Inter Miláno zdolal Sampdoriu Janov, Škriniar hral celý duel

22. 6. 2020 |

Slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar odohral proti svojmu bývalému klubu celý duel.

Na snímke druhý zľava argentínsky útočník Milána Lautaro Martínez strieľa gól, vpravo prekonaný indonézsky brankár Sampdorie Emil Audero v dohrávke 25. kola talianskej futbalovej Serie A  Inter Miláno - Sampdoria Janov (2:1). Foto - TASR/AP

Futbalisti Interu Miláno sa úspešne vrátili do zápasového diania v najvyššej talianskej súťaži. V nedeľnej domácej dohrávke 25. kola zdolali Sampdoriu Janov 2:1, k čomu prispel aj slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar, ktorý proti svojmu bývalému klubu odohral celý duel.

Inter Miláno dal dva góly

Milánčania sa dostali do vedenia už v 10. minúte, keď po efektnej narážačke s Cristianom Eriksenom pohodlne skóroval Romelu Lukaku. Domáci udreli do polčasu aj druhýkrát, keď tentoraz prekabátila obranu Sampdorie dvojica Antonio Candreva, Lautaro Martinez, druhý menovaný strelil svoj dvanásty gól v tejto sezóne. Po zmene strán dokázali hostia skorigovať, po rohovom kope sa presadil aj s dávkou šťastia Morten Thorsby.

🛒 [Kopačky, lopty, chrániče. Všetko na futbal od Sportisimo - kliknite tu:]

Inter bodoval po dvoch prehrách a upevnil si tretie miesto v ligovej tabuľke, za Laziom Rím zaostáva o päť bodov, pred treťou Atalantou Bergamo má šesťbodový náskok.

Ďalšie zápasy

Svoj prvý zápas po obnovení súťaže zvládla aj Atalanta, keď doma deklasovala Sassuolo 4:1. Už po prvom polčase viedla 3:0, ďalší gól jej neuznal VAR. Dvoma zásahmi sa blysol Duvan Zapata. V drese hostí vybehol v 61. minúte na ihrisko slovenský krídelník Lukáš Haraslín.