Livio Magoni už má Američanov dosť: Mikeala Shiffirnová nám opäť pokazila deň

10. 3. 2021 |
 

Potom ako Mikaeal Shiffrinová obvinila organizátorov z neprofesionálneho správania sa, prichádzali stále nové a nové reakcie. Okrem organizátorov sa však k celej situácii vyjadril aj Lívio Magoni.

Tréner Petry Vlhovej Livio Magoni. FOTO: TASR/AP.

O hlavnom trénerovi Petry Vlhovej je totiž známe, že nie je spokojný so správaním viacerých veľkých tímov zo svetovej špičky. Medzi ne patrí ja ten, ktorý má Mikaela Shiffrinová.

Kým na MS v zjazdovom lyžovaní jej vyjadril po zisku striebra poklonu, v Jasnej to už bolo naopak. Dôvodom boli práve slová 25-ročnej Američanky, ktorá sa sťažovala na zdĺhavé upravovanie trate organizátormi. 

„Keď Petra prišla do cieľa, počula som, ako sa všetci dole tešia, povzbudzujú ju. A zrazu bola trať uzavretá, lebo bolo treba opraviť bránku. A trvalo päť minút, kým ju opravili. Normálne to trvá tridsať sekúnd,“ hovorila Shiffrinová na tlačovej konferencii.

Livoo Magoni nemal pekného slova na americký tím

„Na štarte som sa išla zblázniť. Takéto situácie sa stávajú a musím ich zvládať, zablokovať hnev, ktorý som začala cítiť. Sústredíte svoju energiu na chvíľu, keď máte vyštartovať. Stáva sa, že niekto spadne. Ale myslím, že dnes to bolo očividne falošné a to ma nahnevalo,“ dodala rodáčka z Colorada.

Toto vyjadrenie nenechalo chladným Livia Magoniho, ktorý zo svojej trénerskej praxe veľmi dobre pozná praktiky viacerých tímov zo svetovej šppičky. Neraz sa vyjadril, že nie sú spokojní s tým, že sa medzi nich dostala Petra Vlhová a začína ich dokonca porážať.

„Zlé však je, že Mikaela Shiffrinová – tak ako vždy – nám musela pokaziť deň,“ vyhlásil taliansky odborník pre pravda.sk. „V cieľovom priestore, kde vládla obrovská eufória z triumfu Slovenky, povedala, že na štarte dlho čakala. Klasika, opäť preháňala. Typicky americké. S rozhodcami sme sa neskôr na to pozreli: Petra čakala po páde Poľky Gasienicovej dve minúty a desať sekúnd, Shiffrinová o 35 sekúnd viac,“ dodal Magoni.

K celej situácii sa neskôr vyjadril aj delegát pretekov Bohumil Zeman, ktorý mal na starosti práve podujatie na Slovensku. Český technik svoj pohľad na celú situáciu vysvetlil prostredníctvom sociálnej siete na Facebooku. 

Mikaela Shiffrinová nemala pravdu

„Nalomená tyč pred cieľom, okolo ktorej prešla Vlhová, sa pred Shiffrinovej jazdou opravovala natiahnutím terča na pôvodnú nalomenú tyč. Túto opravu robil chorvátsky technik.

O výmene bolo rozhodnuté poľským technickým delegátom, ktorý mal úsek na starosti. To bolo rozhodnuté vysielačkou talianskym riaditeľom Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) Svetového pohára žien,“ vysvetlil bývalý český zjazdár.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo