Ivan Kmotrík ml. musí vysvetľovať, disciplinárka SFZ začala konanie voči šéfovi ŠK Slovan Bratislava

30. 10. 2020 |
 

Ivan Kmotrík ml. ŠK Slovan Bratislava, FC DAC 1904 Dunajská Streda, Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (SFZ), Fortuna liga, Ivan Kmotrík ml. musí do utorka Disciplinárnej komisii Slovenského futbalového zväzu (SFZ) vysvetliť, prečo bol na lavičke ŠK Slovan Bratislava počas zápasu s FC DAC 1904 Dunajská Streda.

Ivan Kmotrík ml. FOTO TASR.

Ivan Kmotrík ml. ŠK Slovan Bratislava, FC DAC 1904 Dunajská Streda, Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (SFZ), Fortuna liga Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (SFZ) sa zaoberá zápasom 11. kola Fortuna ligy medzi domácim FC DAC 1904 Dunajská Streda a ŠK Slovan Bratislava.

V nedeľňajšom šlágri bol na lavičke aj generálny riaditeľ hosťujúceho klubu Ivan Kmotrík ml., ktorý v zápise figuroval ako vedúci mužstva.

DK SFZ na základe podnetu TÚ SFZ, Správy delegáta stretnutia a vlastných zistení začala disciplinárne konanie so Slovanom. Stanislava Moravca, ktorý bol v zápise vedený ako hlavný tréner, žiada o písomné stanovisko do 3. novembra.

Voči Kmotríkovi ml. otvorila disciplinárne konanie a takisto ho žiada o písomné stanovisko do utorka.

Ivan Kmotrík ml. z ŠK Slovan Bratislava musí vysvetľovať

Disciplinárne konanie začala aj s náhradným rozhodcom Milanom Štrbom, ktorému počas ďalšieho šetrenia veci predbežným ochranným opatrením pozastavila výkon akejkoľvek funkcie od 29. októbra až do rozhodnutia DK.

Delegát zápasu František Košičár a pozorovateľ rozhodcov Ľubomír Samotný musia podrobne písomne doplniť svoje správy zo stretnutia.

Asistent trénera v FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa Jozef Pavlík dostal za hrubé nešportové správanie a porušenie povinnosti vyplývajúcej z rozhodnutia orgánu SFZ (verbálny nesúhlas s rozhodnutím rozhodcu, s následným vykázaním z extra sedenia počas trvania disciplinárnej sankcie).

V dueli 10. kola FL s AS Trenčín trest v podobe pozastavenia výkonu akejkoľvek funkcie a zákazu vstupu do šatní, technickej zóny, vrátane priestorov hráčskej lavičky, priestorov extra sedenia a priestorov vyhradených pre delegované osoby na tri súťažné stretnutia. Informovala o tom úradná správa SFZ z 30. októbra.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo