Ivona Fialková stíhačka na 10 km ženy ONLINE biatlon Oberhof dnes

9. 1. 2021 |
 

Ivona Fialková, stíhačka, ženy na 10 km, Oberhof, online prenos, biatlon, dnes, live. Ivona Fialková dnes ide štíhačku žien na 10 km v Oberhofe. Sledujte ONLINE prenos od 12:45 hod. live.

Na snímke slovenská reprezentantka Ivona Fialková na trati v súťazi štafiet žien na 4x6 km na MS biatlonistiek vo švédskom Östersunde 16. marca 2019. FOTO TASR/AP

Ivona Fialková, stíhačka, ženy na 10 km, Oberhof, online prenos, biatlon, dnes, live. Do dnešnej štíhačky postúpila Ivona Fialková po včerajšom dobrom výkone v šprinte, kde obsadila 28. miesto. 

Triumfovala nórska biatlonistka Tiril Eckhoffová, druhá finišovala Švédka Hanna Öbergová (+29,6 s) a tretia Lisa Theresa Hauserová z Rakúska (+40,2).

V nemeckom stredisku sa v 104-člennom štartovom poli predstavili celkom tri Slovenky. Paulína Fialková minula až tri terče a finišovala až na 74. pozícii so stratou 3:24,0 m.

Ivona Fialková stíhačka na 10 km ženy Oberhof ONLINE biatlon dnes

"Po ležke to bolo ešte dobré, ale potom sa mi zle bežalo a na stojke som to nedokázala prekonať. Bojovala som sama so sebou, ale budem sa snažiť aj naďalej," povedala Paulína Fialková pre RTVS.

Jej sestra Ivona minula iba raz v stoji a po solídnom bežeckom výkone sa po prvý raz v sezóne tešila z účasti v prvej tridsiatke. "Bolo to konečne lepšie, som rada. S jednou chybou sa už dá pretekať, aj keď bežecky to ešte nie je top. Som rada že to vyšlo na strelnici, každopádne to bola ťažká trať, veľa kopcov smerom nahor. Treba sa s tým popasovať," uviedla po pretekoch.

Tretia Slovenka na štarte Veronika Machyniaková obsadila poslednú priečku, keď sa jej vôbec nedarilo v streľbe. Celkovo minula až šesťkrát a na víťazku nabrala stratu 8:49,4 m.

Eckhoffová zopakovala triumf v šprinte z polovice decembra z rakúskeho Hochfilzenu. V ideálnom počasí víťazka strieľala presne v stoji aj v ľahu a kvalitným behom si vybojovala už sedemnásty individuálny triumf vo Svetovom pohári.

Ani Öbergová na strelnici neurobila žiadnu chybu, no bežala o čosi pomalšie a na víťazku stratila tridsať sekúnd. Hauserová urobila jednu streleckú chybu.

Aktualizuj online prenos
Cieľ Ivona Fialková finišuje so siedmimi chybami na 49. priečke s odstupom 5:48. Na body Slovenka stratila viac ako minútu. Škoda-preškoda strelieb v stoji, kde Ivka urobila päť chýb.
Cieľ Markéta Davidová po spackanej streľbe končí až dvanásta.
Cieľ Prvú desiatku dopĺňajú postupne Světlana Mironovová (RUS), Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA), Monika Hojniszová-Staręgaová (POL), Dorothea Wiererová (ITA), Hanna Öbergová (SWE), Jelena Kručinkinová (BLR) a Linn Perssonová (SWE).
Cieľ dôležité Tiril Eckhoffová to zvládla a vyhráva o 5 desatín sekundy pred krajankou z Nórska! Marte Olsbuová Röiselandová tak po štarte z piateho miesta končí druhá!

Stupeň víťazov dopĺňa Lisa Theresa Hauserová z Rakúska.
9,4 km Rozhodne sa na posledných metroch! Stále iba sekunda medzi prvou a druhou pretekárkou!
8,8 km Wiererová padá až na siedmu pozíciu, pretože ju predbieha Mironová z Ruska, Chevalierová z Francúzka i Monika Hojniszová-Staręgaová.
4. str Štvrtá je už Dorothea Wiererová. Talianka sa na túto pozíciu dostala zo štartovacej 31. priečky. Vyššie sa už neposunie, pretože tretia Hauserová má k dobru 50 sekúnd.
8,8 km Súboj Nórok je tesný! Jedna sekunda delí Eckhoffovú a Roiselandovú.
4. str Češka Markéta Davidová s tromi hrúbkami. Škoda, Davidová to mala rozohrané na prvú päťku, takto skončí len mimo TOP 10.
4. str Hauserová s jednou trestnou chybou, čo znamená, že tu máme boj o prvenstvo a Rakúšanka s veľkou pohodou skončí tretia.
4. str dôležité Marte Olsbuová Röiselandová však položku vyčistila a hoci prvá nie je, tak na krajanku z Nórska stráca len tri sekundy!
4. str dôležité Tiril Eckhoffová si dala načas s prvým výstrelom, potom sa však rozbehla, no zase ju zabrzdil posledný výstrel, kde nastala chyba! Nórka musí na trestný okruh.
7,4 km Šesťsto metrov pred záverečnou položkou sa podľa predpokladov nič nemení. Polminúta straty pretekárok na druhom a treťom mieste, to isté si môže k času pridať aj Davidová.
3. str dôležité Dnes to nebude deň Ivony Fialkovej. Prvé tri výstrely na tretej položke = tri chyby. Škoda, Slovenka dnes bodovať nebude.
6,8 km Žiadne trháky na prvých miestach. Je to statické, všetko teda rozhodne záverečná položka.
3. str Eckhoffová ak neurobí chybu, tak zvíťazí. Ak ju aj spraví, tak bude tesne pred Hauserovou a Roiselandovou, ktoré na ňu strácajú 29 sekúnd.

Markéta Davidová od prvej pretekárky už na hranici minúty. Piata je Hojniszová-Staręgaová s odstupom 1:09.
5,4 km Ivona Fialková sa drží na predposlednej bodovanej priečke o 15 sekúnd.
3. str dôležité Z boja o druhé miesto sa odpája Davidová, Roiselandová i Hauserová s čistou položkou, Češka musí na trestné kolo.
3. str dôležité Nórka Tiril Eckhoffová vyčistila terče priam bleskovo a zostáva v jasnom vedení!
3. str Zo streľby v ľahu prechádzame do stoja.
5,4 km Prvú päticu dopĺňa Bieloruska Jelena Kručinkinová, o desať sekúnd za ňou je trio Monika Hojniszová-Staręgaová (POL), Franziska Preussová (GER) a Julija Džimová (UKR).
5,4 km Na čele nič nové. Polminúta medzi prvou pretekárkou a ďalšími troma zostáva v platnosti.
2. str Áno, Ivona Fialková padá na priečku číslo 38 s mankom 2:46 na čelo pretekov.
4,8 km Na čele pretekov naďalej osamotená Eckhoffová, tá však stále vedie o približne 30 sekúnd. Boj o druhú pozíciu vedú tri pretekárky.
2. str dôležité Škoda, preškoda. Ivona Fialková s dvomi chybičkami, Slovenka sa prepadne niekde na hranicu 40. miesta.
2. str Ďalšie dve chyby urobila Hanna Öbergová. Švédka z druhého miesta padá na 15. priečku.
2. str dôležité Ako sa očakávalo, z 50 sekúnd je zrazu polovica straty. Na druhom mieste naďalej Hauserová z Rakúska, výborne aj Češka Davidová! Štvrtá Marte Olsbuová Röiselandová.
2. str Tiril Eckhoffová s jednou chybou pri streľbe v ľahu. Nórka odchádza na jeden trestný okruh, aj po ňom ale bude prvá.
3,4 km Slovenská reprezentantka naďalej v polovici tretej desiatky na 25. priečke.
3,4 km Nič výrazné sa nemení, až na to, že Davidová je už tretia, no stále je to veľmi tesné.
2,8 km Na prvom medzičase navyšuje Tiril Eckhoffová svoj náskok na Hauserovú na 48 sekúnd. Obergová, Davidová aj Roiselandová v rozpätí dvoch sekúnd.
1. str dôležité Ivona Fialková bez chyby! Skvelé, Slovenka ide na 24. miesto.
1. str Áno, Hauserová druhá o 44 sekúnd. Tretia po trestnom kole H. Obergová, štvrtá famózna Markéta Davidová a piata zostáva rovnako ako na štarte aj Marte Olsbuová Röiselandová.
1. str Hneď pri prvom výstrele míňa Hanna Obergová, takže je zrejmé, že Nórkin náskok sa zvýrazní. Nulu dáva Hauserová, tá ide na druhé miesto.
1. str dôležité Tiril Eckhoffová s obrovským náskokom na prvú položku prišla a aj s ním odchádza! Nórka stihla dostrieľať ešte pred príchodom ďalších pretekárok! Samozrejme je to bez chyby.
1,4 km Slovenka padá po ďalších 600 metroch na tridsiate miesto. Všetky oči smerujú pomaly na strelnicu.
1,4 km Nórka v čele navyšuje o dve sekundy náskok na druhú Švédku. Tretia je Francúzka Simonová, ktorá si vymenila pozície s Rakúšankou Hauserovou. Obe strácajú 44 sekúnd.
0,8 km Ivona Fialková na priebežnej 29. priečke. Okolo nej v tesnej blízkosti hneď päť pretekárok.
0,8 km Po zhruba kilometri zostávajú rozdiely približne rovnaké, ako na štarte. Eckhoffová vo vedení o pol minútu pred Hannou Obergovou.
Štart Do stíhačky sa rozhodla neodštartovať trojica Darja Blašková (UKR), Alla Gilenková (MDA) a Natalja Kočerginová (LTU).
Štart Rozbehla sa už aj Ivona Fialková. Veríme a držíme palce, že Slovenka ešte vylepší svoje 28. miesto zo šprintu.
Štart časová značka Tiril Eckhoffová sa vydala na trať, čo značí, že stíhačka sa práve začala!
Tiril Eckhoffová si vo včerajšom šprinte vytvorila takmer polminútový náskok na druhú Hannu Obergovú. Ďalších desať sekúnd má k dobru na tretiu Hauserovú z Rakúska a vopred je tak veľkou favoritkou na ďalší triumf.

Marte Olsbuová Röiselandová sa bude chcieť oklepať z nevydareného preteku a z piateho miesta bude chcieť udržať svoje vedenie v celkovom poradí SP, ako aj v stíhačke.

Slovenka Ivona Fialková sa ako jediná z trojica našich zástupkýň dostala aj do sobotňajšieho preteku. Navyše sú to vôbec prvé body pre slovenské biatlonistky v tejto sezóne. Na poslednú bodovanú priečku má Ivka náskok 24 sekúnd, takže si teoreticky môže dovoliť jednu chybu a stále by mala bodovať. V kontaktných závodoch ako je stíhačka, však väčšinou rozhoduje bežecká forma. Držme preto mladšej zo sestier Fialkových palce, aby sa v sobotňajšej výsledkovej listine ešte vyšvihla nahor.
Štartová listina:

1. Tiril Eckhoffová (NOR)
2. Hanna Öbergová (SWE) +29
3. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +40
4. Julia Simonová (FRA) +44
5. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) +52
6. Jevgenija Pavlovová (RUS) +59
7. Markéta Davidová (CZE) +59
8. Jelena Kručinkinová (BLR) +1:00
9. Justine Braisazová-Bouchetová (FRA) +1:09
10. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA) +1:09
10. Julija Džimová (UKR) +1:09
12. Anais Bescondová (FRA) +1:10
13. Clare Eganová (USA) +1:10
14. Franziska Preussová (GER) +1:13
15. Denise Herrmannová (GER) +1:13
15. Světlana Mironovová (RUS) +1:13
19. Linn Perssonová (SWE) +1:20
20. Larisa Kuklinová (RUS) +1:21
21. Baiba Bendiková (LAT) +1:24
22. Uljana Kajševová (RUS) +1:25
23. Selina Gasparinová (SUI) +1:26
24. Elvira Öbergová (SWE) +1:32
25. Dunja Zdoucová (AUT) +1:32
26. Hanna Solaová (BLR) +1:33
27. Ida Lienová (NOR) +1:40
28. Ivona Fialková (SVK) +1:44
29. Aita Gasparinová (SUI) +1:44
30. Milena Todorovová (BUL) +1:45
31. Dorothea Wiererová (ITA) +1:52
32. Darja Blašková (BLR) +1:52
33. Vanessa Hinzová (GER) +1:54
34. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR) +1:54
35. Caroline Colombová (FRA) +1:55
36. Lena Häckiová (SUI) +1:57
37. Dzinara Alimbekavová (BLR) +1:59
38. Anna Frolinová (KOR) +2:01
39. Eva Puskarčíková (CZE) +2:02
40. Jekatěrina Avvakumovová (KOR) +2:08
41. Kinga Zbylutová (POL) +2:09
42. Jelizaveta Belčenková (KAZ) +2:15
43. Kamila Żuková (POL) +2:18
44. Janina Hettichová (GER) +2:25
45. Irene Lardschneiderová (ITA) +2:27
46. Marija Zdravkovová (BLR) +2:29
47. Irene Cadurischová (SUI) +2:29
48. Emma Lunderová (CAN) +2:30
49. Anna Weidelová (GER) +2:31
50. Elisa Gasparinová (SUI) +2:31
51. Sarah Beaudryová (CAN) +2:33
52. Joanne Firesteelová Reidová (USA) +2:36
53. Olena Pidhrušná (UKR) +2:37
54. Alla Gilenková (MDA) +2:43
55. Mari Ederová (FIN) +2:44
56. Irina Kazakevičová (RUS) +2:44
57. Johanna Talihärmová (EST) +2:49
58. Johanna Skottheimová (SWE) +2:49
59. Natalja Kočerginová (LTU) +2:51
60. Erika Jänkäová (FIN) +2:51
Priebežné poradie Svetového pohára:

1. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) 455 bodov

2. Hanna Öbergová (SWE) 432
3. Tiril Eckhoffová (NOR) 406

4. Elvira Öbergová (SWE) 351
5. Dzinara Alimbekavová (BLR) 330
...
8. Markéta Davidová (CZE) 273
52. Eva Puskarčíková (CZE) 40
58. Lucie Charvátová (CZE) 25
64. Jessica Jislová (CZE) 20
68. Ivona Fialková (SVK) 13
Priebežné poradie SP v stíhačke (3/8):

1. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) 150

2. Hanna Öbergová (SWE) 145
3. Tiril Eckhoffová (NOR) 144

4. Dzinara Alimbekavová (BLR) 127
5. Elvira Öbergová (SWE) 118
...
15. Markéta Davidová (CZE) 72
45. Eva Puskarčíková (CZE) 15
57. Jessica Jislová (CZE) 3
Vážení diváci, vitajte pri sledovaní priameho textového online prenosu zo stíhačky žien v nemeckom Oberhofe. Slovenský fanúšik sa môže tešiť na účasť Ivony Fialkovej, ktorá do nej odštartuje z 28. miesta.

Stíhačka sa začne o 12:45.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo