HKM Zvolen HK Poprad ONLINE dnes finále 2. zápas

30. 4. 2021 |

HKM Zvolen dnes privíta doma HK Poprad. Sledujte 2. zápas fináe Tipos extraligy ONLINE od 18:00 hod.

Zvolen Poprad vo finále Tipos extraligy. FOTO: TASR.

Tristo fanúšikov videlo zaujímavý hokej, rýchly a kvalitný na oboch stranách. V tretej minúte sa pred bránkou nepresadil hosťujúci Zagrapan, na opačnej strane Viedenský, ktorý mal ešte väčšiu šancu, no vychytal ho Vošvrda.

Ten napokon kapituloval v piatej minúte, pri ľavej žŕdke sa po veľmi dobrej robote Jedličku dostal k puku Stupka a otvoril skóre stretnutia. Ubehlo iba 29 sekúnd a Poprad vyrovnal. Hačšák videl pred bránkou úplne voľného Skokana, taktiež pri ľavej žŕdke, a ten sa nemýlil - 1:1.

Za minútu bolo už 1:2, keď Tavi strčil hokejkou do puku po prihrávke Livingstona a ten za Rahma i so šťastím prepadol. Zvolen mal potom viac z hry, ale neujal sa Bondrov teč a Viedenský slabo vystrelil pred odkrytou bránkou, gólman spod Tatier sa stihol premiestniť. Hostia nevyužili presilovku, v nej mal dobrú možnosť Haščák.

Začiatok druhej tretiny vyšiel domácim hokejistom. Puliš pekne prenikol cez Zagrapana a Hudeca, vymiešal Vošvrdu a vyrovnal na 2:2. Hráči spod Pustého hradu boli aktívnejší, šance mali McPherson, Jedlička, ale tretí gól pridali až z presilovky. Hrali vyše 101 sekúnd v piatich proti trom a hoci sa v tejto výhode nepresadili, hneď po jej skončení tečoval strelu Kotvana v medzikruží Kelemen a bolo 3:2.

Poprad následne prepol na vyššie obrátky, vytvoril si niekoľko šancí, mali ich Vandas, Haščák a Bjalončík, napokon to vyšlo v skrumáži v 38. minúte Drgoňovi, keď až na trikrát dopravil puk do bránky – 3:3. Veľkú šancu mal pred druhou prestávkou ešte domáci McPherson, dostal sa do úniku, ale na Vošvrdu nevyzrel.

Na začiatku tretej tretiny nezužitkovali Zvolenčania presilovku štyroch proti trom. Po jej skončení mal dobrú možnosť Stupka, pohrdol gólom. Hosťom chýbal Haščák, odstúpil z hry pre zranenie, ale i bez neho sa dostávali do dobrých príležitostí.

Mal ich najmä Zagrapan, pri prvej sa zaskvel Rahm, pri druhej mu nevyšiel bekhend do vinkla a pri tretej pre zmenu poslal puk do bočnej siete.

Podtatranci častejšie hrozili, Mashinter takmer tečoval puk do bránky, no za nevyužité šance pykali. V 57. minúte sa dostal v strednom páse odrazený puk k Stupkovi, ktorý si nakorčuľoval do kruhu a prepálil gólmana Popradu – 4:3. Zverenci trénera Mikulu v závere odvolali brankára, hrali v šestici, ale inkasovali piaty gól, zaznamenal ho McPherson.

HKM Zvolen
4 : 3
(1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)
HK Poprad

Góly a asistencie: 20. R. Bondra (Stupka, Hraško), 22. Ivan (McPherson, Nuutinen), 56. Marcinek (Tibenský), 66. R. Bondra (Betker) – 3. Bjalončík (Matej Paločko), 6. Matej Paločko, 33. Mashinter (P. Svitana). Rozhodca: D. Konc st., Tvrdoň – Kacej, Stanzel (video – Kontšek).
HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Kotvan, Ivan, Melancon, Hraško (A), Kubka (A), Meliško – R. Bondra, J. Mikúš, Kelemen – McPherson, Puliš (C), Nuutinen – Jedlička, Viedenský, Stupka – Marcinek, Tibenský, Kolenič – Gubančok (tréner – P. Oremus)
HK Poprad: Hamerlík (Vošvrda) – Drgoň, Vishnevskiy, D. Brejčák (A), Dalhuisen, Ulrych, Hudec, Kramár – P. Svitana (C), Skokan, Bjalončík– Matúš Paločko, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan (A), Tavi – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Jevoš (tréner – P. Mikula)
65:19 gól Zvolen dal gól!
RADOVAN BONDRA, hráč ktorý nemal pred týmto duelom na konte ani jediný gól v play off je hráčom zápasu. Po prihrávke Betkera si vzal puk pred vlastnou striedačkou a vystrelil. Dalhuisen jeho strelu zblokoval, ale čo bolo kľúčové, stratil puk z dohľadu. Naopak Bondra ho videl, dokorčuľoval si ho a prekonáva Hamerlíka strelou medzi betóny – 4:3.
Asistencia Ben Betker.
55:44 gól Zvolen dal gól!
Tak som to vyrovnanie privolal. Tibenský puk nastrelil na bránu, PATRIK MARCINEK vložil do strely hokejku a tečom vyrovnáva – 3:3.
Asistoval Jozef Tibenský
32:39 gól Poprad dal gól!
Chyba domácich, BRANDON MASHINTER sa dostal do samostatného úniku a prekonáva Rahma strelou na vyrážačku. Hostia opäť vedú – 2:3.
Asistencia Patrik Svitana.
21:15 gól Zvolen dal gól!
Obranca MICHAL IVAN dostal krížnu prihrávku do McPhersona, IVAN vystrelil a zrejme od Vandasovej hokejky sa puk dostal do popradskej siete – 2:2.
Asistencie Allan McPherson, Mikko Nuutinen.
19:01 gól Zvolen dal gól!
Pred chvíľou som spomínal streleckú smolu RADOVANA BONDRU, tak tá zdá sa je už minulosťou nakoľko BONDRA znižuje na 1:2. Stupka medzi kruhmi výborne zamiešal s pukom, pomýlil brániacich hráčov, následne podobne ako včera vystrelil švihom na bránu. Hamerlík jeho puk neudržal a BONDRA ho dorazil do brány.
Asistencie Václav Stupka, Peter Hraško.
05:09 gól Poprad dal gól!
MATEJ PALOČKO využíva chybu Hraška, dostal sa do samostatného nájazdu a Rahm kapituluje po druhý krát, tento krát strelou na lapačku – 0:2.
02:32 gól Poprad dal gól!
Skóre druhého zápasu otvárajú hostia. PETER BJALONČÍK dostal krížnu prihrávku od Mateja Paločka a dokázal strelou z prvej prestreliť presúvajúceho sa Rahma – 0:1.