Daviscupoví reprezentanti si po šiestich týždňoch zahrali tenis

22. 4. 2020 |
 

Gombos rovnako Horanský nebol na kurte od marcového daviscupového duelu s Českom. Prvého tréningu na vonkajšom kurte sa už nevedel dočkať.

Tenisový reprezentant Norbert Gombos s rúškom na tvári počas tréningu v stredu 22. apríla 2020 v Bratislave. Foto TASR - Martin Baumann

lovenskí tenisti privítali otvorenie vonkajších športovísk s nadšením. Po šesťtýždňovej pauze totiž mohli opäť chytiť do rúk rakety a ísť na dvorec. V stredu predpoludním si na antuke v areáli bratislavského NTC zatrénovali daviscupoví reprezentanti Norbert Gombos, Filip Horanský a Lukáš Klein.

Zahrali si aj Kužmová a Schmiedlová

Popoludní sa dostali k slovu dve najlepšie slovenské tenistky Viktória Kužmová s Annou Karolínou Schmiedlovou. Na súťažné zápasy si všetci musia ešte počkať. Pre pandémiu koronavírusu sú zrušené všetky turnaje ATP, WTA i challengere do 13. júla. Na Slovensku aj po uvoľnení niektorých opatrení prijatých na zamedzenie šírenia koronavírusu naďalej platí zákaz organizovať alebo usporadúvať akúkoľvek súťaž.

🛒 [Konečne môžeme na tenis - 15 % zľava na tenisové vybavenie]

Horanského potešilo, že po dlhej pauze si mohol na dvorci opäť "zapinkať". "Bola to pre mňa príjemná zmena. Som rád, že konečne sa to trochu povolilo a že môžeme trénovať aspoň takto v obmedzenom režime.

Je lepšie udržiavať sa v hernej pohode, ako byť bez tenisu dva-tri mesiace. Návrat by bol o to ťažší. Dlhá pauza sa na človeku odzrkadlí. Po dnešnom tréningu ma boleli všetky svaly, ktoré používame pri tenise, no verím, že pomaly sa do toho dostanem."

Gombos a Horanský mali prvý tréning 

Gombos rovnako Horanský nebol na kurte od marcového daviscupového duelu s Českom. Prvého tréningu na vonkajšom kurte sa už nevedel dočkať. "Je to super. Konečne nejaký iný režim dňa, nie stále byť iba doma zavretý. Je dobre trochu držať raketu v ruke, aby sa svaly prispôsobili. Budem hrať dva-trikrát do týždňa. Každý deň sa trénovať neoplatí, pretože pokračovanie sezóny je ďaleko. Nie je vylúčené, že ju napokon celú odpískajú."

🛒 [Jarný výpredaj - 70 percent - Hej.sk]

Zverenec trénera Tibora Tótha sa aj počas domácej karantény snažil udržiavať v kondícii. "Chodieval som často behať na hrádzu, cvičil som doma, ale aj u môjho kondičného trénera v jeho záhrade pri dodržaní prísnych hygienických opatrení.

K dispozícii som mal aj posilňovňu, bola tam i dezinfekcia, všetko išlo v pohode. Priateľka mi navyše kúpila na narodeniny bicykel, takže som neleňošil. Trénovanie na kurte mi však už veľmi chýbalo," priznal Gombos.

Otvorenie vonkajších športovísk potešilo aj generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu Igora Mošku. "Mám radosť, že tenis mohol ako jeden z prvých športov opäť začať fungovať. Už od stredajšieho rána mohli na štyroch antukových kurtoch v areáli NTC začať trénovať naši daviscupoví a fedcupoví reprezentanti i talentovaní hráči do 14 rokov. Verím, že to privítalo i našich 200 klubov po celom Slovensku, Otvorenie areálov je veľmi dôležité aj pre deti a mládež."

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo