Americké hokejistky otočili finále MS s Kanadou a majú desiaty titul

17. 4. 2023 |

Hetrikom k titulu prispela kapitánka Hilary Knightová, ktorá strelila aj kľúčový gól Američaniek tri minúty a desať sekúnd pred koncom, keď zlomila nerozhodný stav 3:3. Na svetových šampionátoch nastrieľala dokopy už rekordných 61 gólov.

Hráčky Spojených štátov amerických spievajú spievajú hymnu po víťazstve nad Kanadou na majstrovstvách sveta žien v hokeji. Foto - TASR/AP

Hokejistky USA porazili vo finále majstrovstiev sveta v Bramptone domácu Kanadu 6:3, potom čo poslednú tretinu vyhrali 4:0. Po zrušení turnaja v roku 2019 a tesných finálových prehrách na predchádzajúcich dvoch šampionátoch sa tak po štyroch rokoch vrátili na trón a získali jubilejný desiaty titul.

Americké hokejistky porazili Kanaďanky

Hetrikom k tomu prispela kapitánka Hilary Knightová, ktorá strelila aj kľúčový gól Američaniek tri minúty a desať sekúnd pred koncom, keď zlomila nerozhodný stav 3:3. Na svetových šampionátoch nastrieľala dokopy už rekordných 61 gólov.

Hráčky USA vybojovali prvé zlato po štyroch rokoch. Kanaďanky neobhájili titul z predchádzajúcich dvoch MS, do svojej zbierky pridali deviate striebro. Naďalej tak vedú historickú medailovú bilanciu (12-9-1).

Češké hokejistky sú bronzové

Bronzové medaily obhájili české reprezentantky, ktoré zvíťazili v súboji o 3. miesto nad Švajčiarkami 3:2. Na všetkých troch góloch českého družstva sa podieľala Denisa Křízová, ktorá dvakrát skórovala a asistovala aj pri presnom zásahu Michaely Pejzlovej.

Kanaďanky skončili na druhom mieste, bronz získali české hokejistky.  Foto - TASR/AP