Khabib Nurmagomedov po výhre nad Justinom Gaethjeom ukončil kariéru v UFC

24. 10. 2020 |
 

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje, UFC, MMA, koniec kariéry. Khabib Nurmagomedov si pripísal na svoje konto 29 výhru kariéry. Krátko po tom ako porazil dočasného šampióna ľahkej váhy Justina Gaethjeho, ukončil kariéru. Organizáciu požiadal, aby ho umiestnila na čelo rebríčka naprieč divízií. Ruský bojovník s dagestanskými koreňmi totiž v profikariére MMA ani raz neprehral.

Ruský MMA zápasník Chabib Nurmagomedov oslavuje zisk titulu šampióna ľahkej váhy organizácie UFC 8. apríla 2018 v New Yorku. V hlavnom zápase podujatia UFC 223 v newyorskom Barclays Center zdolal jednomyseľným verdiktom rozhodcov Američana Ala Iaquintu a na tróne hmotnostnej kategórie do 70 kg nahradil Íra Conora McGregora. FOTO TASR/AP

Ruský bojovník MMA Chabib Nurmagomedov potvrdil pozíciu nesporného šampióna ľahkej váhy. V hlavnom zápase sobotňajšieho galavečera UFC 254 v Abú Zabí zdolal dočasného šampióna Justina Gaethjeho z USA technickou submisiou v druhom kole.

Po zvýšení stopercentnej profesionálnej bilancie už na 29 víťazstiev bez prehry (13-0 v UFC) ohlásil koniec aktívnej činnosti v UFC.

Tridsaťdvaročný Rus bol favoritom duelu a úlohy sa zhostil perfektne. Od úvodných sekúnd ovládal stred oktagonu a neustále vyvíjal tlak na Američana. Otvárací pokus o takedown mu ešte nevyšiel, ale ďalší v závere prvého kola už áno.

Gaethje, ktorý v súboji slávil miestami úspech údermi alebo nízkymi kopmi, sa na zemi ubránil do konca kola. Krátko po začiatku druhej päťminútovky ho však Nurmagomedov opäť dostal na podlahu a tentoraz už zápas ukončil technikou triangle choke v čase 1:34 min.

Nurmagomedov absolvoval tretiu úspešnú obhajobu opasku a opäť dokázal, že je jeden z najdominantnejších bojovníkov histórie MMA. V minulosti už pokoril aj Íra Conora McGregora či ďalšieho Američana Dustina Poiriera.

V tomto roku mu však po komplikáciách spôsobených koronavírusom zomrel otec a tréner Abdulmanap Nurmagomedov. S najprestížnejšou organizáciou miešaných bojových umení sa "Orol" rozlúčil hneď v prvom pozápasovom interview priamo v klietke. 

"Neexistuje, aby som ešte niekedy nastúpil bez môjho otca. Keď mi ponúkli duel s Justinom, sľúbil som mojej matke, že to bude môj posledný zápas. Keď som dal moje slovo, musím ho dodržať. Od UFC žiadam už len poslednú vec, nech ma umiestni na čelo rebríčka naprieč divíziami, lebo si to zaslúžim."

O rok mladší Gaethje utrpel tretiu prehru v profesionálnej kariére, prvú od apríla 2018. Na konte má 22 víťazstiev.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo