Ján Mikas podporuje zriadenie karanténneho športového centra v X-Bionic Sphere

30. 10. 2020 |
 

X-Bionic Sphere, Ján Mikas, koronavírus, hlavný hygienyk SR, šport. X-Bionic Sphere sa má stať v časoch pandémie koronavírusu karanténnym centrom pre vrcholových športovcov Slovenska. Olympijské tréningové centurm X-Bionic Sphere v Šamoríne ešte musí schválť ešte Ústredný krízový štáb SR.

Športový areál x-bionic® sphere v  Šamoríne. FOTO TASR.

X-Bionic Sphere, Ján Mikas, koronavírus, hlavný hygienyk SR, šport. Hlavný hygienik SR Ján Mikas podporil vytvorenie karanténneho centra pre slovenských vrcholových športovcov.

Pokiaľ návrh schváli aj Ústredný krízový štáb SR, vzniknúť by malo v Olympijskom tréningovom centre v X-Bionic Sphere v Šamoríne. V piatok o tom informoval splnomocnenec vlády SR pre šport Karol Kučera na facebooku.

"Pripravujeme pre ťažké časy, ktoré nás ešte čakajú, karanténne športové zázemie, 'športovú bublinu' pre vrcholových športovcov v Olympijskom tréningovom centre v X-Bionic Sphere. Aby sa mohli pripravovať, ostali fit a necestovali v týchto časoch na ďaleké sústredenia.

Ján Mikas a Karol Kučera podporujú karanténne centrum

Je to na dobrej ceste, od hlavného hygienika sme podporu dostali, na budúci týždeň to bude schvaľovať ÚKŠ," napísal Kučera na sociálnej sieti.

Koncept karanténneho strediska tlmočili Jánovi Mikasovi i jeho zástupcovi Jurajovi Lovásikovi v piatok 23. októbra prezident Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Anton Siekel, športový riaditeľ SOŠV Roman Buček a členka Medzinárodného olympijského výboru (MOV) a strelkyňa Danka Barteková.

Hlavný hygienik si vypočul od predstaviteľov SOŠV i zástupkyne športovcov informácie o problémoch, ktoré v súčasnosti trápia slovenský šport.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo