. Mudrák sa do ničoho nepúšťal, Volgin zasa počkal na spoluhráčov za Košarišťanom.
60:06 Prvú útočnú akciu predĺženia predviedli Košice. Williams však vykopol bránku z jej tradičného postavenia.
60:01 časová značka Začalo sa predĺženie.
Šesťdesiat minút na určenie víťaza nestačilo. Nasledovať bude predĺženie. Posledná šanca pre Michalovce udržať sa v sérii.

Predĺženie sa začne približne o 21:23.
60:00 časová značka Tretia tretina sa skončila.
59:15 Po Chovanovej strele sa bude vhadzovať v obrannej tretine hostí.
58:48 Elitná michalovská formácia sa s pukom ďaleko nedostala. Pri mantineli oň prišla a ďalšiu útočnú akciu tak musí zakladať spoza Williamsa.
58:04 Medzičasom začali plynúť posledné dve minúty riadnej hracej doby.
57:57 Regendov nenápadný pokus z pravej strany. Košarišťan bol postavený pri bližšej žrdi a zasiahol bez väčších problémov.
57:15 Mihalik si zabudol hokejku pod korčuľami McPhersona, udialo sa tak už po prerušení. Košice sa dostali do postavenia mimo hry.
56:23 Snuggerudov pokus z uhla trafil len bočnú sieť Williamsovej brány.
55:42 Volgin hľadal krížnou prihrávkou Paršina. Bolo to však príliš silné a príliš nepresné. Zakázané uvoľnenie.
55:19 Nasleduje komerčná prestávka.
55:10 Deyl potreboval rýchlo rozohrať smerom dozadu, poslal to na Košarišťana. Oba celky striedajú počas hry.
54:40 dôležité Obrovská šanca Košíc. McPherson našiel milimetrovou prihrávkou Bartánusa, ten nechal vyniknúť lapačku fantastického Williamsa.
53:20 Po dlhšom čase sa o slovo prihlásil aj michalovský mladík Regenda. Tentokrát len nedôraznou strelou, ale aj napriek tomu musel byť Košarišťan koncentrovaný.
52:20 Pereskokov je pri chuti, tentokrát však bola jeho rana zrazená.
51:42 Pereskokovove rýchle prenesenie hry na Mrázika, ten prinútil Williamsa hru prerušiť. Nasleduje komerčná prestávka.
50:50 dôležité Michalovce sa s týmto výsledkom v žiadnom prípade neuspokoja. Potvrdiť to chcel Kukuča, ten trafil Košarišťana do ruky.
50:17 gól Košice dali gól!
Obrovská radosť v podaní VADIMA PERESKOKOVA, ktorý dostáva oceliarov späť do zápasu. Rana od modrej čiary skončila až vo Williamsovej sieti. Asistencia: Alexej Volgin.
48:51 Skončilo sa to napomenutím. Pokračujeme v hre piatich proti piatim.
48:51 Ďalšia šarvátka, tentokrát priamo v michalovskom bránkovisku. Hosťom sa nepáčilo, že tam Košice dobiedzali po úspešnom zákroku Williamsa. Uvidíme, čo na to arbitri.
48:10 Snuggerud o preteky s pukom. MIchalovčanom sa ho podarilo dostať do stredného a následne aj útočného pásma.
47:12 dôležité Na opačnej strane musel riešiť Košarišťan Galambošovu ranu švihom.
46:49 Buc nemal dostatok síl, preto puk jednoducho vyhodil do stredného pásma a odišiel striedať. Nasledovali ho aj jeho spoluhráči.
45:37 dôležité Košičanom sa podarilo vystupňovať tlak. Všetko ukončil strelou z medzikružia Bartánus. Williams je dnes prvou hviezdou michalovského tímu.
44:30 Paršin povyzvŕtal súperov a prihral Šedivému. Ten na nič nečakal a puk nahadzoval od modrej čiary. Gólman s tým počítal.
43:20 Volginov zrazený pokus bránu netrafil.
42:49 Michalovčania sa zoskúpili pred Williamsom, vhadzovalo sa tam. Aj túto situáciu zvládli lepšie hostia.
42:18 Košarišťan je otrasený, jeden z hostí ho trafil do hlavy. Našťastie to nebude nič vážne.
41:40 Aj v úvode tretej časti je aktívnejší celok ten michalovský. Pálili Pavlin aj Cameranesi. Strela ani jedného legionára však gólové parametre nemala.
40:31 Mudrák je medzičasom na ľade. Pokračujeme v hre piatich proti piatim. Snuggerud zbiera puk za bránkou Košarišťana.
V druhej tretine sme videli jediný presný zásah – presadil sa Regenda, preto Michalovce vedú 1:0.

Tretia tretina sa začne približne o 20:24.
39:07 Počas košickej presilovky začala plynúť posledná minúta druhej tretiny.
38:24 Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Dávid Mudrák – 2 min., nedovolené bránenie).
38:20 Chovan získal puk a na niekoľko sekúnd ho udržal na čepeli.
37:40 Platilo to prakticky počas celej prvej minúty ich presilovej hry. Williams pristavuje puk spoluhráčom v bezpečnej zóne.
37:20 Saucerman nastreľuje za Williamsa. Micholovce sa nevedia dostať do pásma.
36:47 Klhůfek to počas oslabenia vie. Potvrdiť to chcel aj v tejto chvíli, keď v obrane získal puk, zrýchlil s ním a vystrelil. Williams s úspešným zákrokom.
36:40 Vylúčenie v tíme HC Košice (Andrej Košarišťan – 2 min., sekanie).
35:44 Cameranesi nahadzoval puk dopredu, príliš to hosťom nevyšlo. Ako prví pri ňom totiž boli košickí obrancovia. Tých následne zastavilo postavenie mimo hry.
34:55 Paršin hľadal spoluhráča, nenašiel ho. Šedivý musel korčuľovať do stredného pásma.
33:48 Pokus o sťahovačku pomedzi dvoch obrancov v podaní Slováka. Aj sa zdalo, že sa mu podarí, ale napokon to tak nebolo. Williams mohol ostať pokojný.
32:43 Oceliarom sa absolútne nedarí. Pereskokov posúval puk za seba, Paršinov zúfalý pokus o zakončenie bol veľmi nepresný.
31:55 Galambošov prienik po pravej strane musel byť zbrzdený, mal proti sebe dvoch obrancov. Následná prihrávka adresáta nenašla.
30:13 Medzičasom začala plynúť druhá polovica riadnej hracej doby. Puk si pýtal Ross, nedostal ho. Hra sa prelieva zo strany na stranu.
29:40 Štvrtá košická formácia sa do pásma dostala, nič tam však nevymyslela.
28:55 Pálil aj Cameranesi. Jeho krížny pokus ale priestor troch žrdí nezasiahol. Našťastie pre košických oceliarov.
27:30 Galambošova strela spoza kruhov veľa neznamenala. Košarišťan puk sklepol priamo na čepele svojich spoluhráčov.
26:05 dôležité Výborná strela Žitného. Košarišťan po nej musel zasiahnuť svojím ramenom, pričom puk vyrazil do hry. Tam si ho našla košická defenzíva.
25:20 Michalovčania hrajú presilovú hru a hrajú ju pred Košarišťanom. Ten je v plnej permanencii.
24:05 Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Dávid Mudrák – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Peter Galamboš – 2 min., hrubosť).
24:05 Vylúčenie v tíme HC Košice (Ladislav Romančík – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC Košice (Radek Deyl – 2 min., krosček + 2 min., hrubosť).
24:05 Veľmi dlho sa diskutuje. Zrejme sa bude vylučovať na oboch stranách, po góle prišlo k miernej šarvátke za bránkou Košarišťana.
24:05 gól Dukla Michalovce dala gól!
Gól napokon predsa len padol. PAVOL REGENDA si nakorčuľoval do strely spoza bránky a prekonal presúvajúceho sa Košarišťana. Asistencia: Nicholas Ross.
24:05 dôležité Na všetko sa ešte pozrie videorozhodca.
24:05 dôležité Obrovské šance Michaloviec. Tie sa dostali do prečíslenia troch proti dvom. Zakončoval Regenda, trafil žrď Košarišťanovej bránky. Domáci gólman následne s viacerými dobrými zákrokmi.
23:22 dôležité Mrázik naservíroval puk Paršinovi, ktorý si ho ešte pred Williamsom mierne stiahol. Gólman šiel na ľad, napriek tomu v zákroku uspel.
23:04 Aktívny Suja naháňal Snuggeruda, ten sa pred ním musel skryť za Košarišťanom.
22:30 Doherty prerušil dlhú aktivitu domácich pred Williamsom. Puk jednoducho posunul do stredného pásma a umožnil tak spoluhráčom prestriedať.
21:25 McPherson sa dostal do zakončenia z ľavej strany. Pavlin to nevyriešiel, Williams áno. Vhadzovať budeme v pásme hostí.
20:42 Ihnačák je na ľade, pokračujeme v hre piatich proti piatim.
20:15 Hostia ešte dohrávajú svoju presilovú hru, ale Košice hru rýchlo vytlačili k Williamsovi.
Úvodná tretina zápasu medzi Košicami a Michalovcami góly nepriniesla. Uvidíme, čo tá druhá.

Druhá tretina sa začne približne o 19:24.
19:22 dôležité Už to neplatí. Suja dostal puk do jazdy, bol sám pred Košarišťanom. Puk však len zodvihol priamo do jeho náručia.
19:10 Michalovčania sa zatiaľ prakticky ani len nedostali do pásma. Hrá sa pri Williamsovi.
18:42 Vylúčenie v tíme HC Košice (Brian Ihnačák – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
18:16 Plynú posledné dve minúty prvej tretiny.
17:41 dôležité Po Pereskokovom zákroku sa Faith drží za rameno a odchádza do kabíny. To nevyzerá vôbec dobre. Veríme, že sa ešte košický mladík v michalovskom drese do diania na ľade zapojí.
17:15 Chovan skúšal puk zdvihnúť ponad Williamsove ľavé rameno, michalovský gólman ho však výborne vytlačil späť do hry. Vhadzovať budeme v pásme hostí.
16:27 Snuggerud šiel za vlastnú bránu, čaká na prestriedanie Košíc. Striedajú aj Michalovce.
15:29 Regenda sa natlačil do zakončenia bekhendom, ale Košarišťan to čakal a dal si dostatočný pozor.
14:57 Ross to chcel poslať rýchlo dopredu, čo sa neukázalo ako správna cesta. Michalovčania o puk prišli, v moci ho majú hráči Košíc.
13:16 Snuggerudov pokus bol zblokovaný. Dnes sledujeme obzvlášť veľa zrazených striel, bez toho to v play-off nejde.
12:20 Paviln sa nenechal vystrašiť napádajúcim súperom a na svojich spoluhráčov počkal za Williamsom.
11:01 dôležité Dobre to urobil Paršin. Ten si puk od modrej čiary potiahol medzi kruhy, jeho strelu odtiaľ musela blokovať michalovská defenzíva.
10:33 Košičanom sa absolútne nedarí. V ostatných minútach sa len bránia, teraz navyše aj za cenu zakázaných uvoľnení.
10:10 Nasleduje komerčná prestávka.
09:52 Snuggerud bol unavený, napriek tomu sa hodil pod nohy súperovho hráča. Ten puk pre hostí udržal.
08:49 Pavlin mal hlavu hore. Videl, že jeho spoluhráči striedajú, preto sa spoza michalovskej bránky príliš neponáhľal.
07:58 Michalovčania sa usadili na celú minútu pred bránkou súpera. Bolo z toho minimum striel. O jednu sa pokúšal Suja, ale domáci ju včas zblokovali.
06:30 dôležité Oveľa zaujímavejšie to bolo v podaní Kukuču. Ten si vytvoril priestor a zlepšil si strelecký uhol. Napokon to však sám prekombinoval a nevypálil.
05:55 Od modrej čiary to púšťal Mudrák. Puk ešte zmenil smer, ale pre Košarišťana to výrazné nebezpečenstvo nepredstavovalo.
05:20 Aktívny Suja, tentokrát mu však chýbala výraznejšia podpora zo strany spoluhráčov. Košičania si preto voľný puk za Košarišťana pokryli.
04:10 Pokračujeme v hre piatich proti piatim.
03:56 Saucerman do obrancu. Michalovce budú o chvíľu v plnom počte.
03:25 Už sú domáci pred Williamsom. McPherson dostával puk medzi kruhy a pálil bez prípravy. V každom prípade to hostí neohrozilo.
02:45 Oceliari sa síce v úvode presilovky v pásme udržali, ale nestrieľali. Michalovce sa následne dvakrát oslobodili.
02:09 Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).
01:45 dôležité Opäť máme prerušené. Zdá sa, že dnešný zápas bude poriadne nervózny. Už v druhej minúte poskytol Havrilovi masáž Buc. Samozrejme, chýbať tam nemohol ani Doherty.
01:35 Bokroš si potreboval niečo vysvetliť s Mrázikom, ten predtým prinútil Williamsa puk podržať vo svojej lapačke.
01:11 Košarišťan už takto raz v sérii prekonaný bol, Mráz to skúšal opäť. Bezprostredne po buly si však dal košický gólman dostatočný pozor.
01:08 V úvode zápasu sa prerušuje veľmi často. Domáci celok zastavilo tentokrát zakázané uvoľnenie.
00:58 Chovan si preberal puk do jazdy. Nasledovala kľučka pred modrou čiarou, ktorá znamenala postavenie mimo hry.
00:30 Úvodná snaha v podaní Košičanov. Puk nahadzoval ako prvý do pásma Bartánus, ale za vlastnou bránkou ho dokorčuľovali len michalovskí obrancovia.

Rozhodca: Orolin, Goga – D. Konc ml., Synek.
Vážení športoví priatelia, vitajte pri priamom prenose zo 6. štvrťfinálového zápasu Kaufland play-off Tipos extraligy medzi HC Košice a HK Dukla Ingema Michalovce. V sérii hranej na štyri víťazstvá vedú Košice 3:2, a tak ju budú chcieť dnes nepochybne ukončiť. Proti ale budú húževnatí Michalovčania, tí vyhrali ostatné dva zápasy v rade.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.