Slovenská tenistka Renáta Jamrichová ukázala veľkú bojovnosť a silnú psychiku. V úvodnom kole kvalifikácie Wimbledonu otočila zápas proti skúsenej Nemke Tamare Korpatschovej a po trojsetovej dráme si vybojovala postup do ďalšej fázy.
Renáta Jamrichová, zdroj - Tasr
Slovenská tínedžerská nádej Renáta Jamrichová predviedla veľký obrat a úspešne vstúpila do kvalifikácie na legendárny Wimbledon. V napínavom trojsetovom súboji zaskočila skúsenejšiu Nemku Tamaru Korpatschovú a postúpila do druhého kola.
Hoci úvod zápasu vyznel jednoznačne v prospech favoritky z Nemecka, ktorá ovládla prvý set 6:1, slovenská osemnásťročná bojovníčka ukázala obdivuhodnú psychickú odolnosť. V druhom sete prehrávala 2:4, no dokázala otočiť nepriaznivý vývoj a vyrovnala na 1:1 po víťazstve 7:5.
Rovnaký scenár sa zopakoval aj v treťom dejstve keď Jamrichová opäť zabojovala, v rozhodujúcich momentoch si udržala chladnú hlavu a triumfovala 7:5.
Jamrichová, ktorá nedávno oslávila 18 rokov, hrala proti Korpatschovej svoj prvý zápas na trávnatom povrchu v profesionálnej kategórii. V zápase odvrátila viacero brejkbalov a ukázala výbornú prácu na returne.
Jamrichová štartuje v kvalifikácii vďaka voľnej karte od organizátorov, ktorú si vyslúžila ako vlaňajšia juniorská šampiónka Wimbledonu. Jej ďalšou súperkou bude Taiwančanka Joanna Garlandová.
V hlavnej súťaži už má istotu štartu Rebecca Šramková, ktorá si miesto vybojovala priamo na základe rebríčka WTA.
Výsledok – 1. kolo kvalifikácie žien:
Renáta Jamrichová (SR) – Tamara Korpatschová (Nem.)
1:6, 7:5, 7:5
Wimbledon sa začína už o týždeň, 30. júna. Ktorí slovenskí tenisti a tenistky zabojujú o prestíž v mekke bieleho športu? Ukážu to aj kvalifikácie.