Karlos Vémola vs. Viktor Pešta? V Česku sa rysuje veľký zápas veteránov UFC

14. 11. 2020 |
 

Karlos Vémola, Viktor Pešta, Attila Végh, UFC, Oktagon, MMA. Karlos Vémola pripustil, že pristúpi na zápas s Viktorom Peštom. Pokiaľ by sa tak stalo, išlo by o výnimočnú udalosť. Obaja fajteri totiž pôsobili v Ultimate Fighting Championship (UFC).

Karlos "Terminátor" Vémola. FOTO TASR.

Karlos Vémola, Viktor Pešta, Attila Végh, UFC, Oktagon, MMA. Zápas veteránov najprestížnejšej organizácie MMA sveta by určite lákal množstvo divákov, čo si v uvedomujú aj promotéri Oktagonu. A vie to aj Pešta, ktorý od svojho konca v UFC často o ich zápase neustále hovoril.

Všetko sa vyostrilo po turnaji Oktagon 13 ešte v roku 2018, kde zažil Pešta víťaznú premiéru v najprestížnejšej česko-slovenskej MMA organizácii, keď porazil Mikea Kylea.

„Momentálne ma Viktor Pešta nezaujíma. Dnes skvelo porazil súpera, ktorý je však podľa mňa za zenitom,“ vravel Vémola na jeho adresu a následne ohlásil svoj plánovaný prechod do nižšej váhovej kategórie.

„V momente, keď porazíš niekoho z tej elity Oktagonu, čo je Kimball, Petrášek, Zwicker, či Attila, tak potom ma začneš zaujímať. Poraz Kimballa a potom sa o tom môžeme baviť,“ adresoval „Terminátor“ Peštovi.

Karlos Vémola, Viktor Pešta, Attila Végh, UFC, Oktagon, MMA

Ten ihneď na to počas tlačovky po turnaji reagoval. „Ty sa tu vyhrážaš, že pôjdeš do nižšej váhy. Nie je to náhodou kvôli tomu, že som prišiel do Oktagonu?“ opnoval mu Pešta.

Odvtedy sa však ani jeden k potenciálnemu súboju nevyjadrovali. Pešta totiž prehral s Michalom Martínkom a Karlos Vémola sa dostával z porážky v „Zápase storočia“.

V septembri tohto roka sa už veci zmenili. Karlos Vémola totiž ešte pred víťazným návratom do oktagonu pripustil, že zápas s Peštom by mu dával význam.

„Nech je, aký je, tak si myslím, že za to, čo dokázal, keď reprezentoval Česko v UFC, by sa to mohlo udiať. Ale muselo by to byť v O2 Arene. Dvaja borci, čo boli v UFC, to tu ešte nebolo,“ vravel koncom septembra pre iSport.cz Český „Termínátor“, ktorý je známy svojim ostrým vyjadrovaním.

A práve vďaka nemu dokáže všetky svoje zápasy perfektne predať. Spomínal to už po „Zápase storočia“ aj sám Attila Végh, ktorý mu za to dokonca vyslovil veľký rešpekt. A je si toho vedomý aj sám Vémola. Ten však priznal, že zápas s Peštom by mal práve v tejto rovine veľké nedostatky.

„Pešta je skvelý bojovník, bol v UFC. Vie trénovať, ale nevie vypromovať vôbec nič. Pre ľudí je absolútne nezaujímavý a nezáživný bojovník štýlom aj správaním,“ myslí si Vémola.

Karlos Vémola, Viktor Pešta, Attila Végh, UFC, Oktagon, MMA

A tieto slová zrejme Viktora Peštu nedávno poriadne vyhecovali. V októbrovej relácii Oktagon Majk totiž slovne útočil na Vémolu s tým, že berie zápasy so slabými borcami.

„Nie je tajomstvo, že by som s ním chcel zápas. Nepáči sa mi však jeho správanie, keď mi povedal, aby som vyhral zápas s niekým z elity Oktagonu v 93ke.

Veď on zápasí s kadekým a potom povie, že nemám nárok na zápas s ním, tak to mi príde divné,“ povedal Pešta jednému z promotérov Oktagonu Ondřejovi Novotnému. Ten sám v relácii priznal, že by chcel tento duel vidieť.

Opačný názor však na to má dnes samotný Vémola, ktorého posledné slová Viktora Peštu poriadne vytočili.

„Pešta je idiot. Nechal si robiť držku v Rusku, potom od Martínka a len ako sa mu tá huba zahojila, začal si ju otvárať na mňa,“ rozčuľoval sa Vémola, ktorý zažil koncom októbra na Oktagone 17 víťazný návrat, keď vo váhovke do 90 kg porazil nórskeho borca Thomasa Robertsena.

„Toto je naposledy, čo sa k nemu vyjadrujem a keď o ňom prestanem hovoriť, neštekne po ňom ani pes,“ pokračoval Vémola vo videu na Instagrame. Od fanúšikov napokon dostal konkrétne otázky aj na zápas s Viktorom Peštom, ktorý očividne ľudia chcú vidieť.

„S Peštom nikdy zápasiť nebudem! Iba vtedy, pokiaľ by strčil hlavu Ondrovi Novotnému do prdele tak hlboko, že by mu dal titulový zápas a on by ho veľkou náhodou vyhral.

Iba v tomto prípade, aby som mu ten pás mohol zobrať,“ naznačuje svoje podmienky Vémola, ktorý má v pláne do konca roka ešte zápasiť dvakrát. Dôvod je jediný, odveta s Attilom Véghom.

„Ak budem mať na konci roka 3 víťazstvá, budem na najlepšej ceste k odvete s Attilom Véghom. Bude tiež záležať, akým smerom povedú jeho kroky. Či do dôchodku, alebo späť do klietky. Ak sa chce vrátiť, musí ísť aj cezo mňa.“

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo