Koronavírus v ŠK Slovan Bratislava, šláger Fortuna ligy s FC DAC 1904 Dunajská Streda je v ohrození

24. 10. 2020 |
 

Koronavírus,ŠK Slovan Bratislava, FC DAC 1904 Dunajská Streda, Fortuna liga, HC ´05 Banská Bystrica, Tipos extraliga. Slovenský šport ochromil koronavírus. Viaceré kluby zápasili v uplynulých týždňoch s novým vírusom, no teraz prepukol vo veľkom v tíme futbalovej Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava i hokejovom mužstve Tipos extraligy HC ´05 Banská Bystrica.

ŠK Slovan Bratislava. FOTO TASR.

Koronavírus,ŠK Slovan Bratislava, FC DAC 1904 Dunajská Streda, Fortuna liga, HC ´05 Banská Bystrica, Tipos extraliga. Futbalový klub ŠK Slovan Bratislava v sobotu informoval, že po testovaní na koronavírus sa v jeho tíme objavilo 14 pozitívnych prípadov. Hráči nemohli absolvovať predzápasový tréning a nebudú k dispozícii ani v nedeľňajšom šlágri 11. kola Fortuna ligy proti FC DAC 1904 Dunajská Streda.

"Pravidelné ligové a interné testovanie hráčov a realizačných tímov odhalilo v ŠK Slovan Bratislava 14 prípadov nákazy Covid-19. Niekoľkí ďalší hráči sa v sobotu ráno necítili dobre a pri vstupe na štadión im bola nameraná zvýšená teplota. ŠK Slovan sa musí riadiť Manuálom Únie ligových klubov, ktorý definuje postup a tréningový proces po zistení pozitívneho nálezu v mužstve a realizačnom tíme.

V zmysle tohto Manuálu musíme nastúpiť na zápase v prípade, ak máme k dispozícii minimálne 13 negatívne testovaných hráčov vrátane jedného brankára," informoval úradujúci majster na svojom webe.

Šláger Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava FC DAC 1904 Dunajská Streda je v ohrození

Pozitívne testy mali viacerí hráči a v povinnej karanténe je prakticky celý realizačný tím vrátane hlavného trénera Darka Milaniča. Vedenie klubu intenzívne rieši vzniknutú situáciu.

"Aktuálne riešime zloženie mužstva, ktoré pocestuje do Dunajskej Stredy. Pre zranenia a pozitívne testy nám vypadlo veľa hráčov a obávame sa, či sa do nedele stav ešte nezhorší. Situácia je žiaľ veľmi vážna. Musíme sa však riadiť Manuálom ÚLK, ktorý hovorí, že ak máme 13 negatívne testovaných hráčov a z nich aspoň jedného brankára, musíme nastúpiť.

Hráči ešte v nedeľu ráno podstúpia antigénové testy a my môžeme len veriť, že aspoň trinásti budú schopní odohrať zápas. Už v tejto chvíli však musíme konštatovať, že určite nenastúpime v kompletnom zložení a v tak náročnom a dôležitom zápase nebudeme čeliť Dunajskej Strede za rovnocenných okolností. Neostáva nám však nič iné, len rešpektovať platný manuál a urobiť maximum, aby sme ho naplnili a vycestovali v čo najlepšej zostave.

Situáciu riešime a fanúšikov budeme včas informovať," povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Koronavírus ochromil aj HC ´05 Banská Bystrica

V hokejovom klube HC 05 Banská Bystrica sa objavilo 18 pozitívnych testov na koronavírus. V klube hlásili pozitívne prípady už 15. októbra, po najnovšom testovaní pribudli ďalšie.

Klub zverejnil informácie na svojom facebooku: "Žiaľ, až 18 testov bolo pozitívnych. Odkladajú sa najbližšie stretnutia a mužstvo ide do karantény." Vo štvrtok večer sa podrobilo testom 30 členov klubu.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo