Ján Kozák ml. v Slovane skončil. Kmotrík ml: Pre neuspokojivé výkony

6. 9. 2020 |
 

Z Ligy majstrov vypadli "belasí" po tom, ako im Európska futbalová únia (UEFA) skontumovala duel 1. predkola na ihrisku KÍ Klaksvík (0:3). Testy v tíme Slovana predtým odhalili prípady koronavírusu.

Ján Kozák ml.  Foto TASR - Martin Baumann

Tréner Ján Kozák ml. skončil na lavičke slovenského futbalového majstra ŠK Slovan Bratislava. Vedenie klubu zdôvodnilo jeho odvolanie neuspokojivými výkonmi. Meno nového hlavného kouča, ktorý bude mať v kompetencii aj zloženie realizačného tímu, oznámi klub v najbližších dňoch.

O Kozákovom konci ako prvá informovala RTVS vo svojom piatkovom večernom spravodajstve, o dve hodiny neskôr potvrdil odvolanie aj samotný klub. "Vzhľadom na neuspokojivé výkony, ktoré nezodpovedajú potenciálu kádra a predovšetkým značke ŠK Slovan Bratislava, sme sa rozhodli pre zmenu na trénerskom poste," uviedol pre web Slovana generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml:

Kozák ml. viedol Slovan od vlani

"Slovan sa musí prezentovať iným výkonom a iným prejavom. Dlhšie sme zvažovali tento krok. Posledné zápasy boli z pohľadu nášho herného prejavu veľmi zlé a slabé, nevideli sme očakávané zlepšenie. Naopak, mužstvo v poslednom období stagnovalo. Slovan sa stále musí zlepšovať, čo sa však v tomto prípade nedialo."

 

🛒  [Zľava až 400 eur na nový spotrebič - šrotovné kliknite tu:]

Kozák ml. sa ujal funkcie trénera Slovana vlani po vyradení tímu v 1. predkole Ligy majstrov so Sutjeskou Nikšič. Pod jeho vedením bratislavský klub postúpil do skupinovej fázy Európskej ligy a suverénnym spôsobom ovládol fortunaligový ročník 2019/2020.

Slovan sa naposledy vytrápil v Slovenskom pohári, obhajca trofeje vyhral vo štvrtkovom stretnutí 2. kola na trávniku treťoligového FK Beluša až po dráme 2:0. Predtým zvíťazil v dohrávke 5. kola Fortuna ligy v Žiline nad AS Trenčín 2:1. Úradujúci šampión zo štyroch tohtosezónnych ligových duelov zaváhal iba raz - v Zlatých Moravciach prehral 1:2. V tabuľke figuruje na druhom mieste o skóre pred MŠK Žilina, za zatiaľ "stopercentným" lídrom DAC Dunajská Streda zaostáva o šesť bodov a má zápas k dobru.

Z Ligy majtrov belasí vypadli

Z Ligy majstrov vypadli "belasí" po tom, ako im Európska futbalová únia (UEFA) skontumovala duel 1. predkola na ihrisku KÍ Klaksvík (0:3). Testy v tíme Slovana predtým odhalili prípady koronavírusu. Tím bude pokračovať v Európskej lige, v 2. predkole Európskej ligy vycestuje do Fínska, kde sa stretne s tamojším majstrom KuPS Kuopio.

"Máme pred sebou najdôležitejšiu fázu v rámci európskych pohárov, na ktorú musíme byť čo najlepšie pripravení, a po posledných zápasoch sme presvedčení, že mužstvo potrebuje nový impulz. Poslednou kvapkou bol štvrtkový výkon v pohári, ktorý nemôžeme nazvať inak než blamážou. Fanúšikovia, ktorí merali na zápas cestu, alebo sledovali priamy prenos na Slovan TV, si nezaslúžia vidieť takýto prejav. Potrebujeme konať rázne a rýchlo. Meno nového trénera oznámime verejnosti a fanúšikom v najbližších dňoch. Veríme, že nový tréner prinesie do mužstva nový impulz," dodal Kmotrík ml.

 
ČO SA DEJE

 

 

 

www.Autodoc.sk

  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo