Hokej: Kanaďanky sú majsterky sveta, Češky získali historický bronz

5. 9. 2022 |
 

Hokejistky Kanady obhájili titul majsteriek sveta. Vo finále MS v Dánsku zdolali USA 2:1 a získali už 12. titul v histórii.

Hráčky Českej republiky oslavujú bronzové medaily na MS v hokeji po víťazstve nad Švajčiarskom 4:2 v dánskom Herningu. Foto - TASR/AP

Hokejistky Kanady sú majsterkami sveta. Vo finále MS v Dánsku zdolali USA 2:1 a získali už 12. titul v histórii.  Z historického bronzu sa radovali Češky, ktoré zdolali Švajčiarsko 4:2.

Kanaďanky vyhrali

Kanadskou hrdinkou sa stala Brianne Jennerová, ktorá strelila dva góly v polovici druhej tretiny v rozmedzí 84 sekúnd. Američanky už napokon iba skorigovali, keď presilovku v závere druhej časti využila Abby Roqueová. Pre Kanaďanky je to druhý titul po sebe, predtým päťkrát v sérii zvíťazili Američanky.

Historický bronz pre Češky

Reprezentantky Česka ziskom bronzových medailí zavŕšili úspešnú sezónu, v ktorej národný tím premiérovo štartoval na ZOH. Češky na šampionáte prešli základnou skupinou bez straty bodu, následne vo štvrťfinále zdolali favorizované Fínky.

Do boja o bronz nastúpili po tom, čo v semifinále podľahli Američankám 1:10. Na bronzovom úspechu českého tímu mal podiel aj bývalý slovenský reprezentant Dušan Andrašovský, ktorý pôsobí ako asistent hlavnej trénerky Kanaďanky Carly MacLeodovej.

MS žien v Dánsku

finále: USA - Kanada 1:2 (0:0, 1:2, 0:0) Góly: 40. Roqueová - 30. a 31. Jennerová

o 3. miesto: Švajčiarsko - Česko 2:4 (1:2, 0:2, 1:0) Góly: 12. Martiová, 50. Vallariová - 8. a 40. Mlýnková, 16. Pejšová, 23. Přibylová