Hokej Slovensko Rakúsko 2. zápas nedeľa ONLINE MS v hokeji 2021 príprava

2. 5. 2021 |

Prípravné zápasy Slovensko - Rakúsko pred MS v hokeji 2021 pokračujú dnes 2. zápasom. Online prenos sa aj v nedeľu začína dnes od 20:15.

Na snímke hokejista Marek Ďaloga, ktorý odohral svoj stý zápas za slovenskú hokejovú reprezentáciu, počas piateho prípravného zápasu slovenskej hokejovej reprezentácie pred majstrovstvami sveta 2021 v lotyšskej Rige Slovensko - Rakúsko 1. mája 2021 v Piešťanoch. FOTO TASR/SZĽH

Hokej Slovensko Rakúsko online prenos MS v hokeji 2021 príprava

Slováci v sobotnom prvom prípravnom zápase vyhrali nad Rakúskom 3:1. Za našich góly strelili Marek Hrivík, Adrián Holešinský a Miloš Roman.

Odveta je na programe dnes 2. mája o 20.15 h. Slováci sa pred MS stretnú ešte v Prahe v dvojzápase proti domácemu Česku, tieto zápasy sú na programe 6. a 7. mája.

Rakúšania mali už v úvode dobrú šancu po prečíslení, ale Konrád dobre zasiahol. Hra sa potom prelievala z jednej strany na druhú ale ďalšia gólová šanca prišla až v 9. minúte. Mal ju Krištof, ktorého našiel prihrávkou Faško-Rudáš, ale slovenský útočník trafil len lapačku Kickerta. Slováci potom hrali presilovku, ale po jej  skončení zabudli na vylúčeného Zündela, rakúsky hráč však v samostatnom nájazde trafil len Konráda.

V zostávajúcom čase prvej tretiny zvýšili slovenskí reprezentanti úsilie, ale v ďalšej šanci sa nepresadili Slavkovský a ani Holešinský.
Od úvodu druhej tretiny sa hra pritvrdila, najmä Rakúšania boli v osobných súbojoch ostrejší, herne však mali navrch Ramsayho zverenci.

Výbornú šancu mal najskôr Hrivík, ale zoči voči brankárovi nenamieril presne. Na opačnej strane sa však dostal do samostatného úniku Harnisch, ale ani jeho zakončenie neskončilo gólom.

Po tomto momente sa vylučovalo na rakúskej strane a Slováci využili početnú výhodu už po desiatich sekundách. Po skrumáži pred bránkou sa najlepšie zorientoval Hrivík a dorazil puk do siete - 1:0. Po góle sa útočný výlet vybral obranca Nemec, dostal sa do výbornej pozície, ale nedokázal presne zakončiť. Skóre druhej tretiny mohol upraviť Baumgartner, ale ani na dvakrát neprekonal Konráda.

Rakúšania však vyrovnali na začiatku tretej tretiny, keď po pravej strane unikol Schneider a poslal puk do siete. Aj napriek inkasovanému gólu Slováci nepoľavili, no dvoma faulami dali možnosť súperovi hrať presilovku a Rakúšania mohli otočiť skóre.

Pri vylúčení Sukeľa v 51. minúte však unikol v oslabení Holešinský, Rakúšania ho zastavili faulom a slovenský útočník mal možnosť trestného strieľania. Zakončil ho skvelým blafákom a strelil svoj prvý reprezentačný gól. O 72 sekúnd neskôr ho napodobnil Roman, ktorý tiež svojim prvým gólom v národnom tíme uzavrel skóre zápasu.

V dodatkových samostatných nájazdoch uspeli na strane Slovenska Cehlárik a Fominych, Konrád vykryl všetky pokusy Rakúšanov.

Prípravný zápas pred MS v hokeji 2021

Slovensko Rakúsko -:-, online prenos príprava MS v hokeji 2021 dnes od 20:15

Slovensko
2 : 0
(2:0, 0:0, 0:0)
Rakúsko

Góly a asistencie: 13. Roman (Faško-Rudáš, Krištof), 17. Holešinský (Krištof, Faško-Rudáš). Rozhodca: Peter Stano, Peter Lokšík – Šimon Synek, Daniel Konc ml. – Peter Jonák.
Slovensko: Hudáček (Tomek) – Jánošík (A), Nemec, Koch, Kňažko, Ďaloga (C), Grman, Bučko, Gachulinec – Slafkovský, Sukeľ, Liška – Holešinský, Krištof (A), Faško-Rudáš – Hrehorčák, Roman, Regenda – Fominykh, Kollár, Buc
Rakúsko: Starkbaum (Schmidt) – Hackl, Maier, Wolf, Zündel, Kirchschläger, Jakubitzka, Brunner, Schnetzer – Richter, Rauchenwald, Ulmer – Harnisch, Baumgartner, Huber – Spannring, Nissner, Schwinger – Antonitsch, Maxa, Thaler
59:05 Vylúčenie v tíme Rakúsko (Alexander Rauchenwald – 2 min., hákovanie).
58:13 Zápas sa teraz viac-menej už len dohráva, ale v súbojoch sa aj tak nič nevypúšťa.
57:31 Výborným zákrokom sa blysol aj Hudáček, ktorý si tak drží čisté konto.
56:24 dôležité Regenda šikovne tečoval puk tesne pred Starkbaumom, ale hosťujúci brankár dokázal dobre zareagovať.
55:29 Po ofsajde je naša útočná akcia prerušená.
55:08 Vylúčenie v tíme Rakúsko (Patrick Spannring – 2 min., hrubosť).
54:48 Blížime sa do záverečnej päťminútovky.
53:49 V týchto fázach zápasu sú aktívnejší hostia, ktorí potrebujú čo najskôr skorigovať.
52:58 Puk je teraz za rakúskou bránkou. Oba tímy striedajú.
51:33 Do hry sa bude môcť zapojiť už aj Pavol Regenda, ktorý dostal 2+2 minúty.
50:59 Po dlhšej dobe je počet mužov na ľadovej ploche vyrovnaný a zároveň plný.
49:53 dôležité V oslabení trielil do samostatného nájazdu Dávid Buc, ale nedokázal svoju obrovskú šancu využiť.
49:33 Hudáček s výborným zákrokom. Vyzerá to tak, že oslabenie 3 na 5 prežijeme.
48:59 Vylúčenie v tíme Slovensko (Martin Faško-Rudáš – 2 min., nedovolené bránenie).
48:44 Faško-Rudáš triafa len do žrde! Tretí gól by zápas mohol upokojiť.
47:43 Vylúčenie v tíme Slovensko (Pavol Regenda – 2+2 min, hrubosť).
Vylúčenie v tíme Rakúsko (Dominik Hackl – 2 min., hrubosť).
47:40 Emócie začínajú byť čoraz viac vybičované.
47:11 Vylúčenie v tíme Rakúsko (Patrick Spannring – 2 min., faul lakťom).
46:59 Vylúčenie v tíme Rakúsko (Daniel Jakubitzka – 2 min., sekanie).
46:35 Počas presilovej hry sme si nevytvorili výraznejšiu šancu.
45:38 Hostia sa oslobodili vyhodením puku cez všetky čiary.
44:54 Vylúčenie v tíme Slovensko (Adrián Holešinský – 2 min., sekanie).
Vylúčenie v tíme Rakúsko (Ramon Schnetzer – 2 min., hrubosť).
44:44 Vylúčenie v tíme Rakúsko (Mario Huber – 2 min., podrazenie).
44:36 Kollár si nakorčuľoval na sľubnú prihrávku, ale páli len vysoko nad.
43:56 Máme za sebou úvodné štyri minúty poslednej tretiny. Opäť sme aktívnejší.
42:01 Hrehorčákova strela nesmerovala do priestoru troch žrdí.
40:37 Vylúčenie v tíme Rakúsko (Mario Huber – 2 min., Nečakané napadnutie).
40:25 dôležité Rakúšania začali veľmi zhurta! Rauchenwald mohol okamžite skorigovať, ale pozorný Hudáček sa nenechal nachytať.
Prostredná tretina je úspešne za nami. Teraz sme sledovali pomerne bojovný hokej, ktorý gól nepriniesol. Rakúšania začali aktívne, ale ku skorigovaniu to zatiaľ neviedlo.
39:38 Po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať v pásme Rakúska.
38:51 Táto presilová hra nám vôbec nevychádza podľa predstáv. Zatiaľ sme sa prakticky nedostali do zakončenia.
38:03 Až teraz sme sa poriadne nasťahovali do útočného pásma.
37:25 Vylúčenie v tíme Rakúsko (Lucas Thaler – 2 min., sekanie).
37:03 dôležité Teraz puk z ničoho nič prešiel až k Holešinskému, no zoči voči brankárovi sa z bezprostrednej blízkosti mýlil.
36:04 Puk teraz často mení svojho majiteľa. Sledujeme momentálne veľmi bojovný duel.
35:08 dôležité Z ničoho nič sa dostal do zakončenia Marco Richter, ale našťastie triafa len Hudáčka.
34:41 Toto oslabenie hráme zatiaľ na výbornú a Rakúšanov sme do ničoho nepustili.
33:35 Dokázali sme vyhodiť puk a následne aj prestriedať.
33:08 Vylúčenie v tíme Slovensko (Dávid Buc – 2 min., sekanie).
32:45 Bucova strela bola zblokovaná. Zostávame pri lopte.
31:52 Štatistika striel na bránku v druhej tretine je vyrovnaná, a to 3:3. V prostrednej tretine sledujeme slabší hokej ako tomu bolo v tej prvej.
31:22 Slafkovský mal na dosah gól, ale pozorný Starkbaum mu prekazil gólovú radosť.
30:00 Po polovičke dnešného stretnutia sme bližšie k výhre my. Treba podotknúť, že zaslúžene.
29:02 Po nepresnosti sme sa sami vyhnali z útočného pásma a túto presilovú hru nevyužijeme.
28:17 Koch je medzičasom na ľade a my hráme presilovú hru.
27:08 Vylúčenie v tíme Rakúsko (Marco Richter – 2 min., hrubosť).
27:01 dôležité Wolf napálil puk od modrej, kde sa snažil dorážať Richter, ale Hudáček aj napriek tomu, že toho moc nevidel, dokázal akciu súpera pokryť.
26:27 V prostrednej tretine sú zatiaľ o niečo aktívnejší hokejisti v bielych dresoch.
25:43 Vylúčenie v tíme Slovensko (Patrik Koch – 2 min., napadnutie).
25:25 Holešinský trielil dopredu, ale Jakubitzka ho vytlačil z dobrého streleckého uhlu.
24:46 Boj pri mantinely sme zvládli lepšie my, a preto môžeme založiť ďalšiu útočnú akciu.
23:39 Spoza obrancu to skúšal aj Rauchenwald, ale triafa len vedľa.
22:45 Sukeľ sa snažil o zakončenie, ale jeho snaha bola zblokovaná.
21:40 Najhoršie je za nami. Daniel Gachulinec je už opäť na ľade.
20:59 Dokázali sme vyhodiť puk a tým pádom získať cenné sekundy v početnej nevýhode.
Prvá tretina je úspešne za nami. Zatiaľ sme jasne lepší, čo sa nám podarilo pretaviť do dvoch presných zásahov. Druhú tretinu však začneme v početnej nevýhode.
19:40 Vylúčenie v tíme Slovensko (Daniel Gachulinec – 2 min., nedovolené bránenie).
19:01 Poslednú minútu prvej tretiny začíname v pásme súpera.
18:27 Starkbaum sa teraz nenudí, pretože slovenskí reprezentanti naďalej obstreľujú jeho bránku.
16:57 gól Slovensko dalo gól! Gól strelil ADRIÁN HOLEŠINSKÝ! Hosťujúcemu brankárovi sa síce podarilo vyraziť prvú strelu Michala Krištofa, ale na dorážku Holešinského nemal najmenší nárok! Asistencie: Michal Krištof, Martin Faško-Rudáš.
16:34 Vylúčenie v tíme Rakúsko (Sam Antonitsch – 2 min., podrazenie).
15:01 Tesne, ale predsa sa píska ofsajd nášho tímu.
14:15 Aj po prvom góle sú naďalej aktívnejší naši hokejisti.
12:57 gól Slovensko dalo gól! Gól strelil MILOŠ ROMAN. Ten bol na konci ukážkovej presilovkovej akcie, kedy usmernil puk poľahky do odkrytej bránky. Asistencie: Martin Faško-Rudáš, Michal Krištof.
11:36 Vylúčenie v tíme Rakúsko (Bernd Wolf – 2 min., podrazenie).
11:11 dôležité Holešinský sa dostal do zakončenia z bezprostrednej blízkosti, ale Starkbaum zatiaľ drží čisté konto.
10:40 Teraz sa nám nedarí dostať sa do súvislého tlaku. V početnej nevýhode hrozia aj hostia.
09:37 Vylúčenie v tíme Rakúsko (Sam Antonitsch – 2 min., podrazenie).
09:11 Vyzeralo to, že dopredu nazrú aj Rakúšania, ale tí nám len odovzdali puk.
08:17 Ďalšia obrovská trma vrma, ktorá skončila len zakončením do tyčky! Zatiaľ sme jednoznačne lepší.
07:47 Jánošík vypálil od modrej z prvej, ale jeho zakončenie si nenašlo cestu medzi tri žrde.
06:55 Dobrá príležitosť aj na opačnej strane, ale Maierova strela zostala pokrytá.
06:38 dôležité Prvá obrovská šanca nášho tímu! Adam Liška sa postaral o obrovskú trmu vrmu v bránkovisku Rakúska, ale gólom to v tomto prípade nekončí!
05:39 Buc sa dostal k odrazenému puku, ale Brunner dokázal jeho zakončenie zblokovať.
04:58 Spoza obrancu sa dostal do zakončenia Roman, ale po Starkbaumovom zákroku bude nasledovať vhadzovanie.
04:32 Hrehorčák a Roman sa snažili o presadenie sa cez hosťujúcu defenzívu, ale bez úspechu.
03:32 Puk teraz často mení svojho majiteľa. Môžu za to drobné nepresnosti na oboch stranách.
02:16 Prerušenie aj na opačnej strane klziska. Zatiaľ na väčšiu šancu čakáme.
01:30 Prvé prerušenie hry prišlo po zákroku Hudáčka.
01:20 V úvodných sekundách sme o niečo aktívnejší my.

Rozhodca: Peter Stano, Peter Lokšík – Šimon Synek, Daniel Konc ml. – Peter Jonák.
Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentačné mužstvá Slovenska a Rakúska. Zápas, a tak aj tento prenos sa začína o 20:15.

Naša hokejová reprezentácia pred blížiacim sa svetovým šampionátom začína druhý blok domácej prípravy. Po dvoch zápasoch s Lotyšskom a po dvoch zápasoch s Nemeckom nás v Piešťanoch preverí Rakúsko. Prvú polovicu prípravy zrejme môžeme hodnotiť pozitívne. S Lotyšskom sme prehrali po predĺžení a vyhrali po predĺžení, s Nemeckom sme zvíťazili po nájazdoch a v riadnom hracom čase.

Pred druhým blokom prípravy sa káder výrazne obmenil, čo je však logické. Tešiť sa napríklad môžeme na nové ofenzívne posily Mareka Hrivíka a Petra Cehlárika, do tímu sa pripojili aj dvaja noví brankári a to Július Hudáček a Matej Tomek.

Aktuálny káder:

Brankári: Július Hudáček (Spartak Moskva), Matej Tomek (KalPa Kuopio), Branislav Konrád (HC Olomouc)

Obrancovia: Samuel Kňažko (TPS Turku), Šimon Nemec (HK Nitra), Martin Bučko, Marek Ďaloga (obaja HC Dynamo Pardubice), Daniel Gachulinec (HC 07 Detva), Mário Grman (SaiPa Lappeenranta), Adam Jánošík (IK Oskarshamn), Patrik Koch (HC Vítkovice Ridera), Martin Gernát (HC Oceláři Třinec), Mislav Rosandič (Bílí Tygři Liberec)

Útočníci: Juraj Slafkovský (TPS Turku), Dávid Buc (iClinic Bratislava Capitals), Martin Faško-Rudáš (HC 05 Banská Bystrica), Daniil Fominych (HK Levice/HK Nitra), Adrián Holešinský (HK Nitra), Pavol Regenda (HK Dukla Michalovce), Andrej Kollár (HK Nitra), Matúš Sukeľ (HC Sparta Praha), Patrik Hrehočák (HC Oceláři Třinec), Miloš Roman (HC Oceláři Třinec), Adam Liška (Severstaľ Čerepovec), Peter Cehlárik, Marek Hivík (obaja Leksands IF), Michal Krištof (Kärpät Oulu)

Prvý zápas naša reprezentácia proti Rakúsku napokon zvládla, v záverečnej časti tretej tretiny sme strhli víťazstvo na svoju stranu a zvíťazili 3:1 po góloch Hrivíka, Holeštinského a Romana. Zvíťaziť sa nám podarilo aj v doplnkových nájazdoch, keď sa presadili Cehlárik a Fominykh, za Rakúsko sa nepresadil ani jeden hráč.

Podarí sa Slovensku pokračovať vo víťaznej sérii víťazných prípravných zápasov? Sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.